Připojeni se na SYNOLOGY NAS přes VPN

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod margul 29. 10. 2018 12:41

Ahoj, chci nastavit připojení na svuj synology NAS DS418 přes VPN bezpečně i mimo svoji místní síť a nedaří se mi to.

Poraďte mi prosím, jak na to.

Postupoval jsem podle tohoto návodu
https://www.synology.com/cs-cz/knowledg ... /vpn_setup
kdy jsem na synology nainstaloval VPN server a povolil PPTP VPN server. Dále jsem šel do nastavení routeru (připojení UPC, router od UPC EURO DOCSIS3.0 wireless n voice cable gateway TC7200 a na záložce port forwarding jsem nastavil port 1723 takto:

rozsah veřejných portu: 1723
cilova adresa ip: 192.168.0.x mistni ip adresa synology
rozsah cílových portů: 1723
protokol: TCP

Pak jsem tedy z jiné sítě nastavil na windows 10. Nové připojení VPN, název,
Název nebo adresa serveru zadávám veřejnou ip mého UPC připojení doma! Je to správně???
typ sítě VPN: PPTP
typ přihlašovacích údajů: Uživatelské jméno a heslo

Tak a pak když dám připojit, tak se spojení nenaváže.

Prosím o radu, jak dál, připojování přes quickconnect není ideální
Díky
margul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod djkubas91 29. 10. 2018 13:46

No, z toho jednoduchého popisu se zdá, že obecně bys to měl mít asi nastavený správně. Rychlej troubleshooting - jseš si jistej, že ti NAS neusne a router ho neumí probudit? Doma s tím problém nemám, naši na nějakém Vodafone routeru jo...

Nezkoušel jsi jiné řešení? IPsec, OpenVPN? Nezkoušel jsi to VPN v nastavení přímo nasměrovat na port (tj. adresa xx.xx.xx.xx:1723)? Zkus někde najít log k připojení. Jedu v Macu, takže vůbec netuším, kde to ve Win je, ale obecně by to mělo být někde k dispozici.
MacBook Pro 13" TB 2017
RaspberryPi 3B
Synology DS213j

IoT je závislost
djkubas91
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 29. 10. 2018 14:11

Na windows 10 je třeba provést úpravu zabezpečení/registru aby chodilo pptp a l2tp. Zkus se připojit třeba z androidu či win7 na zkoušku.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod margul 30. 10. 2018 23:57

Ahoj, tak připojení již funguje, po restartu veškerých zařízení se již jde připojit. I z androidu, tak i z windows 10.
Takže děkuji za rady
margul
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků