Stabilita připojení od různých internet providerů. Možnosti

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Macekk764 13. 11. 2018 21:02

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jakou máte zkušenost se stabilitou připojení od mobilního operátora - třeba t-mobile. Mám nabídku 50 Mbit/s internet na pevno, více v mé lokalitě není možné. Dají se na tom hrát hry? Je možné mít ping stabilně pod 100ms? Nyní bydlím v paneláku a je zde UPC a s ping/latency nemám problém (pravidelně pod 50ms.) Děkuji za odpověď
Macekk764
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 14. 11. 2018 09:34

Co nechápeš na tom že kabel je kabel ať už je to jakákoliv technika (optika, koax, utp, telefonní linka)

Na air přenosu bude vždy větší spoždění a kolísání.

Jinak jak na tom budeš ve svém místě záleží na hodně okolnostech a nikdo ti to nepoví.

Osobně bych kabelové připojení neopouštěl pokud vyhovuje. (pokud to není ADSL s 2Mbps)

Spíš tu nabídku přeposlat UPC a skusit zatlačit na cenu ....... :-)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 14. 11. 2018 10:39

Nevím co to je internet na pevno. Od TMO jsem měl obojí. Přes telefonní linku za celych 5 let žádný zádrhel. Naopak po sloučení služeb k O2 jsem 2 roky.trpěl neustálými výpadky a snižováním rychlosti. Dnes mám TMO vzduchem LTE 50/15 ping 18-24. Nestěžuji si. Pokud bych měl možnost UPC jako rodiče,byl bych u nich. Dá se jet i 250M
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Macekk764 17. 11. 2018 01:09

Chtěl bych samozřejmě kabel - tomu se nic nevyrovná, ale upc ho tam natahnutej nemá :( mám tam několik místních zprostředkovatelů, kde je přenos vzduchem - musíme vidět na jejich anténu, ale je šíleně nespolehlive - lag spikes - ping běžně přes 100ms průměr spíše 180ms,což je nehratelne. Pak je teda možnost od toho t mobile, kde je sice taky anténa na střeše,ale jde to technologií LTE prej.. a že je to prej spolehlivější - což samozřejmě musí říct každý prodejce, tak bych rád věděl,jesi někdo používá ten jejich internet na doma,jež je vedenej k baráku vzduchem přes LTE. Doma si to z routeru samozřejmě rozvedu k PC kabelem. Dík za odpověďi
Macekk764
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 17. 11. 2018 01:30

LTE funguje jako telefon, být v dosahu vysílače, nemusíš na něj vidět není to wifi. Vlastní používání LTE od TMO jsem už napsal.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Macekk764 17. 11. 2018 09:32

[quote="polda":*****]LTE funguje jako telefon, být v dosahu vysílače, nemusíš na něj vidět není to wifi. Vlastní používání LTE od TMO jsem už napsal.[/quote:*****]

Diky za info.
At se daří
Macekk764
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 11. 2018 09:36

LTE od TMO jsem tady někde na fóru popisoval. Rychlost, odezva, stabilita ... vše na jedničku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 18. 11. 2018 02:23

Prostě u LTE taky záleží na signálu. Akorát se nepoužívají free frekvence takže je menší riziko že ti to někdo bude rušit jako wifi na 2 nebo 5Ghz.

Takže pokud wifi nevyhovuje pokud tam máš signál LTE tak to ber uvidíš....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků