Nový router a PC se nepřipojí k wifi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod carlosz123456 12. 7. 2017 08:03

Zdravím, koupil jsem si nový router TP Link 1042ND. Do routeru přivedl internet(modrý internet), propojil PC a router kabelem a spustil nastavení (192.168.0.1). V podstatě jsem opsal vše(IP, mask, gateway, dns) z původního routeru(tplink WR542TL)
Wifi je vidět, když dám připojit a zadám heslo, tak se to chvíli točí a pak se napíše bez internetu. Windows 10 pro. Napadá vás něco?
carlosz123456
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 12. 7. 2017 08:20

Wifi hlásí Bez internetu... A po kabelu internet funguje?

Ping na 8.8.8.8 přes wifi funguje?
Ping na 192.168.0.1 přes wifi funguje?

Po kabelu internet funguje: nenastavil jsi náhodou shodné SSID? Vymaž v počítači síť a znovu ji vyhledej. Nebo na novém routeru nastav jiné SSID. Zapamatované heslo pro starý router totiž nemusí fungovat s novým routerem. V takovém případě by nefungoval přes wifi ani ping na adresu routeru.

Internet nefunguje ani po kabelu: Naklonoval jsi na nový router MAC-adresu toho starého? Někteří provideři omezují internet jenom na nahlášené MAC-adresy.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod carlosz123456 12. 7. 2017 08:56

Pokud jsem zapojil internet přímo do počítače, tak internet nejde taky. Hlásí, že počítač je nejspíš správně nakonfigurován, ale není odpověď od DNS serveru.
Do vlastnosti protokolu IP verze 4 jsem zadal všechny údaje, které mi dal poskytovatel internetu. IP, Mask, Gate, DNS1 a DNS2 Stejné údaje mám i v nastavení routeru.
carlosz123456
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Timmy12 12. 7. 2017 09:29

Takže v modré máš to od poskytovatele a ve žluté připojený PC? Zkus router resetovat, popřípadě aktualizovat firmware a znovu nastavit.

https://www.techbit.cz/2013/proc-nebrat ... -wr1042nd/ Tady borec popisuje celkem zajímavé chování routeru, pokud se pokusil nastavit něco víc než základ.
1)Ryzen 7 3700x + Grandis 2 , CROSSHAIR VI HERO , MSI GTX 1080 gaming X, 32GB DDR4
2)i5-3470 + Freezer i11, GIGABYTE H77M-D3H , MSI GTX 1050 Ti 4GB OC, 16GB DDR3
3)T100TAM-DK014B
Timmy12
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod carlosz123456 12. 7. 2017 11:49

Tak internet už jde, ale nyní nesvítí na routeru kontrolka Wireless a název wifi nevidím v okolních sítích.

-- 12. 7. 2017 13:10 --

Tak už to funguje, že neblikala kontrolka wireless bylo tím, že bylo disabled Wireless Router Radio, což nechápu jak spolu souvisí. Ale jak jsem dal enabled, tak se to rozblikalo a název sítě se objevil dostupných sítích. Moc děkuji za trpělivost a za pomoc.
carlosz123456
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 12. 7. 2017 12:25

No to je schválně, když tvoji síť nikdo nevidí nemůže se do ní namontovat. Takhle musí znát nejen heslo ale i přesný název sítě aby se mohl přihlásit.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 12. 7. 2017 12:34

Co to plácáš.....

Když je disabled Wireless Router Radio tak je wifi vyplá! A když je vyplá tak se k ní nikdo nepřihlásí ať znáš název nebo ne.

Pokud to má fungovat tak musí být Wireless Router Radio enabled.

Jinak ssid se dá schovat - síť nebude vysílat název - ale to ničemu nebrání se k ní připojit, stačí název odposlechnout od jiného zařízení komunikující s tvoji sítí či si ho vynutit.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 12. 7. 2017 15:25

Jasně WiFi je vyplá a jemu funguje internet.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aPosix 12. 7. 2017 18:29

Kabel...
aPosix
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 12. 7. 2017 21:34

polda píše:Jasně WiFi je vyplá a jemu funguje internet.


ANO! A proč by nemohl? Kabel tě nic neříká?

Pokud mi nevěříš skoukni návod. http://cz.tp-link.com/download/TL-WR1042ND.html

Jinak u originál FW pokud je wifi zapnutá musí svítit ledka, při přenosu bliká (u neoriginálních fw to můžeš nastavit jak chceš)

EDIT: koukám že už se neprodává a výrobce ho už nepodporuje.

Máš tam nejnovější FW pokud ne tak si ho ještě z toho mého odkazu stáhni než to výrobce smaže....

PS2. je to skutečně 1042? Jinak jak už psaly 1042 bych taky nekupoval, držák byl (ještě je) 1043.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků