Jaké internetové připojení vybrat

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sissi.ve 14. 4. 2018 15:02

A myslíš, že to připojení od T-mobile zvládalo hraní Wow a současně aby se dalo koukat na filmy on-line?
sissi.ve
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 14. 4. 2018 15:29

Připojení od TMO LTE 50/15 zvládne najednou online hraní na 2 počítačích+YouTube na notasu + 2 telefony na internetu. Víc nás doma není. :D
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 4. 2018 15:38

Jak pise kolega. 100% zvladne. Klidne k tomu jeste videohovor na Skype a IPTV.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sissi.ve 14. 4. 2018 15:48

Tak super zprava. Jenom se chci ujistit, že se jedná o internetové připojení viz obrázek a typ přípojení je pevný internet vzduchem?
Přílohy
D990DDCF-CD7B-463D-B232-93D85B773649.png
sissi.ve
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 4. 2018 15:58

Ano jedna. I pokud by Ti nutili drat a Ty jsi rekla, ze z jakehokoliv duvodu drat nechces, daji Ti bezdrat pres LTE, ostatne to tam nekde dole na te strance i pisou. ;)

Fakt to tak je - jak rikam, vcera jsem to vsechno videl a na vsechno se mel moznost zeptat.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sissi.ve 14. 4. 2018 16:23

Super, díky za odpověď. U nás ani drát nejde. Nemáme natažené kabely pro pevnou linku do baráku
sissi.ve
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 14. 4. 2018 16:40

Kdyby to úplně nevyšlo s TMO z nějakých technických důvodů. Podobnou službu má i Vodafone.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 4. 2018 16:41

Tak pak to mas jasne. I pro TM je (krom velkych mest, kde ma LTE vysoke vytizeni) vyhodnejsi bezdrat. Za kabel k DSL totiz museji platit Cetin -u. (coz je neco jako dcerinnosesterska firma O2) Kdezto z LTE zustane veskery prijem TM.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 6. 2022 11:13

Rozkopali u nás sídliště a natahali optiku. Mám dotaz, jak to probíhá po technické stránce. Aktuálně mám ADSL, tzn. do bytu vede telefonní kabel, ten je strčen do modemu, z kterého mám síťák do TV, PC a zbytek jede vzduchem.

Teď s optikou je to jak? K prahu domu vede optický kabel, tam je nějaká krabička a po domě se to už tahá ethernetem nebo vede nějaký optický kabel do každého bytu? Jak se to řešívá u paneláků? Jaký HW a tahání mě čeká pořídit, pokud bych do toho šel?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 8. 6. 2022 11:16

Kabel do rozvaděče v baráku a pokud budou rozvody kompaktibilni tak jimi do bytu nebo bude výměna. Většinou stačí současné. Ve zdi vývod a pak dle providera vlastní modem ,pronajatý modem,modem na splátky apod.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 6. 2022 12:14

No v bytě je zásuvka RJ11. Tou to předpokládám tahat nepůjde, ne?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sodrak 8. 6. 2022 12:53

V mojom prípade mi poskytovateľ internetu priviedol optický kábel až do obývačky na najvyššie poschodie k televízoru a tu ten optický kábel pripojil k optickému konvertoru. Z optického konvertora potom obyčajnými sieťovými káblami (CAT6) mám pripojenú TV, internetové rádio a 2xPC. Zbytok ide cez WiFi vzduchom.
Sodrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 8. 6. 2022 13:29

Pokud máš zásuvku koaxiál na anténu TV a Radio tak klidně to dokáží napíchnout na to
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 6. 2022 13:34

Roky tu byla, k ničemu se nepoužívala, tak jsem jí asi před měsícem zaslepil a celou zeď přetapetoval :-D
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-rated 10. 6. 2022 08:46

záleží na tom, co je to za firmu - většina firem staví gpon s optickym kabelem až do bytu :-)
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full
x-rated
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků