ZyXEL VMG3312 -problém

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod tramin 2. 4. 2018 10:11

Mám dotaz ohledně modemu od T-Mobile Zyxel(ten levnější).
Pořídil jsem babičce v Ivančicích pevný internet,zhruby týden jel bez problémů.Potom,dle babičky,v noci svítila kontrolka internetu červeně.Přijel jsem k ní,modem restartoval,udělal tovární nastavení,znovu celé propojil.Od té doby kontrolky LAN(vyzkoušeny všechny 4 porty) a internet blikají zeleně(nesvítí trvale)a spojení je nestabilní.Netuším,čím to může být a jak mám dál postupovat.Sám tam musím z Brna pořád dojíždět a s touto službou nemám žádnou zkušenost.Dík za pomoc
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 2. 4. 2018 13:52

Myslim, ze trvale sieti len kontrolka DSL a POWER, ostatne blikaju podla prenasanych dat. Hovorit o nestabilite je siroky pojem. Poskytovatel nemoze za nestabilitu mimo jeho siet napriklad ak by sa jednalo o skype, ktore je na serveroch v US.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 2. 4. 2018 13:58

Aha,babička tvrdila,že předtím trvale svítily.No jo,80 let.Může to ještě někdo potvrdit,než tam budu volat,dík.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod polda 2. 4. 2018 14:02

Dělá to takhle každý modem.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 2. 4. 2018 16:23

Čili bliká,jo?.Protože v manuálu píší,že trvale svítí...
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod polda 2. 4. 2018 17:50

Power, DSL, internet, takové ledky trvale svítí, 1,2,3,4,wifi..blikaji pokud je k nim přiveden kabel a jde přenos dat. Pokud je k nim jen zapojen kabel a pc vypnut nebo není žádný přenos tak svítí.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jAY 3. 4. 2018 17:07

Kontrolka internet by měla blikat pokud je přenos dat do internetu.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 3. 4. 2018 19:41

Ne
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jAY 4. 4. 2018 18:38

Aha takže Zyxelu se radši vyhnu. Jsem si zvykl, že už podle diodky vidím jestli je komunikace s internetem.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 4. 4. 2018 23:35

Na to jsou diody LAN případně wifi, dioda internet ukazuje že jseš připojen k netu a není chyba někde na cestě.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jAY 5. 4. 2018 06:00

LAN a wifi blikají i když si z mobilu na pc přes ftp zálohuju věci nebo přistupuji do administrace modemu. To jsou jediné chvíle kdy mi dioda internet nebliká. Je tedy škoda, že na to není nějaký standart. Ale jak jsem psal ten zyxel nemám a logicky jsem se domníval, že je to všude stejné. ;-)
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 3. 12. 2018 07:51

Neví někdo,jak se řeší reklamace toho modemu(viz 1.příspěvek).Přestal korektně fungovat,po pár minutách přestane fachčit internet,po restartu zase chvíli jede a pořád dokola.Na T-Mobilu ji telefonem sdělili,že to bude modemem a doporučili jí to zavést do brněnské Olympie.To je samozřejmě na mě,ale potřebuji vědět,jestli to na místě vymění,nebo bude probíhat klasické reklamační řízení(má ho zakoupený,ale stále v záruce).Zároveň má od TM službu pevný internet.Jak by to bylo,kdyby byla měsíc bez modemu,dík.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod polda 3. 12. 2018 08:36

Půjčit by nějaký mohli. Ale jestli tam zrovna nějaký na výměnu mají zjistí až tam.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 3. 12. 2018 10:54

U O2 když jsem reklamoval modem tak na to mají měsíc. (Jako jakákoliv jiná reklamace.)

Samozřejmě mívají i na půjčení ovšem nemusí být. Takže pak půjčit od kamaráda atd....

Jinak třeba vyskoušet zda je linka OK kouknout v modemu na parametry linky když je OK a pak co to píše když to blbne.

Taky skouknout zda má modem nejnovější FW.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 3. 12. 2018 12:14

Tak to je super.A ta Olympia proč.To nemůže být jakákoliv projna v Brně?Otázka na brňáky :-)
tramin
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků