SUPERFAST 250 Mbit od CETINu (VDSL3)

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kozuch82 28. 5. 2017 13:30

Zdravím,

CETIN v prosinci avizoval, že od letošního května začne nebízet přípojky typu SUPERFAST o rychlosti až 250 Mbit. Nyní v květku opravdu sdělil, že službu superfast nabídnul velkoobchodním operátorům (MMO - O2, T-Mobile atd.). Teď od května je taky na stránce Zrychlujeme možnost vyplnit dotazník, že na dané adrese by člověk chtěl rychlejší připojení. Asi před 2 týdny jsem si to pro svoji adresu vyplnil a teď koukám, že mi to hlásí poznámku, že "Navíc do září 2017 plánujeme zrychlení služeb až na 250 Mb/s." Tomuto bych věřil, protože před pár týdny mi v ulici cca 200 m od domu postavili předsunutý DSLAM, do kterého přijde (nebo už je) optika. Začínám se těšit na 250 Mbit, nicméně po maloobchodních nabídkách služby superfast je zatím ticho po pěšině. Nemáte někdo nějaké info, zda koncoví operátoři něco připravují, případně, kdy to chtějí spustit? Nemá někdo z vás už ten superfast dostupný dnes?

V prosinci tomu jetě CETIN říkal taky VDSL3, které to ale technicky není, je to rozšíření VDSL2, viz ten článek na root.cz. Teď už tento pojem v tiskových zprávách naštěstí chybí :).
interPC
kozuch82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jAY 28. 5. 2017 20:41

To je fajn, že se někde bude ještě zvyšovat, ale co my kdo nemáme ani těch 20/2? Tak třeba to do toho 2020 stihnout zvýšit i tam kde by to bylo víc potřeba. :roll:
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků