Statická adresa TP link TD-W9980B

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dikinak 22. 7. 2018 16:36

Ahoj všem, už jsem zkusil vše co znám (ale moc toho není) a nedaří se mi vyřešit následující problém:
Router TP link TD-W9980B
přípojení přes ISP poskytovatele (místní wifi)
Potřebuji nastavit Static IP následovně:
WAN IP Setting
IP Address 217.66.160.172
Subnet Mask 255.255.255.248
Default Gateway 217.66.160.177
WAN DNS Setting
DNS Server1 217.66.160.177
DNS Server2 8.8.4.4

LAN: DHCP

Problém je, že když nastavím výše uvedené WAN IP, tak:
Wrong gateway address! Gateway address should be in the current subnet and host number must not be all 0 or all 1 binary.

A tady jsem v koncích :(

Dokážete mi někdo prosím pomoci?
dikinak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 22. 7. 2018 16:46

Rozsah sítě s danou netmaskou je
217.66.160.169 - 217.66.160.174

Proto bych se zeptal providera zda ti poslal správné údaje...
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dikinak 22. 7. 2018 17:30

Jj poslal na jiném routeru, ASUS, to funguje.
Jen pro upřesnění, mám ho od souseda, chtěl jsem jen vyzkoušet zda to jsou správné údaje.
dikinak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 23. 7. 2018 06:50

Na prvý pohľad je vidieť, že nie sú správne. Netreba to ani skúšať. Dokonca aj modem je už tak inteligentný, že ťa upozorňuje na nesprávnosť zadaných hodnôt.

-- 23. 7. 2018 07:57 --

Je to síce xDSL modem, ale keď sa s ním hodláš pripojiť na miestne wifi, doporučujem tie hodnoty nastaviť na wifi karte v počítači pre overenie. Je možné, že modem neumožňuje nastaviť bránu mimo rozsahu siete. Na Windowse to do nejého času tiež nešlo, na Linuxe to išlo vždy.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 23. 7. 2018 09:07

Prostě router to kontroluje moc poctivě.

Nastav masku na: Subnet Mask 255.255.255.0 a měl by to sežrat a problémy by neměly žádné nastat.....

Některé routery umí pouze masky 255.255.255.0, 255.255.0.0, 255.0.0.0 jak tam zadáš něco jiného tak to začne vypisovat nesmyslné chybové hlášky a pod....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dikinak 23. 7. 2018 19:04

Díky za pomoc.

Pokud nastavím Subnet Mask 255.255.255.0, tak nejde net. Ale už to nehlásí chybu :)
dikinak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 23. 7. 2018 20:30

Nejde to, pretože teraz to nesedí s tým ako to má nastavené poskytovateľ.
Také hodnoty aké si dostal idú nastaviť na klientkých jednotkách, ktoré montuje pokytovateľ. Niekto tým jednotkám hovorí aj anténa. Domáce routre to nevedia, okrem tých, ktoré vyzerajú aspoň trocha profesionálnejšie (Mikrotik).
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dikinak 23. 7. 2018 20:44

hunter21 píše:Nejde to, pretože teraz to nesedí s tým ako to má nastavené poskytovateľ.
Také hodnoty aké si dostal idú nastaviť na klientkých jednotkách, ktoré montuje pokytovateľ. Niekto tým jednotkám hovorí aj anténa. Domáce routre to nevedia, okrem tých, ktoré vyzerajú aspoň trocha profesionálnejšie (Mikrotik).


Tak co doporučuješ?
dikinak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 23. 7. 2018 21:23

Na nejaké doporučenie nám chýba dostatok informácií. Nevieme či sú tie hodnoty správne a nie v nich náhodou chyba. Tiež nevieme ako sa snažíš tú hračku TP-Link použiť. Či namiesto originalnej antény, ktorú dodáva poskytovateľ, alebo anténu máš a pripájaš to LAN káblom za tú anténu.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dikinak 24. 7. 2018 06:17

hunter21 píše:Na nejaké doporučenie nám chýba dostatok informácií. Nevieme či sú tie hodnoty správne a nie v nich náhodou chyba. Tiež nevieme ako sa snažíš tú hračku TP-Link použiť. Či namiesto originalnej antény, ktorú dodáva poskytovateľ, alebo anténu máš a pripájaš to LAN káblom za tú anténu.


Hodnoty jsou správné, resp. jsou funkční na routeru ASUS RT-N12D1, stejně tak pokud tyto hodnoty zadám přímo do počítače.

Na střeše je nějaké zařízení od providera, nevím jaké, ale ze střechy jde LAN kabel dolů do bytu. V bytě mám napájení POE pro toto zařízení, kam jde ze střechy svedené LAN a dále z této "rozdvojky" jde LAN kabel na routeru (případně přímo do PC).
dikinak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 24. 7. 2018 07:09

Neviem či som to pochopil správne. Snažíš sa zameniť Asus za niečo iné, čo bude fungovať a má to 2.4G + 5GHz Wifi s minimálne dvoma anténami a 1 gigovými portami WAN/LAN?
Ak by odpoveď bola ano, tak ma napadá jedine dvojpásmový Mikrotik RB962UiGS-5HacT2HnT o ktorom viem, že také adresy je možné na ňom nastaviť bez problémov. Na bežných domácich routroch je to čiste len náhoda, že je to možné nastaviť. Bohužiaľ neviem, ktorý domáci router akejkoľvek inej značky to umožňuje.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dikinak 24. 7. 2018 07:30

hunter21 píše:Neviem či som to pochopil správne. Snažíš sa zameniť Asus za niečo iné, čo bude fungovať a má to 2.4G + 5GHz Wifi s minimálne dvoma anténami a 1 gigovými portami WAN/LAN?
Ak by odpoveď bola ano, tak ma napadá jedine dvojpásmový Mikrotik RB962UiGS-5HacT2HnT o ktorom viem, že také adresy je možné na ňom nastaviť bez problémov. Na bežných domácich routroch je to čiste len náhoda, že je to možné nastaviť. Bohužiaľ neviem, ktorý domáci router akejkoľvek inej značky to umožňuje.


Ne ne, ten ASUS je od souseda, který ho používá na chalupě a měl ho náhodou doma, tak jsem si ho půjčil na vyzkoušení.

Já router TP-LINK používal jinde a teď jsem na nové adrese, kde ale prostě nevím proč nefunguje. Nový se mi kupovat nechce.
Ještě mi provider napsal, ať zkusím Gateway 217.66.160.169, což jsem zkusil, uložit to šlo, ale internet se nechytá. U ASUSu opět v pohodě, stejně tak, když nastavím přímo v PC.
dikinak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 24. 7. 2018 07:54

Keď to už išlo uložiť, tak ešte vyskúšaj to prvé DNS dať na 8.8.8.8
Tiež je dobré otestovať či funguje ping na bránu, v tomto prípade 217.66.160.169
Predpokladám, že si tieto nové hodnoty skúšal na počítači a ping na 217.66.160.169 funguje.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dikinak 24. 7. 2018 08:37

Tak teď už jsem z toho úplně magor.

Když to nastavím na ASUS, tak vše funguje.
Když to nastavím v TP-LINK nic nefunguje.
Když to nastavím na PC, tak taky nic nefunguje.
dikinak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JirkaVejrazka 24. 7. 2018 08:58

Také hodnoty aké si dostal idú nastaviť na klientkých jednotkách, ktoré montuje pokytovateľ. Niekto tým jednotkám hovorí aj anténa. Domáce routre to nevedia, okrem tých, ktoré vyzerajú aspoň trocha profesionálnejšie (Mikrotik).


Promin, ale to je nesmysl. Gateway nesmi byt nikdy mimo rozsah urceny maskou.

dikinak: Nefunguje to proto, ze ty puvodni udaje jsou proste spatne. Jak pise hunter21 - zkusil jsi ping na 217.66.160.169 ? Pokud ano, bylo PC pripojene primo na kabel od poskytovatele, nebo pres router?
JirkaVejrazka
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků