Vysoká odezva, pomalé načítání, výběr routeru řešení problém

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod _FrOst_ 7. 8. 2018 11:16

Zdravím,
potýkám se tu s wifi problémem. Jedná se o vypadky připojení, vysoký ping, nenačítání obrázků a videa, prostě jakési zpomalení načítání webu atd. Poskytovatel je UPC a na infolince mi poradili nejdříve změnit kanál což nepomohlo a poté jsme zjistili že na mojí adrese je dalších 45 rodin s tímto poskytovatelem. Bylo mi tedy doporučeno ke stavajícímu modemu TECHNICOLOR TC7200 přikoupit router s příslibem zlepšení problému.
Ptám se tedy než ho koupím zda s tímto řešením mám šanci na úspěch, případně zda existuje jiné řešení.

P.S. doma mám comtrend vr-3031eu čímž si nejsem tak uplně jistej v kombinaci kabelkova a vdsl. Dokážu tento přístroj nastavit pro mojí potřebu ?

Případně pak tedy ještě otázka, jaký je nejvhodnější router pro mojí potřebu.

Děkuji
_FrOst_
Junior

Odeslat příspěvekod K8 7. 8. 2018 11:28

No pokud je zarušené pásmo 2,4GHz, tak je řešení přejít na 5GHz - což je ale otázka, zda to vaše zařízení podporuje, případně jak velký dosah od toho vyžadujete (5GHZ pásmo má menší dosah, neprochází moc dobře zdí).
K8
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _FrOst_ 7. 8. 2018 12:03

Jedná se panelák s dosahem potřebuju tak 10 m skrz jednu zeď, ale problém je ten že můj ProBook 4530s nepodporuje 5GHz
_FrOst_
Junior

Odeslat příspěvekod polda 7. 8. 2018 12:07

Ten modem z roku raz dva tři vyhoď a vyměň za toto https://www.upc.cz/cz/internet/doplnky/ ... ifi-modem/

píší, že současný zákazník to má za 399,-. Nic lepšího nepořídíš ani jako externí router za takový peníze.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _FrOst_ 7. 8. 2018 12:47

No je tu problém ten že sice jsem stávající zákazník ale stavající modem si nepronajímám ale zakoupil jsem si ho od nich za jednorázovou cenu na začátku poskytování služby. A nejsem schopný dohledat pořizovací cenu tohoto jejich nového modemu
_FrOst_
Junior

Odeslat příspěvekod polda 7. 8. 2018 12:51

No tak řekni, že ten tvůj odešel a, že chceš novej. Jak jej dlouho máš 3 roky?
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _FrOst_ 7. 8. 2018 13:11

JJ 3 roky.. Už jsem jim psal že mám o něj zájem.. A co a jak pro to musim udělat..
_FrOst_
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 7. 8. 2018 13:13

Ak ProBook 4530s nepodporuje 5GHz a povedzme, že budeš mať router, ktorý bude mať aj 5GHz pásmo, tak ešte zbýva doriešiť ako tých 5GHz naladíš na tom Probook 4530s.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 7. 8. 2018 13:56

Pořídí si toto https://www.czc.cz/tp-link-archer-t2uh/164454/produkt

Do UPC bych rovnou zavolal.
polda
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků