Zapnutí notebooku společně s TV shodí síť - nutný restart

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod terminator007 18. 7. 2017 01:22

Zdravím,

mám takový speciální problém, tedy spíše soused... Ten si nedávno pořídil novou televizi Samsung, všude zůstalo klasické nastavení a tato televize se navíc připojila přes wifi v síti. Pokud se nezapne notebook (ještě vyzkouším dnes svůj), vše šlape jako hodinky, ovšem, pokud se tak stane a na této televizi jste připojeni k internetu, za nějakou minutku shodí celou síť a je potřeba restart routeru TP-Link TL-WR840N. Operační systém na notebooku je Windows 10 Pro. Zápasil jsem s tím docela dlouho a nevím si rady.

Máte nějaký tip či doporučení, čím by to mohlo být? Televizí předpokládám nikoli, i jsem zde zkoušel vlastní pojmenování v síti, přiřazení manuální DNS, atd. Napadá mě, že musí být nějaká chyba jedině v notebooku (značka Dell). Jak píši výše, zkusím přijít i se svým a nastavit si na něm wifi, přes kabel připojen není.

Díky předem a fajn den všem.

Jarda

P.S: Snad jsem zařadil příspěvek správně.
terminator007
Junior

Odeslat příspěvekod herma 18. 7. 2017 05:27

Zkontroluj zda nedochází ke kolizi ip adres.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod soban 18. 7. 2017 10:00

Přesně jak psal, zda je všude zapnuto získat IP z DHCP serveru (automaticky).

Taky skouknout nastavení routeru nastavení DHCP serveru zda má dostatek IP pro přidělování. (Záložka DHCP IP start a IP end)

Jinak je na routeru nejnovější FW?

A skoukni zabespečení sítě (záložka wireles security) máš tam nastavené wpa/wpa2 verze: AUTO (pokud tam nastavíš natvrdo wpa nebo wpa2 tak to blbne - ověřeno) a encription: AES.

Pak taky v záložce securyty dej disabled všechny položky u VPN a ALG a nech pouze to co používáš a v advanced nezapnuls DoS protection?

A pak taky jaké máš připojení do internetu - nevytíží ti ho ta televize a pak se na notebook nedostane? Pak bys musel zapnout Bandwidth Control a správně nastavit rychlosti podle připojení do internetu....

EDIT:

PS. Jaká je rychlost připojení do internetu? Jaká technologie? Kolik zařízení je připojeno? Je možné že ten router nestíhá?
Jinak chtělo by to vyskoušet připojit zařízení kabelem - jak TV tak notebook - a pokud se to zase kousne i přes kabel tak asi ten router nestíhá (pokud je vše nastavené OK).

Jinak ať pouvažuje TV připojit kabelem natrvalo je to lepší jak wifi a pro TV vhodnější....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 18. 7. 2017 11:58

Vymenit TP-Link za Mikrotik. TP-Linky obsahuju tuto specialnu zamrzaciu chybu hodne dlho a nezda sa, ze by to niekto chcel vyriesit. Prejavuje sa iba v specialnych pripadoch a iba niekedy a iba u niekoho. Tiez mam s tym problem, nastastie to mrzne len sem-tam.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod terminator007 22. 7. 2017 20:53

Zdravím,

děkuji moc všem za podrobné informace, po víkendu se k tomu dostanu, tak vše zkusím a dám vědět, případně i náhradní router, co mám doma, ale také TP-Link. Jinak jsem zkoušel svůj notebook s Windows 7 a síť společně se zapnutou TV šlapala normálně bez výpadků.

Fajn víkend všem.

Díky Jarda
terminator007
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 23. 7. 2017 08:28

Mam stejnej router,televizi Samsung,plus je tam nahozeny rpi3,notas a nas,potom blbiny ala mobily a tak.
Problemy skoncily kdyz v nastaveni samsungu jsem dal
Sit
Otevrit nastaveni site
Typ site Kabel,takze ethernet jako primarni
V routeru jsem notebooku,televizi a nasu a raspberry pripojil k jejich MAC pevnou ip,coz je gro tvyho problemu.Hotovo,po problemech.
oooooooooo
Pokročilý