Rozdílná rychlost modemu a Wifi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod soban 13. 5. 2017 16:39

A jak už jsem řekl strop není to pravé ořechové tak ten router dej do patra kde tu wifi potřebuješ.

A pokud si ještě novou wifi rušíš druhou wifi.......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MarkFX 21. 5. 2017 20:30

Tu vzdálenější část baráku, jak jsem předtím experimentoval s tím repeatrem od O2 tak jsem nechal připojenou kabelem a routr nastavil na AP (přívod je v jedné ze 4 zásuvek LAN části, kdybych připojil do WAN portu tak z toho mám Router, nebo se mýlím?)

To samé jsem udělal s routrem co jsme měli v patře předtím jako původní hlavní Router (s tou velkou 9dBi anténou :D ), taky to mám nastavené jako AP. Každopádně ten v patře asi budu muset koupit nový, protože už delší dobu blbne (třeba 2-3x týdně vypadává Wifi, je potřeba restartovat). Když bych kupoval nový, tak tentokrát i s USB portem do budoucna, akorát si nejsem jistý s tím počtem antén, je lepší 2 nebo 3 ?

Co třeba tenhle? http://cz.tp-link.com/products/details/Archer-C20.html#specifications v čem je Archer lepší než klasický router?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 22. 5. 2017 02:24

Archer C20 nebrat !!!!!!!!! má to pouze 100M lan !!!!!!

Pokud chceš archer tak ber Archer C2 a nebo Archer C5, Archer C7

http://cz.tp-link.com/products/details/ ... er-C7.html
http://cz.tp-link.com/products/details/ ... er-C5.html
http://cz.tp-link.com/products/details/ ... er-C2.html

Pokud nepotřebuješ 5G wifi tak TL-WR1043ND http://cz.tp-link.com/products/details/ ... 043ND.html
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MarkFX 25. 5. 2017 20:34

A s tím AP to mám dobře, když hlavní je router ty další nastavit na AP místo opět routry?

A kanály mám nechat automaticky, nebo nastavovat ručně? V okolí je více wifi sítí od sousedů, tak jestli je lepší nastavit ručně a doufat že se netrefím na jiný, nebo to nechat na automatice..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod calebcox 21. 6. 2017 10:42

Pises ze mas vetsi barak, co to takhle vyresit poradne a jit cestou nekolika separatnich AP (treba Unifi AP AC-Lite), routeru (Unifi USG, popr. MK), stacionarni zarizeni pripojit prez LAN, casem zapojit i centralni datove uloziste (NAS)?
calebcox
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 21. 6. 2017 11:12

S kanalmi je to na 2.4GHz komplikovane. Nastavenie na "Auto" by pomohlo ak by meranie zarusenia prebiehalo na obidvoch stranach. Separatne AP su lepsie. Je potrebne aby mali klienti silnejsi signal, ktory znizuje problemy v zavislosti na ruseni, ktore bude mensie. Za rusenie sa nepocita vyskyt cudzich (alebo aj vlastnych) stanic na rovnakom kanali. V takomto pripade stanice kooperuju, t.j. musia vyriesit problem fungovania na spolocnom kanali. Zvycajne sa stane to, ze sa neda dosiahnut vysoka rychlost prenosu, lebo nam ju niekto "kradne".
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MarkFX 25. 7. 2017 19:11

zdravím po nějaké době..

Domácí síť mám nakonec řešenou tím modemem (5gHz jsem nakonec vypnul protože slabý signál, asi přes ty stropy. Vím že za to můžou stropy ale prostě mě ta technologie zklamala :D ) a dále dva AP čili dvě podsítě. (jednu nahoře v patře a další v té vzdálenější části).. Doufám že mám teda správně ty APčka, ale fungují, tak snad jo..

Jen mám problém se dostat do administrace routru co mám nahoře v patře, je to konkrétně ten TP-Link TL-WR1043ND a vím že jsem mu přiděloval IP adresu 192.198.10.1 (když dám klasiku 192.168.1.1 tak se připojím skrz ten routr až na modem a můžu upravovat). Ale zaboha se nemůžu přihlásit do tady toho routru... :nenapadne :-S

tady je výpis z Ipcofigu:

(c) 2017 Microsoft Corporation. Všechna práva vyhrazena.

C:\Users\M>Ipconfig/all

Windows IP Configuration

Host Name . . . . . . . . . . . . : M-PC
Primary Dns Suffix . . . . . . . :
Node Type . . . . . . . . . . . . : Hybrid
IP Routing Enabled. . . . . . . . : No
WINS Proxy Enabled. . . . . . . . : No

Ethernet adapter Připojení k místní síti:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Realtek PCIe GBE Family Controller
Physical Address. . . . . . . . . : 20-CF-30-54-44-67
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : Yes
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.1.102(Preferred)
Subnet Mask . . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
Lease Obtained. . . . . . . . . . : 25. července 2017 19:47:16
Lease Expires . . . . . . . . . . : 26. července 2017 19:54:13
Default Gateway . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DHCP Server . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
DNS Servers . . . . . . . . . . . : 192.168.1.1
0.0.0.0
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Enabled

Tunnel adapter Teredo Tunneling Pseudo-Interface:

Connection-specific DNS Suffix . :
Description . . . . . . . . . . . : Teredo Tunneling Pseudo-Interface
Physical Address. . . . . . . . . : 00-00-00-00-00-00-00-E0
DHCP Enabled. . . . . . . . . . . : No
Autoconfiguration Enabled . . . . : Yes
IPv6 Address. . . . . . . . . . . : 2001:0:9d38:6ab8:cc:3c6c:3d1b:f221(Preferred)
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::cc:3c6c:3d1b:f221%4(Preferred)
Default Gateway . . . . . . . . . : ::
DHCPv6 IAID . . . . . . . . . . . : 134217728
DHCPv6 Client DUID. . . . . . . . : 00-01-00-01-1D-B6-68-F4-20-CF-30-54-44-67
NetBIOS over Tcpip. . . . . . . . : Disabled


Vidím že tam je IPv4 adresa 192.168.1.102 ale přes tu to také nejde... :hm Nevím si rady, jinak vše jde bez problémů. Mám novou tiskárnu a právě jsem ju chtěl připojit přes to USB v routru že jsem doufal že bych se na ni mohl připojovat po síti posílat tisknout, ale právě to musím ještě nastavit v té administraci až se do ní dostanu.. :oops:
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 26. 7. 2017 00:07

Ty routery co používáš jako AP zapoj tak že na nich vypneš DHCP server - přívodní kabel dáš do lan (wan zůstane nezapojen) a IP těch routerů nastavíš třeba na 192.168.1.2 a 192.168.1.3 (prostě musí být v jedné síti aby jsi se do nastavení dostal).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MarkFX 27. 7. 2017 12:11

Routr tady mám nastavený 192.168.10.1, ten druhý má 192.168.20.1 DHCP bych řekl že je vypnuté, kabely od modemu a od PC jsou připojené vedle sebe v LAN konektorech, WAN je prázdný.

Všechno normálně jde, jen se do tohoto routru nemůžu dostat. Do toho druhého jsem se myslím kdysi dostal. Do modemu na vstupu se dostanu i přes PC co je za tady tím prvním routrem, ten mám normálně 192.168.1.1

dá se kdyžtak v tom modemu něco nastavit abych se dostal do toho routru?

Nebo jedině zbývá tady ten routr restartovat a všechno znovu nastavit.. Mám mu kdyžtak dát IP adresu 192.168.20.2 aby byl na stejné doméně jak ten druhý?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod K8 27. 7. 2017 12:28

Jestli by nepomohlo nastavit si v PC IP adresu 192.168.10.2, když máš masku 255.255.255.0, tak vidíš jen na adresy z rozsahu 192.168.1.1 - 192.168.1.254, vše ostatní jde přes router (192.168.1.1) mimo tvoji síť
K8
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 28. 7. 2017 02:32

Nechci být sprostý, ale co nechápeš že všechny modemy/routery/AP musí být v jedné síti?

Proč si vymýšlíš vlastní IP když tomu nerozumíš?

Router máš s IP 192.168.1.1 tak těm druhým co jsou jako AP nastav jak už jsem psal 192.168.1.2 a 192.168.1.3 !!!!!!!
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 8. 2017 09:44

Sprostý být nemusíš, jsem asi amatér..

Abych se dostal do nastavení toho routru, musel jsem komplet restartovat a znovu.. Výchozí IP adresa je 192.168.0.1 a pro router jako AP postupuju dále:

:arrow: Vypnu DHCP server,
:arrow: poskytovatele internetu mám od O2 takže WAN dám PPOE/Russia (nevím proč tam je to Russia),
:arrow: LAN nastavím na 192.168.1.2
:arrow: nastavím Wifi
:arrow: připojím do LAN zásuvky vedle kabelu od PC (pozice 1) i přívodní kabel od modemu (pozice2).

Nevím jestli záleží na pozicích kabelů LAN, ale po restartu routru internet jede, ale když se chci znovu dostat do nastavení routru tak mi to nejde!!! Co dělám špatně? To samé je i když nechám LAN IP adresu nechám původní 192.168.0.1 internet jde, ale podruhé se už nepřipojím abych nastavil USB atd..
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizi 3. 8. 2017 13:24

To teď píšeš o kterém routeru? O tom hlavním který má fungovat jako router nebo o tom který má dělat AP? Pokud se jedná o druhý případ tak tam nenastavuješ žádné PPPoE.
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MarkFX 3. 8. 2017 15:09

Takže WAN nechat jako Dynamic nebo Static IP? Když Static tak nastavit IP tu 192.168.1.2 ?
Tím se vyřeší budoucí přihlašování?
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne, Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zas něco říct, ale on zase něco řekne

Mondeo 2.5 V6 > S-Max
MarkFX
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mizi 3. 8. 2017 16:11

WAN bych nechal jako dynamic.

Co je to presne za router?
Mizi
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků