Pocet pripojenych zarizeni na routeru - zpomalovani site?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Cvik 31. 3. 2018 10:37

Dobry den, mel bych dotaz.

Mam doma 2 routery (TP-Link, 1 antena, n standart, presny model nevim), kazdy pro jedno patro.

Na router v prvnim patre je kabelem pripojen stolni PC a bezdratove mobil, televize a notebook. S tim ze soubezne internet pouzivaji maximalne 2 zarizeni.

Na router v druhem patre je kabelem pripojen stolni PC a dve televize. Bezdratove 4 mobily a 2 tablety. Soubezne je internet vyuzivan kabelem na PC a televizi, bezdratove na 4 zarizenich (nejcasteji dva mobily a dva tablety).

Pomoci kabelu internet bezi bezproblemu. Ale bezdratove na druhem routeru mi prijde, ze net je dost pomaly. Muze to byt tim, ze je na nem pripojeno hodne zarizeni soubezne a muze se tim padem stat, ze je router "pretizen" a tim padem net bezi pomaleji? Muze tomu pomoci prepojit nektera zarizeni na prvni router (napr mobily, ktere jsou na wifi vicemene jen pro prijem notifikaci, tudiz by jim slabsi signal nevadil)?

Pripadne jestli pridat jeste jeden router do druheho patra?

Diky za kazdou radu.
Cvik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pytlík 31. 3. 2018 11:47

Uvědom si, že WiFi je vlastně "jeden konektor" o dané rychlosti, ke kterému se připojuje více zařízení. Musí se tedy o tu maximální rychlost podělit.
Inu, kabel je kabel...
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 31. 3. 2018 13:18

WiFi si samo upravuje prenosovu rychlost podla zarusenia a moze to spadnut az na 1 Mbps (2.4GHz). Kabel si rychlost neupravuje. Vzdy pracuje s max.rychlostou 100 Mbps, alebo 1 Gbps a rusenie na neho neposobi. Ak wifi neprenasa ziadne data (alebo len obcas), mozes ich mat na routri navesanych kolko len chces (kolko zvladne), rychlost to neznizuje.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod saruman 31. 3. 2018 13:34

Riešenie: Všetko čo sa dá pripojiť káblom tak káblom pripoj. Tým uľahčíš wifi. Najmä TV by som nenechával na wifi. Kábel je kábel.
saruman
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 4. 2018 05:45

Neškodilo by se podívat inssiderem, jaké sítě jsou ve vzduchu, ten "pomalejší" wifi-router může být silně rušený třeba sousedem.

Inssider - stačí poslední bezplatná verze 2.0, ale netuším, jestli běží na W10, na W7 jede bez problémů.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 3. 4. 2018 09:05

Co se týče toho skenování okolních sítí, tak já mám vyzkoušený Acrylic wifi scanner: https://www.acrylicwifi.com/en/wlan-sof ... wifi-free/ funguje mi korektně na win 10. Taky bohatě stačí ta free verze.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků