Rychlé připojení pomalé načítání

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod herma 4. 10. 2017 17:10

Dej sem screeny nastavení tvého routeru a síťovky ve windows.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 4. 10. 2017 18:06

foto5.png
foto5.png (18.63 ) Zobrazeno 4108 krát

foto4.png
foto4.png (53.83 ) Zobrazeno 4119 krát

foto6.png
foto6.png (33.69 ) Zobrazeno 4102 krát


-- 4. 10. 2017 19:09 --

foto6.png
foto6.png (33.69 ) Zobrazeno 4102 krát

foto5.png
foto5.png (18.63 ) Zobrazeno 4108 krát

foto4.png
foto4.png (53.83 ) Zobrazeno 4119 krát


Dufam, ze je to co si pisal :) dakujem za trpezlivost
Přílohy
foto2.png
foto3.png
foto1.png
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 4. 10. 2017 19:37

Kanál č. 13!!!

Je okrajový, kanály jsou 1 - 11/( 12 - 13) . některá zařízení nepoznaji výroba USA.

Dej si tam napevno 3, 5, 9
podle toho kde máš volno, pokud máš hodně sítí okolo.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slovacik 4. 10. 2017 21:17

Na mobile mam wifi analizer a preto som dal kanal 13 lebo mi ukazalo ze ten je dobry. Inac vsetky su obsadene. PRED 13 som mal kanal 4 . idem skusit dat kanal 9. OStatne nastavenia su OK? KED som zmenil kanal na 9 tak mi analizer zahlasil ze lepsi kanal je 13+9 alebo 9+13. Mne ukazuje 9+5. CO znamena to druhe cislo za +
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 4. 10. 2017 22:40

Spíš bys měl vyhledávat dle toho co píše modem/router. Co ukazuje aplikace mobilu neznám a ani nevím jak je to důvěryhodné. 9+5 - duální
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod slovacik 4. 10. 2017 22:53

Takze dal som kanal 9 ukazuje mi 9+5 posielam foto cez nejaky program ake wifi a kanaly su okolo mna . Ten riadok zvyrazneny som ja. Ponechat ten kanal? Alebo je lepsie neico ine? zatial som zmenu nezaznamenal
foto 1.png
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod herma 5. 10. 2017 06:31

Tím kanálem to nebude. Mě se nelíbí že neznáme dns servery. Všude jen automatika s odkazem k poskytovateli. Nastav si v pc ručně veřejné, třeba od googlu.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 5. 10. 2017 06:50

Kanal 9+5 znamena, ze to mas nastavene na sirku kanalu 40MHz a to je v preplnenom 2.4GHz pasme dost na zavadu. Takto to wifi dobre fungovat nemoze. Ono to nemusi dobre fungovat ani pri sirke kanalu 20MHz, ale s tym sa musis zmierit pokial neprejdes na 5GHz pasmo. Ja by som na routri pri takomto zaplneni pasma nastavil sirku kanalu iba na 20MHz.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 5. 10. 2017 07:49

Hunter21 to píše dobře. Toto není dobré místo na wifi. Všechno silné signály a dost plno. Tady vidím tak 2,3,4. Ty podle toho máš ještě 2. nejslabší.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod herma 5. 10. 2017 13:31

Pak se vrátí sousedi z práce, pozapínají si svoje "internety" a masakr s kanálama bude úplně jinde. Ale nedá se nic než souhlasit, přepnout jen na 20MHz, vyhledat nevjvolnější či nejslabší místečko v kanálech. Já přehlídl v dotazu že vypadává signál :(
herma
Junior

Odeslat příspěvekod slovacik 5. 10. 2017 14:02

Ahojte, vsetko je to pekne co pisete len ja tomu nejak nerozumiem. Podla toho co som prilozil vidim, ze naozaj mam 2. najslebsi signal. Naucil som sa zmenit kanal a snad by som este zmenil z 2,4 GHz na 5 GHz. Mozem zmneit este kanal na trebars 2,3,4. Ale ci to pomoze neviem.
Len nneviem ci este nieco dalej menit.
Neviete mi poradit nejaky postup ako a co zmenit konkretnejsie? Alebo mam postupovat podla tohot navodu?
https://www.youtube.com/watch?v=3BCi7C5DMQ0
slovacik
Junior

Odeslat příspěvekod polda 5. 10. 2017 14:17

Nejde o to něco měnit. Pokud jseš v silně zarušeném prostředí, což je tvůj případ, nelze používat wifi jednoduše jak bys chtěl. Ono se může stát, že prostě wifi v tvém případě používat nepůjde.
Na to abys mohl používat 5G musíš si být jistý že 5G zvládají i tvůj telefon a Ntb. Nejdřív zkus zvolit kanál, který používá nejméně sousedů a změnit z 40mhz na 20mhz. WiFi 2,4G

_

Taky zbývá jeden pokus tento router za 15-20€ vrátit a zainvestovat aspoň za 40€ za router který si poradí se zarušeným prostředím.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod herma 5. 10. 2017 15:44

řekl bych že to až taková hrůza není. Podle intenzity signálů je většina daleko a slabá. I ta tvoje je dost slabá. Kolik zdí mezi tím je? řekl bych že nastavit šířku kanálu na 20MHz, nechat 5 nebo 6 kanál a mělo by to jet. Popř vypni svůj router, podívej se jestli se zrovna na tom 5 kanále nepřetlačoval s jiným. Dále se takto projdi po bytě a postupně proskenuj okolí. Jde o to najít kanál +- okolní nejslabší a tam se natlačit.

Co měla měla být ta poznámka o 5G nerozumím když ji tvůj router neumí.

Ty chceš poradit, ale když není od tebe adekvátní odezva tak to nejde, ty tam bydlíš, my ne.
herma
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 5. 10. 2017 18:49

Netreba zabudnut na to, ze na tom bandscane pasma su vidiet akurat AP. Niesu tam vidiet vysielajuce pocitace, telefony, hanheldy, televizory, tlaciarne, notebooky a ine hracky. To by sa mnohi cudovali kolko veci vysiela na pasme ked by tam bolo vidiet vsetko.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod herma 5. 10. 2017 19:05

samozřejmě. Ale vysvětli mu to když doteď nepobral ani co se tu na dvou stránkách napsalo. Očekávat odpověď "tam tím to je a ničím jiným" je v dnešní době běžná. bohužel
herma
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků