O2 připojení - jaký router

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Endy_CZECH 5. 5. 2017 08:56

Ahoj všem,
potřeboval bych odbornou radu. Chci si objednat internet od 02, nabízí mi ten jejich modem (Modem ZTE ZXHN H168N). Já mám doma již Ubiquiti UniFi AP Long Range. Takže si myslím, že by mi stačila pouze "přechodka" z VDSL do toho mého acces pointu Unifi.
Byl by někdo ochotný mi poradit, co by bylo pro mě nejlepší koupit, aby mi to fungovalo, co možná nejlépe?? tzn. co si mám nyní ještě dokoupit?

Předem díky - Petr
Endy_CZECH
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 5. 5. 2017 10:38

Vzít ten jejich modem...... :-)

Prostě máš pouze AP a ty potřebuješ modem+router.

Takže pokud chceš využít možnosti toho tvého UniFi tak prostě na jejich modemu necháš wifi vypnuté.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 5. 5. 2017 11:30

Správně
polda
Junior

Odeslat příspěvekod buben13 5. 5. 2017 12:30

Čau, někde jsem slyšel, že jde si ten modem připojit sám bez technika. Je to pravda? Případně jak je to složitý?
buben13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 5. 5. 2017 14:53

Zapojení do funkční zásuvky zvládne i člověk nenavštěvující ČVUT. Technik většinou chodí kvůli zprovoznění a kontrole telefonní zásuvky.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 5. 5. 2017 15:34

Pokud mas telefonni pripojku aktivni tak ano. Vezmes midem vdsl pripojis do zasuvky telefonni a cekas az navazes spojeni dsl. Pak i internet. Hotovo
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pcwifi 8. 5. 2017 06:52

nejak tem jejich Zet Té Éé neverim a kdyz chtel znamy zyxel, tak slepice tvridla ze poslou zyxel a prisel ZTE, uz podruhe. Poslalo se jim to zpatky, koupil se TP-LINK TD-W9970B, vypla se wifi, tu dela Mikrotik a spokojenost nejvetsi. V modemech jsou O2 takovi mensi tragédi vzhledem k tomu co je k mani na celkovem trhu, chapu ze ne kazdy jim udela cenu za vetsi mnozstvi. A ted koukam, ze ZyXEL VMG1312-B30B, ktery bezne bejvaval uz snad ani nenabizej, taky supr.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W7, 500GB USB3,Samsung S7 EDGE,TM FLAT + 34GB net, Home DSL 50/5, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, Pioneer VSX-322 5.1, Xtrend ET8000 3x DVB-S2, SkyL
pcwifi
Junior