usb>ethernet redukcia

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod NeophyteX 19. 10. 2017 08:12

Pouzivate niekto usb>ethernet redukcie na pripojenie napr. tabletov a pod?

Nemam to overene a neviem nakolko je to stabilne, ci rovnako ako ethernet kabel, alebo su tam straty na konektivite. Vie sa k tomu niekto vyjadrit?

diky, diky.
NeophyteX
Junior

Odeslat příspěvekod polda 19. 10. 2017 08:38

Záleží na software, ale nemělo by být omezení stejně jako v případě příjmu přes redukci na SIM
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod suk 19. 10. 2017 09:00

1. zadna takova redukce neexistuje, USB a ethernet jsou elektricky i protokolove naprosto odlisne
2. USB ethernetove adaptery funguji vesmes bez problemu, na PC vetsinou bez nutnosti instalace jakychkoliv driveru. U telefonu/tabletu a dalsich podobnych veci dost zalezi na samotnem hardwaru a softwaru toho zarizeni. Tedy
a) Jestli vubec podporuje UTG hardware. Pokud ne, smula.
b) Jestli jsou drivery v jadre
b) A nejspis je nutna i nejaka podpora na vyssich SW vrstvach. Coz u lecktere ciny s omylem jmenem android nutne byt nemusi.
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 19. 10. 2017 11:51

Ano, používám, bez problému. Doporučuji USB3 gigabitový adaptér, například za 135Kč https://www.ebay.com/itm/Speed-USB-3-0- ... SwzgBY3kAd . Obsahuje čipovou sadu Realtek RTL8153, ovladače jsou na http://www.realtek.com.tw/Downloads/dow ... Down=false

(USB2 adaptér bych nebral, ani kdybys USB3 neměl. Určitě by to byl 100Mbit/s a to už by tě i s USB2 brzdilo).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 10. 2017 11:58

Mohu se zeptat, kolik to realne protlaci? Alespon 50-60MByte/s to realne zvladne?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahe 19. 10. 2017 12:15

Vaše IPv4 adresa
10.0.3.2
Rychlost připojení
Rychlost stahování
88 Mb/s
Rychlost nahrávání
42 Mb/s

Edimax USB 2.0 to Et

https://www.alza.sk/edimax-eu-4208-d346631.htm

-- 19. 10. 2017 13:19 --

Mám ešte Axago SG :
Gigabit -USB 3.0
ale ten sa mi nejako nepodarilo rozchodiť na všetkých PC.
Edimax v pohode používam pre tablet Pipo, ktorý nemá RJ len micro USB.
Mahe
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 10. 2017 19:42

My s 500Mbit konektivitou...

Mj i proto mne zajímala propustnost USB 3 řešení, jejž odkazuje kolega.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahe 19. 10. 2017 21:04

Skusil som doinštalovať ovladač pre Axago SG na USB 3.0 do NTB Lenovo U410
a spustil speedmeter.sk:
Dowload 155,60 Mbps,
Upload 28,50 Mbps
Mahe
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 10. 2017 21:07

A co v tom je za chip bys vedel?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 20. 10. 2017 05:17

KineCZek píše:Mohu se zeptat, kolik to realne protlaci?
O víkendu v práci změřím, doma mám jenom jeden slušný počítač.
V každém případě jede rychleji, než 100Mbit/s a USB3 jsem zdůrazňoval zejména proto, že pokud vím, gigabitový čipset s USB2 nikdo nevyrábí (jenom šílenec by vrazil peníze do vývoje takového nesmyslu) a Ebay se hemží podvodníky, kteří napíšou gigabit k čemukoliv...
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahe 20. 10. 2017 06:32

Je to tento produkt:
http://www.axagon.eu/produkty/ade-sg
snáď v popise bude niekde aj popis chipsetu, ja som v tom LAMA.
(poučený AMATÉR je často nebezpečnejší ako blbý PROFESIONÁL)

Ja som ho kúpil kvôli tabletu Pipo M6, kde WiFi mi nejako nestíhalo pripojenie na domáci cloud. Najprv som skúsil ten Edimax 4208 a s tým beží tablet v pohode.
Potom som skúsil dokúpiť ešte to Axago kvôli Giga a aj USB 3.0, ale Pipo som s ním nerozbehol. Zase mi beží v NTB Lenovo U410, kde je Ethernet na doske len 100.
Momentálne som pripojený do NTB klasicky káblom cez RJ/100 a speedmeter.sk mi ukázal
Dowload 98,10 Mbps a Upload 30,40 Mbps

Nejako ma ale netrápi, či bežím na 88 alebo 155 Mbps :-)
Mahe
Junior

Odeslat příspěvekod NeophyteX 20. 10. 2017 15:58

Cize ked to spravne chapem tak na USB3 to fici bez straty na stabilite, mozno mierne pomalsie ako RJ ethernet kabel. Coz by mne osobne nevadilo, ide mi hlavne o stabilitu pripojenia.

suk píše:1. zadna takova redukce neexistuje, USB a ethernet jsou elektricky i protokolove naprosto odlisne
2. USB ethernetove adaptery funguji vesmes bez problemu, na PC vetsinou bez nutnosti instalace jakychkoliv driveru. U telefonu/tabletu a dalsich podobnych veci dost zalezi na samotnem hardwaru a softwaru toho zarizeni. Tedy
a) Jestli vubec podporuje UTG hardware. Pokud ne, smula.
b) Jestli jsou drivery v jadre
b) A nejspis je nutna i nejaka podpora na vyssich SW vrstvach. Coz u lecktere ciny s omylem jmenem android nutne byt nemusi.

1. Tak som to zle pomenoval, ale chapeme sa.
2. Trochu som googlil, ale co je to UTG hardware som nezistil.
Ovsem bolo by to pre tablet s klavesnicou (tzv zariadenie 2v1) a win 8, alebo 10, ktory sa chystam zakupit. Teda predpokladam, ze by to malo slapat.
NeophyteX
Junior

Odeslat příspěvekod suk 20. 10. 2017 16:14

1. Chapeme, ale precejen je lepsi pouzivat co nejkorektnejsi vyrazy, protoze pak je to takove jednodussi (nicmene uznavam, ze v tomto pripade jeste dobry - uz jsem zazil i nekolik veci nazyvanych jednim slovem v jedny vete a to jsem fakt nevedel, co se po me chce).

2. https://en.wikipedia.org/wiki/USB_On-The-Go
Pokud nesouhlasíte s mým názorem, popřemýšlejte sami nad sebou. Opravdu si myslíte, že já bych se mohl mýlit?
----
You are an inspiration for a birth control...
suk
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mahe 20. 10. 2017 16:43

"Cize ked to spravne chapem tak na USB3 to fici bez straty na stabilite, mozno mierne pomalsie ako RJ ethernet kabel..."

- teoreticky ANO, prakticky je to dokonca u mňa rýchlejšie cez USB adapter
(Axago ma Giga adapter na USB 3.0) kde som nameral Dowload 155,60 Mbps,
klasicky kabel do NTB (kde je len 100 karta) mi dáva len Dowload 98,10 Mbps

Ale podotýkam, ako sa písalo vyššie, nie všetky tablety sa mi podarilo s týmito USB-RJ adaptermi rozchodiť.
Mahe
Junior

Odeslat příspěvekod vladimir 21. 10. 2017 14:13

KineCZek píše:Mohu se zeptat, kolik to realne protlaci? Alespon 50-60MByte/s to realne zvladne?
Takže jak jsem slíbil. Testovací sestavy:
Xeon 3.6GHz, SSD Samsung 840 Pro, Windows 7, LAN USB3 Realtek
Xeon 3.6GHz, SSD Micron C400 256GB, Windows 7, LAN Intel 82579LM

Testovací soubor o velikosti 1 983 588 866 bajtů čas kopírování mezi počítači 18.7 vteřin (download i upload). Tedy reálná rychlost přenosu mi vychází nějakých 106Mbyte/s. Na hračku za 130Kč to ujde, že?
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků