T-mobile optika

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eLzyx 22. 11. 2018 13:20

nemá někdo přístup k cenám tarifů za připojení na T-mobile optiku? Na infolajnu se nedá 1/4hodiny dovolat, na stránkách ani zmínka, že by optiku nabízeli.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 22. 11. 2018 13:58

Co vím ,tak pouze přeprodávají služby od Cetinu,zatím jsem neslyšel ,že by měli vlastní kabely a kopáče.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 22. 11. 2018 14:38

zdá se, že rozjíždí tento projekt https://www.lupa.cz/clanky/t-mobile-zac ... omacnosti/

Včera mi od nich přišla žádost o zřízení věcného břemene z důvodu zřízení optické přípojky do mého RD. Je tam uvedeno, že instalace není podmíněna odběrem služeb.
Je tam sice zmínka o ceně, ale klasickou reklamštinou. Na jedné straně rychlost až 1Gbps, na druhé straně ceny od 399Kč. Ale obávám se, že jde pokaždé o opačné spektrum nabídky.

Ptám se hlavně z toho důvodu, že očekávám, že za mnou hned přiběhnou sousedé(zejména postarší lidé) a budou se ptát, jestli do toho jít. A těžko jim budu vysvětlovat, že je dobré si nechat rozkopat zahradu i když vlastně ty služby třeba nebudou odebírat, protože se jim to teď nevyplatí (ale bude to zajímavé pro případné další majitele nemovitosti, nebo jim za 5-10let)
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 22. 11. 2018 15:49

Tak bych to asi taky udělal. U chaty mám položenej kabel Telecomu někdy z roku 2002-3, soused se chlubil jak je honil okolo Berounky aby si to vykopali zpět že to nechce. Dnes jsem rád, že to tam je až půjdu na důchod.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jAY 22. 11. 2018 18:17

No nám to přišlo asi před měsícem, že chtějí kopat, ale nějakou cenu za jaký tarif o tom ani slovo. Jen upozornění, že pokud si přípojku nedáme nyní zadarmo tak později můžeme za zřízení zaplatit 10-30 tisíc.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 22. 11. 2018 20:40

tak o tom se nezmiňují. Která projekční kancelář to má na starosti u tebe? U mě SBM.

Jinak nabídka vypadá takto:
RZTK9513.jpg
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jAY 23. 11. 2018 17:12

No ten leták nám vůbec nedali. Jen ještě formulář Souhlas vlastníka nemovitosti s umístěním optické přípojky na nemovitosti. Vyřizuje to Greycom.
A co koukám na ten leták tak to nebude asi symetrická linka.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jAY 4. 5. 2019 08:33

Tak pokud to někoho ještě zajímá tak mi přišel leták s tarify.
https://postimg.cc/QF9mgFJV
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wildhorse2k 16. 5. 2019 21:37

Ta Greycom s.r.o je velmi podozriva firma (maly kapital, sidlo v pochybnej lokalite, nova firma, ziadna stranka) ale overoval som to v T-mobile a ti potvrdili ze je to ich subdodavatel.

Pre istotu si to mozte overit sami cez https://www.t-mobile.cz/podpora/kontaktujte-nas

Bol by som ale opatrny a ziaden suhlas automaticky neposielal. Podobne vyzvy je moznost ako z ludi podvodne vylakat osobne udaje, podpisy, nepresne suhlasy a zabezpecit si prehliadky (napr na vykradacku). Asi nebudete chciet aby kabel cez Vas pozemok vlastnil T-mobile (tj vecne bremeno).
wildhorse2k
Junior

Odeslat příspěvekod pchesnee 9. 10. 2019 14:23

Pokud vysloveně nechcete připojení - nepodepisovat !!! Anebo počkat až se u Vás bude kopat.
Lidé z této a pravděpodobně i dalších firem ještě obchází majitele nemovitostí, kterých se bude připojení týkat. Kecy o tom, že připojení pak bude stát 10-30 000 kč, budou třeba další povolení atd. není pravda a navíc , že se tím zvýší hodnota Vaší nemovitosti je v nesmysl spíš naopak. Smlouvou se zavádějícm nadpisem "souhlas s připojením na nemovitost.." na sebe berete věcné břemeno s tím, že T mobile má možnost vstupu i do nemovitosti !!!! a toho se již nikdy nezbavíte..
pchesnee
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků