Sekání internetu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kucinek 2. 12. 2018 15:56

Přeji všem krasný den.

Už nějakou tu dobu se mi seká internet. Vždy se sekne na 1-2 sekundy( Někdy to je 1x za hodinu a někdy každých 15 minut.) Poskytovatel vyloučil chybu na jejich straně. Prosím vás o jakoukoliv radu.
Děkuji
Kucinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 12. 2018 18:14

Nic proti, ale sdělení "seká se mi internet" má informační hodnotu rovnající se nule. Pouze jsi nám sdělil, že máš nějaký problém...

Takže začni hezky tím, že doplníš základní informace, jejichž informační hodnota bude větší, než-li 0.

1) Topologie tvé sítě v domácnosti.
2) Používaná technologie připojení.
3) Jsou nainstalované aktuální ovladače pro dané síťové zařízení? (ovladače od výrobce, nikoliv generické ovladače)
4) Projevuje se problém i na jiném zařízení v domácí síti?

To by mohlo pro začátek stačit.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kucinek 2. 12. 2018 19:18

Router Je TL-WR1043ND.
Problém se projevuje na všech ostatních zařízeních.
Aktuální ovladače od výrobce jsou nainstalovány.
Kucinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 12. 2018 19:31

Zodpovězené 3 otázky ze 4, z toho první ani polovičatě. Opravdu ty informace mám tahat jak z chlupaté deky? :roll:

Jak máš zařízení připojená k routeru? Jakou technologii tvůj ISP používá pro připojení tvé domácnosti k internetu? Pevná linka (ADSL / VDSL), WiFi, optika, ...?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 2. 12. 2018 19:47

Všetko ostatné od routra odpoj okrem svojho testovacieho počítača na ktorom nabootuješ Live Linux. Vyskúšaj chodiť na tie isté stránky na internete v Linuxe. Keď sa to sekať nebude, bude to robiť niektorý tvoj počítač na sieti. Postupným zapínaním po jednom zistíš ktorý to robí. ožno to robí práve ten, na ktorom ty pracuješ. Pri tom zapínaní po jednom je ovšem potrebné si dať nejakú pauzu napríklad 1 hodinu aby sa naozaj zistilo, či to robí práve ten pripojený.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 2. 12. 2018 19:48

Kucinek píše:Router Je TL-WR1043ND.


Toto je kvalitní zařízení takže tady bych problém nehledal. (samozřejmě už je to starší model takže se klidně mohl pokazit.)

Takže když router odpojíš a PC připojíš přímo na kabel od ISP tak internet taky blbne?

Je v routeru nejnovější FW od výrobce https://www.tp-link.com/cz/download/TL-WR1043ND.html nebo alternativní FW https://openwrt.org/toh/tp-link/tl-wr1043nd ?
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kucinek 2. 12. 2018 19:52

Router je na FW od výrobce.

-- 2. 12. 2018 21:00 --

Router je připojený normálně přes utp. Je to normálně pevná linka ADSL
Kucinek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 2. 12. 2018 22:42

Kucinek píše:Router je na FW od výrobce.


No a má nejnovější - poslední FW od výrobce?


Kucinek píše:Router je připojený normálně přes utp. Je to normálně pevná linka ADSL


Lžeš do tohoto modelu nelze připojit telefonní ADSL linku router nemá modem!

Prostě modem odpoj a připoj PC přímo - vypadává internet?

Jinak s takovoudle úrovní odpovědí se nikam nedostanem!

Takže hodnocení - pokažené - pozvi si někoho kdo tomu rozumí.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dastin-dastin 17. 12. 2018 21:13

Mam podobny problem, nainstaloval jsem znamemu Fritz!Box 7390, je to VDSL2 router.
Kolega ma tarif 100/10Mbit/s, synchronizace bez problemu, ale vypadava cas od casu PPPoE.
Nastavil jsem podle navodu:
O2
heslo:O2
VLAN:848
VPI:1
VCI:32
PPPoE

Mate nekdo zkusenost.......?
dastin-dastin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 18. 12. 2018 00:32

Neporadím protože nevím co se tam kde dá nastavit....

Jediné co můžu poskytnout jak je to nastavené u jiného modemu:

Obrázek

Podle mě by měl stačit ten poslední řádek.

První dva řádky jsou zařízení pro ADSL co nepoužíváš a poslední dva jsou pro VDSL o2 TV a internet.

Jinak nemáš někde v modemu aby se PPPoE odpojovalo pokud se nepřenáší data u mého to je a musíš zaškrtnout "Keep Alive".
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dastin-dastin 19. 12. 2018 01:26

Dnes se fritzek seknul uplne, zjisteni od O2 bylo, ze nekomunikuje vubec. To byl objev.
Zitra tam majitel zajede a krabici zrestartuje, potom udelam obrazek Fritze-menu.
Fritzek je na nastavovani skoupy, oni u AVM spolehaji na automatiku, coz ti mamlasove pocinaje CETINEM a konce O2 a spol. maji zase trochu jinak.
Sice CETIN, podle vypovedi jejich technika ma fritze7590 k testum (v budoucnu mysleno pro "narocnejsi" uzivatele), ale pry cekaji na nejake protokoly od AVM a ti kreteni v reichu asi spi. Uz jsem psal technikovi do AVM, zeby to meli uspisit, ale.........

Obrazek z meho 7590, je to skoro stejne jako u 7390.
Přílohy
7590.jpg
dastin-dastin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dastin-dastin 20. 12. 2018 00:06

Tak jak jsem se domnival a od chytraku z O2 slysel "JE NA VINE ROUTER" kdyz neni router od O2, tak je vzdy on na vine.
Uvidime, v patek ma prijet technik od CETINU s routrem od O2 a ma to otestovat.
Ja si myslim, ze podle logu z fritzka, O2 prodalo kolegovi pripojeni 100Mbit/s a na tuto rychlost neni linka dostacujici.....
Přílohy
online-monitor.jpg
log.jpg
DSL- Information.jpg
dastin-dastin
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků