RD pokrytí WiFi

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod P3jcha 16. 9. 2018 17:10

Ahoj,
již delší dobu řešíme doma wifi. Bohužel při rekonstrukci domu se úplně zapomnělo na roztahání síťových kabelů.
Už jsem vyzkoušel několik různých modemů, aktuálně mám 2 modemy Xiaomi a základní od poskytovatele - o2.
Zyxel od o2 je pouze pro příjem internetu - VDSL, pak kabelem do Xiaomi-WiFi síť a druhé Xiaomi jako repeater.
Nicméně stále řeším, že se něco nemůže připojit, nebo Wifi hlásí špatné heslo, ačkoliv je správné apod.
Rád bych nějaké smysluplné řešení konečně, jako nejoptimálnější se mi jeví Mesh WiFi. Výrobců je ale více a nevím, co vybrat, samnozřejmě nechci nic extra drahého, strop je cca 10 tisíc.
Pokrytí: 2x patro cca 100m2(možná 3x-táta zatím internet nepotřebnuje) a kus zahrady. Internet je připojen ve středu domu, jak patry, tak prostorově.
Zatím jsem koukal na TP-Link Deco M5, EERO - ale neoprodává se v ČR a další výrobce jako Asus... Upřednostňuji jednoduché nastavení, sítím moc nerozumím.
Do budoucna bych rád menší síťové úložiště.
Připojená zařízení: mix android zařízení a apple zařízení, smart TV, Xboxy, Internetové radio.
Děkuji za rady,
Kuba.
P3jcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 16. 9. 2018 19:01

Fakt se neprodává v ČR?

A proč ho v obchodě mají? https://www.tsbohemia.cz/tp-link-deco-m ... 87686.html

Jinak stejně budeš potřebovat k tomu dotáhnout kabely, kabel je jistota.

Pokud máš zásuvky na jedné fázi ještě připadá v úvahu powerline. https://www.tsbohemia.cz/pc-prislusenst ... c8034.html

PS. Ale kabely bych začal stejně tahat různé lištu u podlah za které se dají kabely schovat existují....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod P3jcha 16. 9. 2018 20:36

Dekuji za reakci, kabelum bych se rad vyhnul, pokud bude slusne fungujici WiFi.
To propojeni skrz zasuvky jsem uz zkousel a bohuzel se to neukazalo jako reseni.
Jinak jsem mel na mysli, ze to EERO se neprodava v CZ.
P3jcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 16. 9. 2018 20:42

Môžem sa opýtať prečo sa ti javí Mesh Wifi ako najoptimálnejší?
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 16. 9. 2018 23:35

Kabelům se nevyhneš i pro ty wifi musíš ten internet nějak přivést.

Na nějaké repeatery velmi rychle zapomeň je to nejhorší řešení!

PS. Existují i ploché kabely které se lépe ukryjí pod kobercem atd....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod P3jcha 17. 9. 2018 03:42

Samozrejme mam prvni wifi napojene kabelem, zbytek by mel fungovat jako repeatery a mesh wifi podle par zkusenosti funguje lepe, nez klasicke repeatery, ktere jsem take zkousel, coz podle cenoveho rozdilu jsem odhadoval, ze tak bude. I kdyz drazsi neznamena vzdy lepsi.
P3jcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod herma 17. 9. 2018 05:34

Jakýmkoliv tvrdošijným opakováním bezdrátu si jen zadělávás na problémy
herma
Junior

Odeslat příspěvekod soban 17. 9. 2018 08:40

Co nechápeš že repeater je nejhorší co můžeš vymyslet!

Když použiješ obyčejnej repeater tak klesá propustnost hned na 50% (prostě nejde vysílat a přijímat naráz).

Když použiješ systém dvou zařízení klient přijímá a AP vysílá tak to sice bude fungovat ale problém je že okamžitě potřebuješ 2 kanály a na 2Ghz síti aby se to neovlivňovalo jdou použít při 20Mhz šířce kanálu pouze 4 kanály.

A finta s 5Ghz je zase v tom že to neprochází stěnama takže zde je sice kanálů více s větší rychlostí ale pokryje to pouze jednu místnost případně druhou za jednou stěnou!

Řešení je do každého patra od routeru natáhnout kabel a tam dát wifi a stabilní PC připojit kabelem.

A nebo použít ty powerline ale zase to chce zjistit jak je zapojená elektroinstalace a být si vědomý že je to také nedokonalé a je to taky omezeno délkou vedení kolem 300m.

Jinak nemáš nějakou šachtu kudma vedou trubky, elektroinstalace mezi patrama tam se určitě dá kabel natáhnout.
U plovoucích podlah se dá kabel schovat za lišty, nábytek atd....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hunter21 17. 9. 2018 08:57

No ja len, že podstata technológie Mesh je niekde inde ako nahradenie technológie WDS, alebo repeater. Bohužiaľ žiadna recenzia ti neprezradí ako bude konkrétny výrobok fungovať v tvojom byte. To si musí každý odskúšať sám.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 17. 9. 2018 09:13

Jasně ale pořád je pouze jedno pásmo kam se to musí vecpat.....

Já měl špatný signál v přízemí pro telefony tak jsem koupil powerplug který je v přízemí modul s wifi.

Spojení modulů je na 250-300Mbps.

Akorát nahoře jsem musel snížit výkon na 2Ghz wifi aby se to nepřetahovalo s přízemím.

PS. v přízemí nejsou natažené kabely, nejsou tam PC, nahoře PC připojené kabely.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod P3jcha 19. 9. 2018 20:25

Díky za rady. Zatím to vypadá, že zkusím nějaké PowerLine řešení od fy.Devolo, mělo by jít i přes fáze. Stále ještě uvažuji kudy lze a nelze táhnout kabely kam je to jen možné. K TV to možná půjde anténním rozvodem. Tím bych mohl částečně eliminovat wifi problémy a potřebu dosahu wifi, do patra a částečného podsklepení dotáhnu kabel k případnému wifi routeru. A nakonec oslovím někoho, kdo pomůže s nastavením wifi routerů.
Samsung Galaxy S -> HTC Desire S -> HTC Desire Z -> HTC One V -> HTC One X -> HTC One V -> HTC One -> Apple iPhone 5S 32GB
P3jcha
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků