Nastavení VPN na klientské straně a internetového připojení

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod raro11 18. 2. 2018 22:33

Jak nastavit VPN na klientské straně, abych při připojení k veřejnému webu využíval své internetové připojení, nikoli vzdálené?

- s VPN mám minimální zkušenosti a potřeboval bych na tuto otázku znát odpoveď... budu rád za každý komentář :-D :-D O:-)
raro11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 19. 2. 2018 13:02

A jakou VPN "aplikaci" používáš? Na tom dost záleží.

Ovšem obecně lze říci že na straně klienta s tím neuděláš ani prd. Záleží na tom co je to za VPNku, ale většinou jsou tyhle nastavení vynucená ze serveru, takže když server tvému počítači řekne že musíš použít jeho bránu, tak jí používá a lokálně to nenastavíš.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod raro11 19. 2. 2018 17:14

VPN "aplikaci" nevím ... dostal jsem nějaký otázky na který mám odpovědět a toto je jedna z nich (na co jsou ty otázky je složité vysvětlit :-D ) , takže to není blíže specifikováno ... ale nastavení přes server zní logicky ... diky
raro11
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 20. 2. 2018 16:45

Tak v obecné rovině je to většinou o nastavení serveru, jakou konfiguraci má na klientské straně nastavit. Tj jak nastavit routovací tabulku, jakou zvolit bránu apod. Na některých typech VPNky vlastně skoro nic nastavit nejde. Někde jde provést celkem drastické nastavení. V práci používám řadu VPN spojení ke klientům, někteří jsou v nastavení VPN hodně paranoidní a dokonce to mají nastavené tak, že navázáním VPN spojení to můj počítač defakto odřízne od lokální sítě. Takže se nedostanu ani na síťový disk u nás ve firmě apod. Nemluvě o tom že přes klienta se na net taky nespojím, protože to má také zakázané. Ale většinou je to nastavené stylem že je normálně dostupný lokální subnet a vše ostatní jde do VPN. A nebo jde do VPN spojení jen na konkrétní adresy těch několika serverů kam máme přístup a vše ostatní jde normálně přes náš internet.
Vše je to o nastavení routovací tabulky a ta právě bývá nastavena přes VPN klienta (aplikaci) v závislosti na tom co si admin toho VPN serveru nastavil.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod raro11 20. 2. 2018 17:33

Nargon - 1000x díky :-)
raro11
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků