Záložní připojení k internetu

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod martinpoljak 16. 12. 2018 12:28

Dobré odpoledne,

potřebji v centru Brna zařídit záložní připojení k internetu což mě staví před zajímavý a poněkud nezvyklý problém. Narozdíl od běžné situace pořebuji naopak pomalé DSL (případně mobilní připojení) s nízkým FUP s co nejnižší cenou. Proto, že stávající připojení k internetu je nespolehlivé, ale z určitých důvodů ho nelze reklamovat ani změnit poskytovatele protože je v ceně jiných služeb.

Technicky mi tedy stačí:

* rychlosti klidně jen kolem 2 Mbit/s,
* FUP klidně jen cca 2 GB/měsíc,
* jakékoliv DSL nebo mobilní 3G/4G připojení.

Ostatní způsoby připojení nepřipadají v úvahu protože jsme v činžovním domě, takže se na střechu nelze dostat a i okna máme v prvním patře do uzavřeného nádvoří bez výhledu kamkoliv, navíc dostupné z pavlače.

Nenapadně někoho něco?
Moc díky.
martinpoljak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 16. 12. 2018 14:34

/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martinpoljak 16. 12. 2018 14:57

soban píše:A kde je problém?


Problém je ten, že jsou to tarify nabízející asi desetkrát tolik, co potřebuji za nejméně dvoj- až trojnásobnou cenu (a to v tom lepším případě a jen pro smlouvy na dobu určitou). Jenže celkem nepřekvapivě nechci platit za něco, co je mi naprosto k ničemu.

Protože jak jsem psal, řeším opačný problém, než je obvyklé. Nehledám rychlé a neomezené připojení, ale pomalé, omezené ale za to levné. A levné není minimálně z těchhle běžných nabídek vzhledem k tomu, co potřebuji nic.
martinpoljak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 16. 12. 2018 15:30

Toto sa dá celkom dobre urobiť tak, že ti sused sprístupní svoj wifi router. Je potrebné mať dobré vzťahy so susedmi. Možno to bude len za flašku rumu.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jAY 16. 12. 2018 15:35

No a co si tedy pod pojmem levné máme představit? Protože třeba za 15 korun měsíčně se asi nic nesežene. Například T-mobile má asi nejlevnější nabídku za 499 Kč/rok, ale má to jen 500 MB na měsíc. Odkaz.
Každá vyspělejší technologie je k nerozeznání od magie.
jAY
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 16. 12. 2018 18:41

Asi chce neomezenku na 1 MB,což jsem měl kol roku 2005
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 16. 12. 2018 18:41

Asi chce neomezenku na 1 MB,což jsem měl kol roku 2005
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martinpoljak 16. 12. 2018 21:19

jAY píše:No a co si tedy pod pojmem levné máme představit? Protože třeba za 15 korun měsíčně se asi nic nesežene. Například T-mobile má asi nejlevnější nabídku za 499 Kč/rok, ale má to jen 500 MB na měsíc. Odkaz.


Patnáct ne, ale do stopadesáti korun měsíčně by to smysl mělo. O té nabídce od T-Mobile jsem ale třeba nevěděl, díky, a smysl by nakonec nouzově možná také měla i když je to hodně na hraně, 500 MB je dost málo. Osobně jsem měl spíš na mysli nějaké DSL. Třeba Eri (eri.cz) nabízel ještě před nedávnem právě pomalé omezené ADSL tarify, ale dnes už jsou pryč.
martinpoljak
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků