Telefonní zásuvka na RJ-45

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pytlík 17. 4. 2018 19:24

Podobnost může být zdánlivá. Třeba použili existující průchod a existující kryt zásuvky na protažení nového kabelu a upevnění odpovídajícího konektoru, třeba ... - anebo netušíš, která bije a je to úplně jinak, než nám tady vykládáš.
Pytlík
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 4. 2018 20:19

Hlavně ty telefonní dráty vedou Bůh ví kam. A možná ani ten ne...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jitrnicnik 18. 4. 2018 07:46

Pytlík píše:Podobnost může být zdánlivá. Třeba použili existující průchod a existující kryt zásuvky na protažení nového kabelu a upevnění odpovídajícího konektoru, třeba ... - anebo netušíš, která bije a je to úplně jinak, než nám tady vykládáš.

Přiznávám se, že opravdu nevím jak a odkud ty kabely ve zdech vedou. Jen vim, ze kdyz prisel technik na internet (par let zpet), tak oteviral zasuvku, tkera nebyla ethernetová, ale telefonní (dve telefonní vedle sebe a pak na koaxialy na tv signál), otevřel ji a musel tam dát novou tethernetovou a "nějaké kabely( už si nepamatují) z toho drátu opravdu strkal a zapojoval do té nové rj-45 zásuvky, kterou si sám přinesl a nainstaloval. Kabely nenatahoval. jen opravdu výměna zásuvky a zapojení kablíku z kabelu do této nové zásuvky.
Ale přiznávám, že jsem úplný amatér v tomhle a opravdu nevím ,co to je za kabely a odkud vedou. Nebyl jsem při stavbě toho bytu. Jen vím, že technik nic nenatahoval. Tím si jsem velmi jistý, protože jsem u toho před lety byl.


Jinak bych chtěl všem poděkovat za reakce, pomáhá mi to. A sám jsem zvědavý jestli to vůbec něco udělá, když to zkusím nacpat do nově objednané ethernetové RJ-45 zásuvky. Snad tam nebude i nějaký volně položený žívý drát s elektřinou a nezabije mě :-)
jitrnicnik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 18. 4. 2018 12:33

Ono to v lepším případě nic neudělá. Určitě bych to něco nezapojoval do počítače když nevíš co je na druhé straně. Ale pokud tam vede telefonní kabel, tak není důvod proč by druhý konec měl čekat zastrčený ve switchi, kdyby náhodou někdo změnil koncovku.

Pokud chceš dumat, tak můžeš rozdělat zásuvku kde byl technik a uvidíš, jak je to zapojené...
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod calebcox 18. 4. 2018 20:54

1. Nerozumis tomu, tak se v tom nestourej
2. Zavolej svemu poskytovateli pripojeni, popis mu co potrebujes, pokud to bude mozne tak se domluvite na reseni, ktere provede kvalifikovany technik
3. Nezminil proc to chces provadet a jakou funkci si od toho slibujes
calebcox
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků