Rychlost stahování

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tylakk 30. 12. 2017 12:41

Ahoj, od včera mám problém s internetem. Mám internet 30/30 (wifi). Test rychlosti na stránce DSL.cz mi ukazuje následovně: Rychlost stahování 2.60 Mb/s; Rychlost nahrávání 25.95 Mb/s. Upload by skoro odpovídal, ale Download vůbec. Jde ale o to, že na stránce např. speedtest.net mi to ukazuje dobře:
PING 8ms DOWNLOAD 29.88 Mbps; UPLOAD 28.71Mbps. A asi to nebude problém pouze stránky dsl.cz protože na serveru webshare to stahovalo do včera maximální rychlostí a pak najednou to kleslo a stahuje to kolem 500-1000kB/s (mám zaplacený VIP účet na rok). Dále youtube taky funguje rychle. Ale zase stahování nových driveru na nvidia přímo z ovladačů se stahovaly taky pomalu, zase přibližně těch 500-1000kB/s. A druhá věc, trošku se zhoršila odezva ve hrách dřív jsem měl 23ms, teď kolem 40ms a občas to skáče i víš. Příjde mi jakoby to z nějakých serverů fungovalo v pohodě a z nějakých ne. Volal jsem i svému poskytovateli a ty mě i nějak přepojovali a stejně ta rychlost na zmíněných stránkách i webshare nestoupla. Zkoušel jsem i odpojit router ze zásuvky a nic. A ještě další věc ping odezvu na seznam.cz se pohybuje furt stejně jako kdysi a to kolem 6-10ms. Vůbec nevím čím to je... :-S
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Doggg 30. 12. 2017 14:06

Zde ti nepomůže nikdo jiný než poskytovatel.
Pokud v jednu dobu je jeden test rychlý a druhý pomalý, lze vyloučit problém připojení a vypadá to na problém poskytovatele. Někteří známé testy rychlosti upřednostňují, aby to vypadalo naooko dobře.

Zkus ještě stahování z velkých zdrojů, kde lze čekat dobrou konektivitu k tobě (ulozto, Microsoft,...) a pak reklamuj / změn poskytovatele.
Doggg
Junior

Odeslat příspěvekod polda 30. 12. 2017 14:34

Přetížené servery kor teď na svátky , když všichni sedí doma na PC.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tylakk 30. 12. 2017 15:44

Doggg píše:Zde ti nepomůže nikdo jiný než poskytovatel.
Pokud v jednu dobu je jeden test rychlý a druhý pomalý, lze vyloučit problém připojení a vypadá to na problém poskytovatele. Někteří známé testy rychlosti upřednostňují, aby to vypadalo naooko dobře.

Zkus ještě stahování z velkých zdrojů, kde lze čekat dobrou konektivitu k tobě (ulozto, Microsoft,...) a pak reklamuj / změn poskytovatele.


Tak ze serveru microsoft mi to jede plnou rychlostí.
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kysa 30. 12. 2017 19:04

skus víc testů rychlosti. Mám pocit, že dsl.cz úmyslně brzdí testy, které nejsou prováděny z xdsl přípojky
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tylakk 6. 1. 2018 13:17

Tak mi to dělá stále... pomalé stahování z např. webshare, aktualizace nvidia ovladačů, aktualizace her v battlenetu.. vše jede max 1000kB/s. Ale test na speedtest.net jede na plno 30/30Mb/s i odezva 8ms. ale ping v overwatch 50+ a stoupá i na 200,300ms a laguje to. Mluvil jsem ze svým poskytovatelem měl jsem ho na drátě asi 20min a různě mě přepojoval odezva na seznam taky super. Technik říká, že neví jak by tohle měl už změnit. Čím to může být že z takhle zahraničních (některých) serverů mám pomalé stahování i horší ping (ve hrách) ?
Samsung Galaxy S4 - Black
tylakk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 7. 1. 2018 10:43

Tak já bych to odhadl na to že má poskytovatel nedostatečnou zahraniční konektivitu, nebo do nějakých destinací komunikuje nějak prazvláštně. Jako například že komunikace od nás do Berlína jde přes Londýn apod.
Takže u toho speedtestu vyzkoušej různé zahraniční servery. Škoda že dřív se dalo krásně kliknout do mapy a dnes na té "non-flash" verzi už žádná mapa není a musí se to vypisovat.
Vyzkoušej jak to blízké evropské okolí: Německo, Francii, Rakousko, Slovensko, Velkou Británii, tak i ty mnohem vzdálenější: USA, Japonsko apod.

Případně by to chtělo zjistit odkud přesně (IP Adresy) ty pomalá data stahuješ. Následně na ty ip adresy vyzkoušet traceroute aby se vidělo jestli ti tam komunikace neběží přes půl světa, protože to by tu pomalost vysvětlovalo. Ale nevím jaké možnosti monitoringu na síti máš. Zda to můžeš vidět na routeru, nebo ve firewallu nebo co vlastně používáš.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků