Výběr VDSL3 modemu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bravetos 19. 6. 2018 14:49

Ahoj,

Potřebuji trochu poradit s výběrem VDSL3 modemu.
Mám v plánu pořídit si od 02 Internet Ultra HD 250Mbit, momentálně využívám jejich 100Mbit.

Sdělili mi, že pro využití plné rychlosti potřebuji VDSL3 modem a nabídli jejich O2 Smart Box.
Je to sice hezký kousek, ale pro mě nepotřebná chytrá domácnost apod.

Sháním proto jiný modem se slušnou dostupností Wi-Fi pro 2,4 i 5ghz pásmo, nemusí to být top, mám repeater na zahradě. Musí umět 02 TV.

Proč se ptám a nehledám sám? Protože pokud zadám na vyhledání vdsl3 modemy na klasických Alza, CZC a podobných stránkách, nidke nic nemají. Všude max VDSL2+. Proto pomoc s výběrem. Začínám mít totiž pocit, že VDSL3 je pouze označení, nebo marketingový tah O2, ale tu přenosovou rychlost 250Mbit zvládnou i jiné modemy.

Máte někdo zkušenosti s výběrem takového modemu? Služba je celkem čerstvá a nechci skončit s tim jejich smart boxem, protože "mi nic jiného nezbylo".

Děkuji předem za rady.
bravetos
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 6. 2018 19:24

Hledej spíš lepší (a bohužel i dražší) VDSL2+ modemy, které zvládnou požadovanou propustnost. Říkají tomu sice VDSL3, ale technologie stále měla být VDSL2+.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod pcwifi 25. 8. 2018 11:23

co sem tak zkoumal, TM i VDF maji v nabidce to same, ZyXEL VMG8924-B30A, ktery ale dle webu vyrobce 35b nepodporuje. Ale jiny modem oba operatori nenabizi, nicmene se kasaj timto pro maximalne rychle tarify, tedy i 250Mbit. Tak kdepak je ta zahada... osobne bych uvital totalne jednoduchy modem, xdsl in, 1x Gbit LAN out a vic nic. Velmi se mi libi Nokia F-010G-B, http://365internet.cz/internet/index i ty prasule bych za ni dal klidne. V me situaci se ale obavam, ze ted s 50tkou a po Vectoringu max 100 nebude vubec 35b potreba.
Obecne vsichni vyrobci zaspali a verim ze i z toho duvodu si lidi nebudou 250 brat temer vubec, bo je modem pekelne drahy, kdyz jim modem za 14 stovek udela v poho 100Mbit., ktery normalni clovek nemuze utahat.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W7, 500GB USB3,Samsung S7 EDGE,TM FLAT + 34GB net, Home DSL 50/5, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, Pioneer VSX-322 5.1, Xtrend ET8000 3x DVB-S2, SkyL
pcwifi
Junior

Odeslat příspěvekod soban 25. 8. 2018 21:55

ZyXEL VMG8924-B30A NEBRAT!!!!!! Předražený šunt, zastaralý FW s hromadou chyb. (Mám ho a už bych ho nekoupil ani zadarmo!)

Stačí skouknout recenze: https://access-pointy.heureka.cz/zyxel- ... f/recenze/

2 zákazníků doporučuje tento produkt
12 zákazníků nedoporučuje tento produkt

Jinak píšeš "ZyXEL VMG8924-B30A, ktery ale dle webu vyrobce 35b nepodporuje."

Ten od O2 asi 35b podporuje protože je tam jiný FW a není kvalitní tak jsem skoušel originální FW od výrobce a ten se nedokáže spojit s VDSL linkou ať jsem to nastavoval jak chtěl kdoví co je tam za modem (HW) asi je ten HW upraven právě pro 35b (jiný modem) a proto je tam jiný FW udělaný pro O2.

Osobně vem ten nejlevnější modem co ti dají za 1kč k tarifu a použij ho v bridge režimu a kup si k tomu pořádný router (MIKROTIK).

Jinak i O2 ho hodilo už do šrotu viz:

https://www.o2.cz/osobni/internet-a-tv/ ... -b30a.html

VDSL modem Zyxel VMG8924-B30A
Toto zařízení již nemáme v nabídce
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pcwifi 26. 8. 2018 09:05

Bridge mod nektere modemy neumi, aktualne mam nejaky TPlink, co proste staci a ten to take neda. Ale netrapi me Bridge mod, no tak holt bude 2x NAT :lol: Mikrotik mam za modemem uz roky, roky... To je krotu krute, ze ten drazsi Zyxel je takovy kram, prece esi je takova poruchovost tak by to meli lidi opum mlatit o hlavu... podivny. No nic, takze v souhrnu, pod 3500 proste VDSL/35b ani omylem.
Asus X550C, Intel i5-3337U 17W TPD ! 12GB RAM, Intel 250GB SSD, Intel HD, DVD-RW ,15,6" matny ,W7, 500GB USB3,Samsung S7 EDGE,TM FLAT + 34GB net, Home DSL 50/5, Koss PortaPro, Asus 24" FullHD, Pioneer VSX-322 5.1, Xtrend ET8000 3x DVB-S2, SkyL
pcwifi
Junior

Odeslat příspěvekod soban 26. 8. 2018 15:16

Prostě FW od O2 je děs.

Jde tam nahrát originál FW akorát se to musí nahrát přes jeho zavaděč - no a tam jsem se zaseknul na tom že se nepřipojím na DSL linku proč nevím že bych něco blbě nastavil?

Proto mám podezření zda tam není nějak upraven modem.

V originál FW od O2 je

Verze DSL PHY: B2pv6F039m
Ovladač: d25c

V originál FW od zyxelu co se do tohoto modemu dává:

Firmware version: V1.00(AAPQ.15)C0
Kernel version: 2.6.30
DSL mode code version: B2pv6F039s
DSL driver version: d26a

Ještě si s tím skusím pohrát zda originál FW nepřesvědčím aby se spojil.

Jinak u TP-LINKU by bridge mělo fungovat....když to nefunguje je většinou problém někde v VLAN. Buď na switchu a nebo přímo na WAN rozhraní....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Standa_82 4. 9. 2018 14:14

Asi bych koupil neco takoveho:
https://en.avm.de/products/fritzbox/fritzbox-7590/
ale pozor, je pry trochu problem prinutit O2 aby to povolila:
https://forum.o2.cz/nase-technologie-15 ... godota-126
Standa_82
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zajDee 10. 9. 2018 07:50

CETIN pri migraci na profil 35b (sluzba "az 250") docasne zapina rychlost 56/4. Pak se ceka, nez na lince objevi "zname" zarizeni - pote se linka automaticky prepne na profil 35b. Pokud mate zarizeni, ktere automatika CETINu nezna, je treba, aby operator u CETINu pozadal o manualni aktivaci profilu 35b. Je to krkolomne, ale funguje to od stolu - proc to panovi z prispevku ve foru O2 neudelali, to nevim, ale spis bych to prisuzoval neodladenym procesun u O2.
zajDee
Junior

Odeslat příspěvekod machacvaclav 17. 9. 2018 16:35

for zejDee:
Jak dlouho Cetin čeká s dočasnou rychlostí 56/4, než to přepne. Jde o dny nebo týdny. Mám problém, že už více, jak 14 dní mám mít premium od O2 rychlost 100/10 Mb/s, ale stále mi to jede na 50/5. Mám Comtrend VR-3031eu od O2. Mám ještě Asus dsl ac-68u, ale tam mi to jede taky těch 50/5.
machacvaclav
Kolemjdoucí