Dvě Wifi připojení na jednom PC (WIN 10)

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Defcon 11. 7. 2017 12:34

Ahoj,
chtěl bych se zeptat zda je možné vytvořit na WIN 10 následující zapojení.
Mám dvě wifi sítě Wifi-1 primární (ADSL), Wifi-2 sekundární (Mobile Data), ke kterým mohu připojit PC.
Potřeboval bych nastavit, aby v případě, že se Wifi-1 odpojí od internetu (ať už z důvodu výpadku signálu nebo ADSL) se PC přepojilo na Wifi-2. Ale s podmínkou, že jakmile se u Wifi-1 obnoví možnost připojení k internetu, tak se PC automaticky odpojí od Wifi 2 a přepojí se zpět na Wifi-1.

Je to možné, popřípadě jakým způsobem?
Děkuji
D
Defcon
Junior

Odeslat příspěvekod narg 11. 7. 2017 12:46

V nastaveni wi-fi najdi polozku "agresivita přepínání" nebo agresivita roamingu nebo tak nejak a nastav to na najvyšší, to by melo vždy přepínat na nejsilnější wi-fi, ale jako vše ve win to funguje jak chce, někdy jo někdy ne
narg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Defcon 11. 7. 2017 13:44

Ahoj děkuji za info zkusím mrknout, ale problém je, že wifi-2 má silnější signál než wifi-1. Ale na wifi-2 je FUP. Proto chci, aby wifi 2 byla připojená jen, v případě kdy je wifi-1 nedostupná.
Defcon
Junior

Odeslat příspěvekod soban 11. 7. 2017 14:28

To není to co chce.

Prostě napsat si skript který bude skoušet ping přes tu jednu wifi a když neprojde přehodí připojení na wifi2.

Ovšem je problém jak poznat zda wifi1 je už zase funkční.... jedině to zase někdy přehodit na wifi1 a skusit zase ping.

Jak to napsat pro windows netuším.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 11. 7. 2017 15:00

Skriptom by to bolo mozne, len asi nie pomocou pingu. To by musel byt pripojeny s dvoma wifi kartami do obidvoch sieti a prehadzoval by iba "default route".
Lepsie bude asi skriptom naskenovat okolie a podla MAC (BSSID) zistit, ci je wifi-1 dostupna. Ak ano, pripojit sa pomocou skriptu na tuto siet, inak na siet wifi-2.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mizi 11. 7. 2017 17:08

Ale ta WiFi1 bude dostupná ikdyž bude mít ADSL výpadek, podle toho to testovat nemůže...
Mizi
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 11. 7. 2017 18:17

A má pc dvě wifi karty?
Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod soban 11. 7. 2017 18:22

Panebože co nechápete že problém je že ty wifi jsou dostupné pořád, a když bude mít modem (adsl) výpadek bude wifi pořád fungovat.

Pod linuxem napsat skriptík a dát ho do cronu není problém.

Pro windows se skriptem musí poradit někdo jiný.

Prostě připojit se na wifi 1 a pingem třeba každou hodinu kontrolovat nějaký server v internetu, jak bude nedostupný tak wifi 1 odpojit a připojit wifi 2 a zase třeba jednou za hodinu vypnout wifi 2 a zapnout wifi 1 a skusit ping pokud projde nechat wifi 1 pokud neprojde zase přepnout na wifi 2 a tak pořád dokola.....
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mizi 11. 7. 2017 18:31

Však píšu že tak to nepůjde.

Já bych to asi vyřešil Mikrotikem s nastavením 2x WAN a skriptem na automatické přepínání.
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Two_gateways_failover
https://wiki.mikrotik.com/wiki/Advanced ... _Scripting
Mizi
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 11. 7. 2017 18:39

Router s DualWAN je dobre riesenie. Ak sekundar mobil data je nieco s LAN vystupom, nevahal by som ani minutu. Niektore xDSL Asus routre maju DualWAN. Da sa to pohodlne nastavit v GUI. Nieje potrebne pisat ziadny skript.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Defcon 11. 7. 2017 20:29

Ahoj díky za postřehy.
Wifi 2 jsou mobilní data přes Hot spot na androidu (Oppo Find 7).
Soban
Máš pravdu, i když poslední dobou než výpadky samotného ADSL (1x-2x měsíc) mě trápí výpadek z důsledku ztráty signálu (jak se oteplí tak signál padá), takže i kdyby se na začátek udělal skriptík, který vyřeší problém jen v případě ztráty signálu, tak by mi to nevadilo.

Udělat to přes Mikrotik mi také bylo doporučeno, že tam se to dá celkem dobře nastavit. Bohužel jsem nenašel žádný router s externí anténou plus G3/4 slotem pod 3500kč a 3000+ za další router už mi přijde dost.

Problém je, to jsem zapomněl dodat, že ADSL router je 2 patra nad PC, který se snažím připojit. Jsem v podnájmu, takže nějaké čachry a provrtávání kabelů přes patra bohužel nepřipadá v úvahu. Momentálně vyřešeno tak, že ADSL jde do standardního routeru od poskytovatele ADSL. Signál se dále posílá do dalšího routeru fungujícímu jako bridge a je vybaven 3x 8db anténami, ke kterému se PC připojuje přes wifi, takže funguje něco jak Extendér (momentálně umístěn tak, aby měl spolehlivý dosah k ADSL routeru). Myslel jsem, že řešení bude nějaká jednoduchá finta, takto asi počkám až se zase ochladí :D.
Defcon
Junior

Odeslat příspěvekod Mizi 11. 7. 2017 21:16

A co PowerLine? Pokud jste na stejném okruhu 230V.
Mizi
Junior

Odeslat příspěvekod soban 11. 7. 2017 22:26

Panebože napsat ten skriptík pro windows není podle mě nic složitého.....

Z příkazové řádky snad jde odpojit a připojit wifi a provést ping.

Akorát to musí napsat někdo kdo ty příkazy zná já fakt nemám tušení (i když teď jsem koupil manželce pro hry w10).

ping, if, ipconfig?

-- 11 črc 2017 23:34 --

Mizi píše:A co PowerLine? Pokud jste na stejném okruhu 230V.

A tímhle vyřeší co?

Prostě má dvě připojení kdy jedno je nespolehlivé a když vypadne potřebuje se připojit přes druhou wifi, jak naběhne zase to přehodit.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Defcon 11. 7. 2017 22:37

Soban
skript zkusím vyřešit s našim IT v práci.

Powerline
nefunguje nejsem na stejném okruhu.
Defcon
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 12. 7. 2017 09:47

Ping adres from specific network adapter - powershell.
True jet pres adapter 1.
False jet pres adapter 2.
Hops pouzivas androidhotspot jako druhy pripojeni :-),nemas dva adaptery
Jeste jednodusi,android umi remote powershell,muzes primo rict androidu at hlida dostupnost a ridi prepinani ve win.
Android ztrati spojeni,automaticky se pouziva druhe.
oooooooooo
Pokročilý

Další stránka