Rozdil mezi VDSL poskytovateli

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tom841 18. 2. 2018 10:13

Vím, že už jsem jedno vlakno zakladal s dotazem jestli VDSL vůbec zřizovat ,ale ještě bych rád probral tady jednu věc.
Je nějaký rozdil v kvalitěa rychlosti při objednání VDSL připojeni od virtuálního operatora oproti O2? když kabely budou vždy cetinu .
Libí se mi nabidka firmy 365 internet , ale ty ceny jsou až podezřele nizké tak si říkám aby v tom nebyl nějaký háček

365 internet VDSL
50Mb/s 404 Kč/měsíc
100Mb/s 594Kč /měsíc
smlouva bez závazku

v připadě že bych volil O2 tak je poplatek měsíčně asi o 130 vyšši , ale hlavně co se mi nelibí u O2 je zavazek na 24 měsíců protože za tu dobu to O2 určitě zlevní , a pak platit víc jen kvůli smlouvě je prostě o ničem .
ale jde mi o to aby ty o dost přivětivější podminky připojeni u 365 internet nebyly vykoupeny horší kvalitou a rychlosti připojení . Co jsem s nimi mluvil tak u nich pry 50 Mb/s neklesa pod 40 Mb/s a 100 Mb/s pod 80 Mb/s
Tom841
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 18. 2. 2018 12:00

Rychle krátce, O2 pouze pokud není jiná možnost.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 18. 2. 2018 12:00

Rychle krátce, O2 pouze pokud není jiná možnost.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tom841 18. 2. 2018 12:15

a proč? já jsem právě četl ,že na VDSL je O2 nejspolehlivější ,
jinak mimo Vodafone a T-mobile to jsou spíš takové menší firmy u kterých také nevím jak jim může člověk věřit .
mě mi zajimalo jestli má někdo tu 365 internet , cenově vypadá moc hezky , ale při těch cených co tam mají tak musí být zisk hodně malý tak nevím
Co už reakce lidí od O2 tak většinou když to linka umožnuje tak jim to pořád běží tou rychlosti co si objednali tedy vice méně maximalní.
Tom841
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 18. 2. 2018 14:28

Nejlepší je si přečíst pár threadu o pozitivních zkušenostech s O2, i na jejich stránkách. Samozřejmě není na osobní zážitky. :mrgreen:
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 18. 2. 2018 18:22

Podívej kabel je jeden takže maximální rychlost je závislá na kabelu a vzdálenosti od ústředny.

Takže z tohoto pohledu je to jedno.

Ale z pohledu druhého na operátoru záleží jakou poskytne podporu když něco nechodí, jaké ceny atd......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tom841 18. 2. 2018 19:25

To ano ale drahy jsou jedny ale pak tu konektivitu do nich poušti ten poskytovatel kterého si konečný zakazník vybere , tak že to taky alespon podle mého nazoru může hodně ovlivnit.
Tom841
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 19. 2. 2018 08:06

Panebože toto na to nemá vliv je jedno komu cetin přeprodá konektivitu zda O2 nebo jinému....

Důležité je jakou politiku ti poskytovatelé mají protože reklamovat budeš u nich když něco nebude fungovat a ti to pak řeší s cetinem.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 19. 2. 2018 10:57

Není to jedno, ikdyz by mělo ale s O2 je to furt stejná firma i když se tváří že ne.
Ve stejném baráku s 02 jsou výpadky a restarty na modemu a IPTV každý týden až musí dojít k hard restartu přímo v bytě. O byt vedle s TMO něco takového za 4 roky zažil 1x.
Už se to tu probíralo před půl rokem, u O2 si dělají z lidí ovce, vůči konkurenci si to Cetin nedovolí, by musel, vykazovat slevy za nedokonalou službu.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 19. 2. 2018 10:57

polda píše:Není to jedno, ikdyz by mělo ale s O2 je Cetin furt stejná firma i když se tváří že ne.
Ve stejném baráku s 02 jsou výpadky a restarty na modemu a IPTV každý týden až musí dojít k hard restartu přímo v bytě. O byt vedle s TMO něco takového za 4 roky zažil 1x.
Už se to tu probíralo před půl rokem, u O2 si dělají z lidí ovce, vůči konkurenci si to Cetin nedovolí, by musel, vykazovat slevy při reklamacich za nedokonalou službu.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 19. 2. 2018 15:01

Podívej na hromadě adres jsem měl telefon od O2 (telekom) a nikdy jsem nic nemusel reklamovat a vše běží jak má.

Jediná reklamace byla snad před 1/2 rokem kdy internet běhal strašně pomalu - reklamace/nahlášení poruchy přes internet během hodinky vše OK a automatická správa od nějakého robota že se provedl restart dslamu.

Jinak pokud vypadává internet u uživatelů a musí restartovat zařízení tak bych spíš hledal problém v zařízení u uživatelů....

Viz můj uptime modemu:

Uptime 40D 6H 8M 12S

Kdo z nich v něm provedl někdy upgrade FW? A samozřejmě chce ho taky správně nastavit.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 19. 2. 2018 19:44

Ano, stejně jako že oba si platí 20/2 jeden z nich je má furt a druhej se po 2 letech dostal na běžně 12/1,5 hádej kterej. A reklamace nic neřeší. Oba stejnej barák oba stejný zeleno červený dráty do skříně Cetin. Prostě to tak je.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 20. 2. 2018 01:06

Ale to je jednoduché stačí se kouknout na jaké rychlosti se modem připojil, atd.....

A pokud něco nefunguje jak má reklamace....

A pokud na ně reklamace neplatí tak není problém přejít jinam....

Víc to řešit nemíním......

PS. Jinak kdekoliv můžeš narazit na blbce, ale chce to nechat se přepojit na toho kdo tomu rozumí......
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 20. 2. 2018 08:17

Nikdo nechce abys něco řešil, je se ti snažím vyložit názor že s 02 je to ideál.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 20. 2. 2018 08:23

Netvrdím že je to ideál, ale vlastní zkušenost je vlastní zkušenost a za několik let jsem neměl žádný vážný problém a to jsem měl linku když pro internet se používalo vytáčené spojení a rychlosti byly v řádu kb s obyčejným analogovým modemem.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků