Problém s wifi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TheRockCZ 6. 7. 2018 17:49

Ahoj,
potřeboval bych poradit jak zprovoznit wifi. Mám router (TP-Link TL-WR841N).
Kabel s internet mi vede z půdy do PC přes SWITCH. IP mám statickou. Když zapojím kabel do routeru a switche tak mi svítí od WANu oranžově ledka, to stejný mám ikdyž tam píchnu kabel přímo od netu.
TheRockCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 6. 7. 2018 21:27

Na to existuje jedina rada - zavolej nekoho, kdo tomu rozumi. Nic ve zlem. "Sviti oranzove LEDka" muze byt naprosto normalni.
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TheRockCZ 7. 7. 2018 14:11

JirkaVejrazka píše:Na to existuje jedina rada - zavolej nekoho, kdo tomu rozumi. Nic ve zlem. "Sviti oranzove LEDka" muze byt naprosto normalni.


No nevím naprosto normální všude kde jsem hledal tak píšou že když svítí tak tam nejde net, a kdybych někoho kdo tomu rozumí znal tak bych sem nepsal... ale dík za tvůj názor snad se někdo kdo tomu rozumí najde
TheRockCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 7. 7. 2018 18:32

A na tom jsi byl kde?

Ledky u lan/wan konektorů většinou signalizují propojení kabelu, přenos dat signalizují blikáním. Popis najdeš v návodě!

Prostě se připoj k routeru a wan rozhraní nastav dle toho co jsi dostal od ISP a taky si musíš zjistit zda nepoužívá nějaké omezení třeba kontroluje mac zařízení a pod.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chipoun 7. 7. 2018 19:32

Bude to v tom, že máš statickou IP. Tu ti přidělil provider?

Buď bude stačit tuto adresu nastavit na wan routeru, nebo budeš muset i naklonovat MAC pokud si ji provider hlídá. Případně si ji můžeš změnit u něj.

Pokud nevíš co kde má být, tak bych se zeptal poskytovatele co kde nastavit když chceš zapojit svůj router.
Naposledy upravil Chipoun dne 8. 7. 2018 09:29, celkově upraveno 1
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod TheRockCZ 8. 7. 2018 07:53

Ok díky za rady
TheRockCZ
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků