pokušeni s VDSL

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tom841 17. 2. 2018 23:28

Ahoj prosim o nazor
Mám připojeni na net bezdratové stabilní za slusnou cenu 250 Kč/měsíc rychlost je 16Mb-24Mb down a 3Mb/s up vyjmečně ale hodně vyjmečně to pada na 8Mb/s ping tak do 5 ms a žádné vypadky .
Nedávno se u nás na ulici objevila nová skřinka na které bylo napsano zrychlili jsme internet u vás na ulici .
Po troše zkoumání jsem zjistil , že je to Dslam díky kterému máme možnost se u nás připojit rychlostí až 250 Mb/s na malou vesničku nevídané . :-)
Tak jsem začal uvažovat o tom , že bych si objednal , tu rychlost 50Mb/s od poskytovatele 365 internet za 404 Kč měsíčně když to zaplatím ročně. Rychlost by prý ve špičce měla klesat tak max na 40 Mb/s jinak by tam prý mělo být až 55Mb/s
ateď ta otázka internet využivám hlavně na web youtube tam hlavně klipy , a tak jednou týdně stahnu nějaký ten film .
Myslite si . že stoji za to to levné připojení co mám teď vyměnit za 50Mb/s?
Bude patrný rozdil při práci s internetem? je mi jasné, že stahovat to bude určitě rychleji ale myslím jestli se třeba při prochazení webu pozná rozdil 25Mb/s a 40 Mb/s?
Doma mě řikaji, že s tím připojením co máme do teď jsou spokojený a že to nemá cenu , že akorát zaplatím ročně o 1800 víc a plus budu muset koupit modem a zaplatit zřízení a že jeto prostě zbytečný .
můj nazor na tohle je , že jsem chtěl zkusit prostě něco nového , ale zas bych opravdu ne jen vyhazoval penize. tak prosím i o vaše nazory
moc děkuji
Tom841
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 17. 2. 2018 23:38

Tvoji rodiče mají velmi moudrý názor.
Proč o tom pochybuješ?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom841 17. 2. 2018 23:40

Tak přece jenom mje to alespon čiselně rychlost více méně jednou taková než máme doma teď
tak by to přece muselo být podle mě lepši
a nebo se to opravdu mimo mirně rychlejším stahování nikde neprojeví?
Tom841
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 18. 2. 2018 07:22

Při procházení webu rychlost skoro nerozeznáš. To samé bude platit u her. Stahování bude výrazně rychlejší
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom841 18. 2. 2018 10:05

Já si to taky tak trochu myslím . a vzhledem k tomu, že stahuji tydně jeden film a to ještě ze serveru kde je rychlost omezená , tak to asi vážně nestoji za ty penize. Ale stejně podle mě bezdrat je mrtvý alespon u nás na vesnici protože mi poskytovatel řekl, že víc jak 35 Mb/s mi nikdy nenabidne , kdež to VDSL až trochu spadnou ceny tak je u nás dostupné až do 250 Mb/s ono rozdil mezi linkou 50Mb/s a která poběži třeba 45 by nebyl až tak hodně znatelný
ale kdyby to VDSL bylo za solidní penize třeba 100 Mb/s dejme tomu za 400 měsíc tak nepřemyšlím ani chvili , ale věřím tomu, že toho se i za nějaký čas dočkám . hlavně , že Dslam je kousek od domu )
Naposledy upravil Tom841 dne 18. 2. 2018 10:52, celkově upraveno 1
Tom841
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 18. 2. 2018 10:19

Podívej u velkých rychlostí pokud se koukáš na www to nepoznáš protože se bude čekat na uživatele než se tím prokouše - přečte.

Takže pro www je to celkem zbytečné pokud ti rychlost stačí.

Ke stahování různých dat - mám 100M připojení v Olomouci a 50M VDSL v Zlatých Horách a nepozoruji žádný rozdíl, protože při stahování souborů zase záleží i na protějšku jak stíhá dodávat data, jediný rozdíl je že na tom 100M můžu tahat víc věcí naráz protože většinou nestíhá druhá strana.

Prostě pokud ti stačí původní připojení tak bych to zatím nechal....

Ošem zase je jiná věc zda nechceš IPTV/telefon......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tom841 18. 2. 2018 10:41

Tak to je moc hezky vysvětleno
ja nejvíc stahuji ze serveru tipu ulozto.cz... kde bohužel když nezaplatíš tek ta rychlost je stejně hodně malá
IPTV určitě ne . A telefon VOIP mám i teď a funguje bez problemu
Víš mě hlavně tak nějak oslnila ty čisla vždycky když jsem četl na netu leta články jak někde ve městě už je 50 100 Mb/s a víc tak jsem si na to vždycky řikal že tady u nás na vesnici kde jak se říká davají lišky dobrou noc nic takového nikdy nebude.
Tak pak když se u nás na ulici objevil Dslam tak jsem si začal pohravts myšlenkou to vyzkoušet , ale něco to prostě bude stát a řikám si aby to nebylo celé jen o číslech , tím myslím to, že budu mít vyšši rychlost a také budu víc platit jak měsíčně tak stupní naklady budou cca 2000 , ale v praxi žádný rozdil nepoznám to je celé
Já jsem takový fanda do technických novinek a to že lze mít u nás takovou rychlost mě prostě přišlo naprosto užasný

ještě se na závěr zeptam co máš třeba u té 50 mb/s za poskytovatele a jaká je rychlost a odezva v reálu?

Současné připojení co mám je hlavně cenově přiznivé . Protože si myslím mít připojení co běží mezi 20-30 Mb/s za 250 Kč/měsíc na malé vesničce je hodně dobrá nabidka když to ani nevypadává a má ping okolo 6 ms .a v připadě, že bych na to VDSL šel tak za tyhle penize už od místniho poskytovatele tuhle rychlost nedostanu protože už to samé nabizi za 350 Kč/ měsíc .
Ale stejně si myslím, že až to VDSL ještě o malinko zlevní tak to bude všech vesnických bezdratových poskytovatelů konec.
Tom841
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 18. 2. 2018 12:01

Vdsl nezlevni
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom841 18. 2. 2018 12:56

ale za tak dva roky bude za 400 Kč měsíc 100 Mb/s



jen pro upřesnění současně to u mě vypadá tahle

http://www.speedtest.net/my-result/7068935370
a za tento net platím 250 Kč /měsíc
Tom841
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 18. 2. 2018 14:26

Zatím je v ČR spousta lidí co mají za 400 sotva 8Mb
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 2. 2018 15:02

Jen mala ukazka toho, co dnes lze poridit za 580Kc:


Obrázek


Uplne stejne si lze vyjednat mobilni flat (neomezeny tarif pro volani) se 16GB dat za 499Kc. Jedine, co k tomu potrebujete je infolinka a vedomi, ze svou kuzi nesmite "dat" operatorum jako ovecka.

Co tim celym chci rict? Ze clovek ma vsechno jenom takove, jake si to sam zaridi. Tzn pokud bych v kuzi tazatelove (nebo kohokoliv dalsiho) mel pocit, ze vyssi rychlost k necemu vyuziju, urcite bych do toho sel. Uznavam ale, ze zdaleka ne kazdy ma zaludek na to, aby si "vyjednaval" takto custom ceny s korporacemi.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 2. 2018 16:41

Mj., ne každý má tyto služby vůbec dostupné, i kdyby byl ochoten s korporacemi válčit - kde nejsou dráty (hlavně ty optické), tak tam nepomůže ani svěcená voda.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 18. 2. 2018 18:33

Jinak já mám O2.

Reálně je modem připojen:

B0 Line Rate - Upstream (Kbps): 5119
B0 Line Rate - Downstream (Kbps): 46733

Obrázek

Jinak O2 mám protože používám IPv6 v Olomouci musím IPv6 tunelovat...
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod symbian 18. 2. 2018 18:50

Uloz.to ti ve free módu, pokud stahuješ více partů/více souborů zároveň vytíží bez problému 50, 100 Mbit (a třeba i více). Umí to tak Jdownloader a další.

Vezmi v potaz potřebu veřejné IP, IPv6 a dalších parametrů. Podle toho pak porovnej ty poskytovatele..podle toho co využiješ ;)

Jinak od Nirsoftu si stáhni pinginfoview a zkusi si nějaký server pingat aspoň hodinu. Průměrná hodnota je to, co tě zajímá. VDSL bude mít tak 10-15 ms podle toho, co v té hodině děláš. Z toho taky vycházej..

Jinak s těmi Wifi garážníky se dají rozhodně vyhádat i zajímavé nabídky - to bych taky zkusil.
symbian
Junior

Odeslat příspěvekod Tom841 18. 2. 2018 18:52

KineCZek píše:Jen mala ukazka toho, co dnes lze poridit za 580Kc:


Obrázek


Uplne stejne si lze vyjednat mobilni flat (neomezeny tarif pro volani) se 16GB dat za 499Kc. Jedine, co k tomu potrebujete je infolinka a vedomi, ze svou kuzi nesmite "dat" operatorum jako ovecka.

Co tim celym chci rict? Ze clovek ma vsechno jenom takove, jake si to sam zaridi. Tzn pokud bych v kuzi tazatelove (nebo kohokoliv dalsiho) mel pocit, ze vyssi rychlost k necemu vyuziju, urcite bych do toho sel. Uznavam ale, ze zdaleka ne kazdy ma zaludek na to, aby si "vyjednaval" takto custom ceny s korporacemi.


no je jenomže když žiješ na malé vesničce sice 18 Km Pardubic ale vesničce tak máš jen dvě možnosti bezdrat , který má prostě svoji limity a pak VDSL a já už jsem zkoušel na O2 jako že tohle je za ty penize jako že na mě hodně a nic nenabidli O:-)

-- 18. 2. 2018 18:59 --

soban píše:Jinak já mám O2.

Reálně je modem připojen:

B0 Line Rate - Upstream (Kbps): 5119
B0 Line Rate - Downstream (Kbps): 46733

Obrázek

Jinak O2 mám protože používám IPv6 v Olomouci musím IPv6 tunelovat...


Děkuji moc
Když vidím kolik jsi naměřil u O2 na tom 50 Mb/s který mě nabizi měsíčně za skoro 540 Kč
tak když jsem já teď naměřil tohle to

Obrázek

tak na to, že bych zaplatil jednou tolik tak by si moc ani nepolepšil jako připlatil . Já jsem myslel, že když tam pišou rychlost až 55Mb/s tak to alespon 50 jede, ale tohle je o dost méně než pišou .

tak to bych si musel asi objednat 100 Mb/s aby to byl oproti tomu současně co mám teď viditelný rozdíl
Tom841
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků