Rychlé připojení pomalé načítání

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dj wenec 1. 10. 2017 07:11

Hezké ráno všem,

pořídil jsem si domů nový internet, jedná se o firmu Select System (Šumperk), typ připojení optika, k tomu mám tento wifi router: https://access-pointy.heureka.cz/tp-link-tl-wr841n/ . Problém je, že připojení má rychlost 20 MB/s, někdy i 30 MB/s. S rychlostí stahování dat není problém. Co mě však trápí je načítání stránek v prohlížeči Chrome. Někdy se stránka nenačte vůbec, někdy čekám 1 minutu i víc a musím neustále aktualizovat načítání stránky.

Mohl bych Vás poprosit o radu co s tím?

Děkuji moc

V.
dj wenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 1. 10. 2017 08:33

Je to pomalé i při připojení kabelem?
Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 1. 10. 2017 09:48

Díky moc za reakci, bohužel nemám síťový kabel, mohu leda vyzkoušet před wifi routerem, je tam malá černá krabička, asi konvertor z optiky na RJ 45. Řešil jsem to již s poskytovatelem internetu a u nich je vše v pořádku. Síťový kabel si mohu pořídit zítra. Nepřijdeme na to bez kabelu?

-- 1. 10. 2017 09:56 --

Ještě dodatek, vidím cca 8 wifi sítí, možná by to mohlo být rušením ostatních, dvě sítě mají silnější signál (2 čárky), zbytek skoro bez signálu.
dj wenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 1. 10. 2017 10:40

Právěže rušením to být může a nemusí. Proto test po kabelu řekne, jak dál postupovat.
Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 1. 10. 2017 10:59

A problém je jenom s Chrome? Co jiné prohlížeče, třeba Internet Explorer?
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Milanr1 1. 10. 2017 11:08

Toho šíleného molocha
dj wenec píše: Chrome

prostě vyházej včetně profilu.
Příště neinstaluj nesmysly.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chipoun 1. 10. 2017 11:18

Jaký jiný prohlížeč doporučujete? Taky používám Chrome a nemám žádné potíže, nicméně zde proti němu dost vystupujete. Tak bych zkusil alternativu. Jenže bych chtěl
Synchronizaci hesel a záložek mezi android telefonem a 3xPC.

Zkoušel jsem Edge, ale spousta webů ani nenajede :-( hlavně webové rozhraní starších zařízení (HP switche atd.)
Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 1. 10. 2017 11:21

Dělá to i u jiného prohlížeče, proč nemám používat Chrome? Mohl by mi teda někdo poradit, čím to může být a jak to mám otestovat? Mám si pořídit jiný router? Zítra koupím RJ 45 a testnu to, pokud to bude na kabelu OK, tak je problém s wifi routerem? Co mám případně dělat dál? Děkuji
dj wenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 1. 10. 2017 12:16

Zaklad je otestovat to s kablom. WiFi na 2.4GHz bolo mozne pouzivat tak pred 10 rokmi. Teraz ked maju vsetci susedia aspon 2 routre a 3 opakovace, tak nepomoze ani ked pridame dalsi zosilovac signalu a silne anteny. Zatial mozes nastavit v routri optimalnejsie DNS servery. Ak to nieje wifinou, tak by to mohlo pomoct.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 1. 10. 2017 12:22

Tak když mu normální stahování funguje dobře a blbne mu otvírání prohlížečů tak bych viděl problém v software než hw. Přetížený CPU, antivir? Chrom právě spouští množství procesů, že akorát zpomaluje načítání a spoustu balastu okolo, včetně EDGE, proto jej někteří nedoporučují.
Mozilla, Firefox, Safari
polda
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 1. 10. 2017 15:05

Ahoj, presne tento problem mam aj ja . Mal som router Tenda 311 skoncil nieco vnom klaplo a kupil som si ten co uvadzas tp-link-tl-wr841n a pri nacitavani stranok mam problem. Ja idem cez Operu. S Tendou som bol bez problemov a odkedy mam tento router nacitava mi stranky dlho a dost casto vypadava signal.
Neviem ci to pomoze tu su udaje 2.9 este so starym rutrom a 28-1.10 s novym.

dátum Hostname Down Up Ping

01.10 14:16 -................... 15,2 1,11 65,0
01.10 13:11 -................... 11,6 0,96 79,0
28.09 23:24 -................... 15,6 0,91 74,0
02.09 23:32 -................... 14,0 1,02 88,0
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 1. 10. 2017 18:01

Takže mám koupit jinej router?

-- 1. 10. 2017 18:24 --

Tak testuji Firefox a přijde mi, že je to trošku lepší, ale pořád to není ono.

Co myslíte? Pomohla by výměna za lepší router? Za jaký případně?

Díky moc
dj wenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod herma 2. 10. 2017 05:13

Ten router na toto musí stačit. Hledej chybu v nastavení. Antivir popř jiný balast co ti filtruje provoz. Firewall, dns.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 2. 10. 2017 08:21

Ahoj, ja som svoj nastavoval podla tohto odkazu lebo tiez som lajk a mam ten sami problem. Chyba bude len v routry lebo pri napojeni na NB ide vsetko OK. Neviem ci to nebude vlastnost tych routrov :)
https://www.youtube.com/watch?v=GwqbTa05snA
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 3. 10. 2017 08:40

Tak jsem vyzkoušel nastavit DNS server tak, jak je to nastaveno na wifi routeru a pořád to dělá, co mám vyzkoušet dál prosím?
dj wenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod slovacik 3. 10. 2017 09:12

Neexistuje nejaky vseobecny recept na nastavenia routra? Na starej Tende som si nastavil heslo a nazov a vsetko islo ok. Ziadne ine nastavenia
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 3. 10. 2017 10:38

dj wenec píše:Tak jsem vyzkoušel nastavit DNS server tak, jak je to nastaveno na wifi routeru a pořád to dělá, co mám vyzkoušet dál prosím?

Černá krabička znamená co? Měl by to být modem. Co je na něm napsáno kolik má zdiřek?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 3. 10. 2017 13:43

Černá malá krabička je převodník z optického kabelu na ethernet.

Provedl jsem nastavení DNS na všech PC, přešel na Firefox, restartoval wifi router a převodník a ejhle?

Asi to bude OK, chlapi díky moc!!!
dj wenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 3. 10. 2017 14:43

:shock: převodník?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 3. 10. 2017 15:23

Mozes popisat blizsie ako si to vsetko nastavil? Myslim ten router.
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod dj wenec 3. 10. 2017 17:09

Ten router nastavoval poskytovatel internetu při montáži, takže nemohu sloužit, já si jen ve webovém rozhraní nastavil název sítě a heslo.
dj wenec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 3. 10. 2017 18:31

Restartoval ,, převodník,, .
Měl kouslý modem.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 3. 10. 2017 21:17

Takze aj ja ho mam skusit restartovat?
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 3. 10. 2017 21:40

To se dělá běžně pokud se objeví zádrhel. Restart modem_router_PC/mobil
Je to uvedeno i v návodech těchto přístrojů .
polda
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 3. 10. 2017 23:21

Potrebujem poradit uz 2x mi antivir ESET vyhodil hlasku ze je pripojene cudzie zariadenie.
Ochrana domacej siete .... tam sa mi zobrazia moj router, moje pc + mobil vsetko sedi az na router Xiaomi router s cislom 192.168.31.1 a moj nazov routra je s TP LINK (2). Avsak ja mam utvoreny nazov len TP LINK a nie s dvojkou v zatvorke. Moze sposobovat ten problem toto zariadenie? Co mam podniknut?
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 4. 10. 2017 07:36

Ježíši... Eset... Zkus resetovat tvůj router do výchozího nastavení. Taky možná blbá otázka. Dělá to to jenom PC/Notebook nebo i mobil?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod polda 4. 10. 2017 10:59

Jak ten antivir pozná, že je to cudzie zariadenie?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 4. 10. 2017 11:36

V prilohe je sken, ked si otvorim tu hlasku. ruter 841 pc -Peter aj Honor 5c su moje zariadenia ostatne neviem co to je.
Přílohy
fptp3.png
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 4. 10. 2017 13:54

Co bezdrátová myš?

Smysl otázky byl podle čeho pozná ,,cizí,, když ti přijde kamarád s mobilem tak bude cizí nebo domácí?

Pokud někdo nemá heslo, tak se do sítě nedostane, takze zvolit pořádné zabezpečení. To co máš na skenu, může být AP a router od souseda který v jednu chvíli narazil na tvoji síť. To neznamená, že se připojil. Nebo server tvého telefonu který vyhledaval aktualizaci.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 4. 10. 2017 18:07

Ja som len myslel, ze ci nemozu tie zariadenia co ukazuje nemozu mat vplyv na moj router.
u nas v tej dobe nikto nebol a ked mi vyskoci hlaska ze nieco nie je v poriadku z antiviru tak spozorniem.
Tak , kde mam hladat chybu? Router je novy na kabel priamo do NB ide NB v pohode. Akonahle ide cez router tak raz ide ok raz zas ide velmi zle. Router som mal v praci a nastavenie pozrel nas pc analitik vrvael ze nastaveny je OK . V com potom moze byt problem?
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod herma 4. 10. 2017 18:10

Dej sem screeny nastavení tvého routeru a síťovky ve windows.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 4. 10. 2017 19:06

foto5.png
foto5.png (18.63 ) Zobrazeno 2150 krát

foto4.png
foto4.png (53.83 ) Zobrazeno 2155 krát

foto6.png
foto6.png (33.69 ) Zobrazeno 2147 krát

-- 4. 10. 2017 19:09 --

foto6.png
foto6.png (33.69 ) Zobrazeno 2147 krát

foto5.png
foto5.png (18.63 ) Zobrazeno 2150 krát

foto4.png
foto4.png (53.83 ) Zobrazeno 2155 krát

Dufam, ze je to co si pisal :) dakujem za trpezlivost
Přílohy
foto2.png
foto3.png
foto1.png
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 4. 10. 2017 20:37

Kanál č. 13!!!

Je okrajový, kanály jsou 1 - 11/( 12 - 13) . některá zařízení nepoznaji výroba USA.

Dej si tam napevno 3, 5, 9
podle toho kde máš volno, pokud máš hodně sítí okolo.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 4. 10. 2017 22:17

Na mobile mam wifi analizer a preto som dal kanal 13 lebo mi ukazalo ze ten je dobry. Inac vsetky su obsadene. PRED 13 som mal kanal 4 . idem skusit dat kanal 9. OStatne nastavenia su OK? KED som zmenil kanal na 9 tak mi analizer zahlasil ze lepsi kanal je 13+9 alebo 9+13. Mne ukazuje 9+5. CO znamena to druhe cislo za +
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 4. 10. 2017 23:40

Spíš bys měl vyhledávat dle toho co píše modem/router. Co ukazuje aplikace mobilu neznám a ani nevím jak je to důvěryhodné. 9+5 - duální
polda
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 4. 10. 2017 23:53

Takze dal som kanal 9 ukazuje mi 9+5 posielam foto cez nejaky program ake wifi a kanaly su okolo mna . Ten riadok zvyrazneny som ja. Ponechat ten kanal? Alebo je lepsie neico ine? zatial som zmenu nezaznamenal
foto 1.png
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod herma 5. 10. 2017 07:31

Tím kanálem to nebude. Mě se nelíbí že neznáme dns servery. Všude jen automatika s odkazem k poskytovateli. Nastav si v pc ručně veřejné, třeba od googlu.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 5. 10. 2017 07:50

Kanal 9+5 znamena, ze to mas nastavene na sirku kanalu 40MHz a to je v preplnenom 2.4GHz pasme dost na zavadu. Takto to wifi dobre fungovat nemoze. Ono to nemusi dobre fungovat ani pri sirke kanalu 20MHz, ale s tym sa musis zmierit pokial neprejdes na 5GHz pasmo. Ja by som na routri pri takomto zaplneni pasma nastavil sirku kanalu iba na 20MHz.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 5. 10. 2017 08:49

Hunter21 to píše dobře. Toto není dobré místo na wifi. Všechno silné signály a dost plno. Tady vidím tak 2,3,4. Ty podle toho máš ještě 2. nejslabší.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod herma 5. 10. 2017 14:31

Pak se vrátí sousedi z práce, pozapínají si svoje "internety" a masakr s kanálama bude úplně jinde. Ale nedá se nic než souhlasit, přepnout jen na 20MHz, vyhledat nevjvolnější či nejslabší místečko v kanálech. Já přehlídl v dotazu že vypadává signál :(
herma
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 5. 10. 2017 15:02

Ahojte, vsetko je to pekne co pisete len ja tomu nejak nerozumiem. Podla toho co som prilozil vidim, ze naozaj mam 2. najslebsi signal. Naucil som sa zmenit kanal a snad by som este zmenil z 2,4 GHz na 5 GHz. Mozem zmneit este kanal na trebars 2,3,4. Ale ci to pomoze neviem.
Len nneviem ci este nieco dalej menit.
Neviete mi poradit nejaky postup ako a co zmenit konkretnejsie? Alebo mam postupovat podla tohot navodu?
https://www.youtube.com/watch?v=3BCi7C5DMQ0
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 5. 10. 2017 15:17

Nejde o to něco měnit. Pokud jseš v silně zarušeném prostředí, což je tvůj případ, nelze používat wifi jednoduše jak bys chtěl. Ono se může stát, že prostě wifi v tvém případě používat nepůjde.
Na to abys mohl používat 5G musíš si být jistý že 5G zvládají i tvůj telefon a Ntb. Nejdřív zkus zvolit kanál, který používá nejméně sousedů a změnit z 40mhz na 20mhz. WiFi 2,4G

_

Taky zbývá jeden pokus tento router za 15-20€ vrátit a zainvestovat aspoň za 40€ za router který si poradí se zarušeným prostředím.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod herma 5. 10. 2017 16:44

řekl bych že to až taková hrůza není. Podle intenzity signálů je většina daleko a slabá. I ta tvoje je dost slabá. Kolik zdí mezi tím je? řekl bych že nastavit šířku kanálu na 20MHz, nechat 5 nebo 6 kanál a mělo by to jet. Popř vypni svůj router, podívej se jestli se zrovna na tom 5 kanále nepřetlačoval s jiným. Dále se takto projdi po bytě a postupně proskenuj okolí. Jde o to najít kanál +- okolní nejslabší a tam se natlačit.

Co měla měla být ta poznámka o 5G nerozumím když ji tvůj router neumí.

Ty chceš poradit, ale když není od tebe adekvátní odezva tak to nejde, ty tam bydlíš, my ne.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 5. 10. 2017 19:49

Netreba zabudnut na to, ze na tom bandscane pasma su vidiet akurat AP. Niesu tam vidiet vysielajuce pocitace, telefony, hanheldy, televizory, tlaciarne, notebooky a ine hracky. To by sa mnohi cudovali kolko veci vysiela na pasme ked by tam bolo vidiet vsetko.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod herma 5. 10. 2017 20:05

samozřejmě. Ale vysvětli mu to když doteď nepobral ani co se tu na dvou stránkách napsalo. Očekávat odpověď "tam tím to je a ničím jiným" je v dnešní době běžná. bohužel
herma
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 5. 10. 2017 20:50

hunter21 píše:Kanal 9+5 znamena, ze to mas nastavene na sirku kanalu 40MHz a to je v preplnenom 2.4GHz pasme dost na zavadu. Takto to wifi dobre fungovat nemoze. Ono to nemusi dobre fungovat ani pri sirke kanalu 20MHz, ale s tym sa musis zmierit pokial neprejdes na 5GHz pasmo. Ja by som na routri pri takomto zaplneni pasma nastavil sirku kanalu iba na 20MHz.

5GHz som nabral stade :) co to je samozrejme neviem .
Doteraz som mal router Tenda w311r+ a problem som nemal a kedze sa Tenda pokazila potreboval som nahradu a podla Heureky je tento co som kupil "TOP" a ocakaval som lepsi signal v obyvacke ako som mal na Tende. Avsak tam kde som mal signal z Tendy ako taky, tak teraz signal proste vypadava a neda sa tam pouzit internet a v obyvacke najcastejsie sedime. Ale aj hned za stenou v spalni internet ide a zrazu padne odpoji sa a po case sam sa zapne alebo to urobim rucne. Prenasat teraz router niekde inde je dost blbe kedze kabel je natiahnuty pod listami a musel by som komplet listovanie davat dole,
Ono nie kazdy je zdatny na pc techniku a preto sa informujem na fore a dufam, ze to nejak rozbeham.
Mozete mi poradit pripadne aky je lepsi router?
este jeden dotaz. Ked som kabel internetu napojil na NB je rychlost internetu taka ista ako na cez router , ktory je umiestneny hned pri NB. Je to normalne?
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 5. 10. 2017 22:11

Nikdy neradim aky router je lepsi, pretoze viem, ze rovnaky router sa u kazdeho zakaznika sprava inak. Je to tak preto, lebo kazdy mame iny priestor (byt) a predmety v nom (nabytok), ktore ovlivnuju sirenie signalu. Co mame este ine? No predsa zariadenia na neho pripojene... Jedine co sa da urobit pre zlepsenie je vyskusat dostatocny pocet routrov kym natrafite na niektory, ktory bude prave u vas vyhovovat.
Odpoved na este jeden dotaz: Moze to byt normalne a to podla toho ako je zapojeny kabel od Internetu do routra a tiez aj podla toho aku rychlost Internetu mate. S rychlostou Internedu do 20 Mbps nebyvaju problemy pri akomkolvek zapojeni Internetoveho kabla a z hladiska rychlosti byva jedno ci to ide do routra, alebo rovno do pocitaca.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod slovacik 5. 10. 2017 23:20

herma píše:řekl bych že to až taková hrůza není. Podle intenzity signálů je většina daleko a slabá. I ta tvoje je dost slabá. Kolik zdí mezi tím je? řekl bych že nastavit šířku kanálu na 20MHz, nechat 5 nebo 6 kanál a mělo by to jet. Popř vypni svůj router, podívej se jestli se zrovna na tom 5 kanále nepřetlačoval s jiným. Dále se takto projdi po bytě a postupně proskenuj okolí. Jde o to najít kanál +- okolní nejslabší a tam se natlačit.

Co měla měla být ta poznámka o 5G nerozumím když ji tvůj router neumí.

Ty chceš poradit, ale když není od tebe adekvátní odezva tak to nejde, ty tam bydlíš, my ne.

Tak som to nastavil ako tu pisete. Uvidim co to bude robit.
Routre by som aj vyskusal ale skade nabrat viac druhov routrou? To je problem.
Nepomohlo by take nieco? https://access-pointy-routery.heureka.s ... l-wa850re/
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 5. 10. 2017 23:30

slovacik píše:. Ked som kabel internetu napojil na NB je rychlost internetu taka ista ako na cez router , ktory je umiestneny hned pri NB. Je to normalne?

Toto jsem vůbec nepochopil. Asi bude nejlepší popsat co a jak máš co připojeno, postupně přesně od zásuvky a kam?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 6. 10. 2017 06:50

Kabel z poskytovatela T-com mam napojeny do routru TP link WR841 . Takto zapojene ked zmeram "Test rychlosti připojení k internetu" su take iste hodnoty ako ked napojim kabel od poskytovatela priamo do notebooku.
Vcera som nastavil sirku kanalu na 20MHz a kanal 5. Uvidim, ako to pojde dnes a cez vikend. Este som neuviedol ze router mam v detskej izbe a moje problemy su ked som v obyvacke. 1 stena +chodba +stena s dverami.
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 6. 10. 2017 08:39

Tak to má být stejné.
Modem od poskytovatele nemá wifi?
Kanál 5 používají další 4 sítě, vyber kde nikdo není nebo co nejméně.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 6. 10. 2017 11:35

kanal 10 nikto zatial nema tak skusim dat tento.
Zosilovac do izby by nepomohol?
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 6. 10. 2017 12:35

Jak myslis ze to dopadne, kdyz do zaruseneho prostredi pridas dalsi zdroj ruseni? :)

Kanal 10 sice nikdo nepouziva, ale myslim, ze ho ovlivnuji i okolni kanaly 9 a 11. Nekdy je lepsi mit dve wifi na stejnem kanale, nez na vedlejsim. Ale pokud je na tech okolnich routerech automaticke nastaveni kanalu, tak to muze byt za tyden uplne jinak. Proste wifi v panelaku...
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 120GB mSata Crucial M4 + 1TB Samsung) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod polda 6. 10. 2017 13:25

Zkus tu 10 bez zesilovače.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 6. 10. 2017 15:08

Ahojte, to nie je normalne doma som asi hodinu a uz ma 2x odpojilo od signalu a protom som 3 m. od routra. Idem ho reklamovat. Co mam udat za poruchu? Obstoji to na relamaciu?
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 6. 10. 2017 16:03

Vypadává spojení.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod herma 6. 10. 2017 19:55

já bych se vůbec nedivil že ti ho vrátí jako bez závady. A pak zjistíš že ti ho ruší bezdrátové sluchátka či jiná havěť. U tebe nebo u sousedů.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 7. 10. 2017 07:59

Este v pondelok mam dostat iny router a skusim ako bude ragovat iny a potom sa rozhodnem co s tym svojim.
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod soban 7. 10. 2017 12:16

Jinak přes dvě stěny je jasné že signál bude horší....

Co skusit dát router do chodby pak bude jedna stěna na jednu stranu a jedna na druhou.......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod slovacik 7. 10. 2017 15:12

soban píše:Jinak přes dvě stěny je jasné že signál bude horší....

Co skusit dát router do chodby pak bude jedna stěna na jednu stranu a jedna na druhou.......

Tak toto som dnes urobil signal je uz aspon ako tak z 5 tich paliciek mam 2 a v deckej maju 5 co je OK. Zresetoval som router a uvidim ako bude vecer a cez vikend. Avsak este musim zistit ked bude majitel spolocneho pripojenia doma aka rychlost ide od neho resp. aku mame zmluvu, lebo zo starym routrom sme mali Down 15 - 17 Mbit/s bezne a teraz mame bezne v deckej co je plny signal len okolo 7 Mbit/s a je to snad polovicka rychlosti. A je to aj priamo cez napojenie na snuru. Hodnoty som uz posielal aj na str. c. 1 .
Takato sranda by mi nepomohla na zisilnenie signalu? https://access-pointy-routery.heureka.sk/asus-rp-n12/
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 7. 10. 2017 20:32

Si říkal že máš kabel od poskytovatele. Teď zas že společný modem. Jako to tu řešíme úplný ***** když nejseš schopen řídit hlavní přístup. To máš napsat jako první, že modem není u tebe. Před několika týdny se tu řešil stejnej problém. Hádej kde byla žába na prameni.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 8. 10. 2017 09:38

To som bral, ze je to jedno, nemenili sme poskytovatela ale iba router tak chybu hladam hlavne v routry . Na foto je pristup ked je router priamo pri NB v deckej a na foto 1 je v izbe kde je prave problem co chcem aby sa poriesil. s toho usudzujem ze poskytovatel bude asi v pohode a aj router co je u susedov

foto 1
foto 1.png

foto
foto.png
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 8. 10. 2017 11:03

Ak ten spolocny modem vyuziva viac ludi a ty testujes rychlost prave v case kedy niekto iny ho tiez intenzivne vyuziva tak sa rychlost, ktora je zaplatena na tom spolocnom modeme rozdeli pre vsetkych ucastnikov mozno aj rovnomerne. V pripade 3 ludi vyuzivajucich spolocny modem a pri zaplatenej rychlosti od poskytovatela 15 Mbps bude tvoja rychlost 15/3=5 Mbps. Ta rychlost sa bude menit podla toho ako iny uzivatelia vyuzivaju spolocny modem. Niekedy namerias 15 Mbps, niekedy 11, niekedy 8, o 5 minut neskor zase 15 o dalsich 10 minut neskor mozes namerat len 5 Mbps a tak podobne. Wifi z tych tvojich 5 este hodny kus ukroji, pretoze wifi ma omnoho vacsiu chybovost ako LAN a to "o mnoho" moze byt aj 1000 nasobok. Kazdy chybny paket musi druhastrana poslat znova a znova. Tym sa na wifi straca rychlost.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod slovacik 8. 10. 2017 12:37

Takze ak tomu rozumiem, aj ked mam rychlost z toho isteho routru na NB ktory je pri nom 15, tak z toho isteho routru uz vedla v izbe nemusi byt 15 ale len 3 ?? je to normalne?
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 8. 10. 2017 13:29

Pres Wifi ano
Lenovo Moto G5 Plus, Lenovo Thinkpad X220 (12,5" IPS, i5-2410, 16GB RAM, 120GB mSata Crucial M4 + 1TB Samsung) + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod soban 10. 10. 2017 11:07

Čím jseš dál čím je větší rušení, čím je víc překážek atd..... tak u wifi klesá rychlost.

Jak moc záleží na podmínkách co u tebe vládnou.

Lepší routery dokáží některé věci lépe vykompenzovat - vyrovnat se s rušením, když mají rychlejší CPU dokáží rychleji počítat šifrování a tak je paket rychleji připraven k odvysílání, atd......

Ale zda to pomůže přímo v tvé situaci prostě nikdo neposoudí.

Prostě co jsi měl za původní router, možná měl lepší wifi či byla jinak nastavená.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý