Připojení kamery přes noip.com

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod notwist 29. 7. 2017 13:27

Dobrý den,

Měl bych dotaz. Potřebuji připojit IP kameru do mé Wi-Fi sítě doma a koukat na ní i přes internet. Kamera má svou IP adresu a port, na kterém funguje přes prohlížeč. V rámci sítě mi vše funguje.

Nyní jsem chtěl nastavit prostup přes noip.com. Udělal jsem si registraci a údaje zadal do mého routeru v sekci ddns. Dále jsem si nastavil nat na IP adresu a port kamery. Po té by podle mého měl přístup přes adresu fungovat. Ale stránka se mi nezobrazí.

Na noip.com v administraci mám venkovní IP adresu, kterou to obdrželo. Možná bude ale problém s mým providerem? Jako WAN adresu na routeru mám IP s vnitřním rozsahem (10.x...). Ale u noip.com mám nějakou jinou (62.x....).

Také mám za mým routerem připojený ještě jeden router, který se ale chová jen jako switch. Výstup hlavního routeru je připojen jako vstup do druhého přes LAN port. Oba jsou ve stejném rozsahu. První router je Zyxel a druhý Xiaomi. Ten dělá jen Wi-Fi.

Podle mého mám vše nastavené správně. Ale někde chyba je. Moc děkuji za pomoc.
notwist
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 29. 7. 2017 14:00

Potřebuješ veřejnou venkovní IP adresu a tu nemáš. U některých providerů lze připlatit u jiných jen zažádáš a někde nejde vůbec...
Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 29. 7. 2017 14:02

Taky musíš ještě forwardovat příslušné porty (nebo rovnou DMZ) na tu kameru.

Ale jestli nemáš veřejnou IP-adresu (10.x... tomu může nasvědčovat), tak se snažíš zbytečně. Noip.com je dobré jenom k tomu, že udělá z dynamicky přidělované veřejné Ip-adresy statický přístup pomocí doménového jsména.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod soban 29. 7. 2017 14:03

Chyba nikde není pokud nemáš veřejnou IPv4 tak se tam prostě nedostaneš.

Řešení: pořídit veřejnou IPv4 nebo připojit síť do IPv6 pokud to kamera umí (podle mě IPv6 nebude umět).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod notwist 29. 7. 2017 14:22

Děkuji vám všem. Je to tak, jak jsem si myslel. Snad mi Starnet tu veřejnou IP adresu zapne. Nebo prý stačí, aby mi povolil jen jeden port a ten směřoval na mou soukromou IP adresu. Půjde to také? Obávám se, že mi tu IP nezapne a kvůli tomu si nechci pořizovat pevnou IP jen pro mě.
notwist
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 30. 7. 2017 15:47

Jestli ti to udělají, se neptej se nás, ale Starnetu.

Jeden port: teoreticky ano, záleží ale na tom, co je to za kameru, jestli jí ten jeden port bude stačit. Pokud by potřebovala více portů, mohl by ses připojovat přes VPN, samozřejmě za předpokladu, že máš slušný router s podporou VPN-serveru.
vladimir
Expert