nejde aktualizovat firmware u router Asus RT-N12+

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mmartin888 22. 4. 2017 13:16

Koupil jsem nový wifi router Asus RT-N12+, u kterého jsem vše zprovoznil (net, wifi), ale nejde mi zaktualizovat firmware. Po rozkliknutí v nastavení - správa - aktualizace firmwaru se mi zobrazí toto: Směrovač se nemůže připojit k serveru ASUS pro vyhledání aktualizace firmwaru. Po obnovení připojení k Internetu se vraťte na tuto stránku a klepnutím na Check (Vyhledat) vyhledejte nejnovější aktualizace firmwaru. Díky za rady.
mmartin888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod imorfin 22. 4. 2017 13:37

tak stahni firmware manualne
imorfin
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmartin888 22. 4. 2017 13:57

ale když to stáhnu manuálně, tak to potřebuju dostat do toho nastavení ve správě, ale ta stránka se mi vůbec nenačte resp. vyskočí ta hláška

-- 22. 4. 2017 15:12 --

zde posílám o co se mi jedná v grafickém znázornění, tohle se mi bohužel nezobrazí (okolní záložky ano) http://ec2-54-202-251-7.us-west-2.compu ... ontent.asp
pouze hláška Směrovač se nemůže připojit k serveru ASUS pro vyhledání aktualizace firmwaru. Po obnovení připojení k Internetu se vraťte na tuto stránku a klepnutím na Check (Vyhledat) vyhledejte nejnovější aktualizace firmwaru
mmartin888
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anti66666 22. 4. 2017 15:27

Tak klik na prochadzet a upload ......
anti66666
Junior

Odeslat příspěvekod Juwa2 22. 4. 2017 15:45

Nepovedená aktualizace FW končívá bricknutím. Takže pouvažuj jestli to za to riziko stojí.
P.S. A tobě snad něco nefunguje, že do toho vůbec rýpeš??
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod saruman 22. 4. 2017 16:53

Resetni router. (pri zapnutom routri stlač reset na viac ako 5 s).
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jAY 23. 4. 2017 06:35

anti66666 píše:Tak klik na prochadzet a upload ......

Jenže to mu právě nejde (jak jsem z jeho příspěvků pochopil). Jak klikne na záložku Firmware Upgrade tak mu nenaskočí to co linkoval, ale jen hláška Směrovač se nemůže připojit k serveru ASUS pro vyhledání aktualizace firmwaru. Po obnovení připojení k Internetu se vraťte na tuto stránku a klepnutím na Check (Vyhledat) vyhledejte nejnovější aktualizace firmwaru.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 23. 4. 2017 08:03

Já bych router vyzkoušel na jiném připojení, zda se tam bude chovat taky tak. Pokud ano tak bych ho doporučil reklamovat.
Vzhledem k tomu že nejde běžným způsobem změnit firmware tak bych se obával zda náhodou neobsahuje zavirovaný firmware. Tj takový, který přesměrovává na podvodné stránky apod.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod istarix 23. 4. 2017 08:45

Co to zkusit pres tftp?
istarix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doggg 23. 4. 2017 09:10

zkus projistotu vypnout veškeré blockery, ghostery a fw co ti běží v prohlížeči a zkus to znovu. Pokud to nepoběží a máš to z rozumného zdroje koupené (alza a ne ebay z číny) tak bych to reklamoval.

Pokud jsi sám schopný udělat upgrade například skrze ssh / tftp (ať už na tovární nebo na ddwrt) tak bych to zkusil, pokud ne a máš to z nějakého divného zdroje, tak bych to radši zahodil, buh vi co v tom je...
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod soban 23. 4. 2017 15:37

1.) Stáhni si live image linuxu (třeba ubuntu) hoď to na usb a nabotuj z něho PC pak máš jistotu že komunikaci nebude nic bránit (windows firewall a pod...)

2.) Resetni router do default nastavení a zkus provést upgrade.

Pokud to pořád nejde je možné že tvůj isp může blokovat nějaké IP kam se router chce připojit (už jsem to zažil) tak potom vyskoušet router u někoho jiného kdo má jiného ISP.

A pokud to nepojede ani tam tak reklamace.

OT: Edit gramatika skus.
Naposledy upravil soban dne 24. 4. 2017 09:26, celkově upraveno 1
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Doggg 23. 4. 2017 19:10

OT: Petře zkus se píše se "z"...
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod mmartin888 23. 4. 2017 22:29

Tak vyřešeno, nakonec pomohl restart přes uživatelské rozhraní routeru - pak už mi ta požadovaná stránka s firmwarem naskočila.
mmartin888
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků