UPC - kopírování 10Mbit v rámci domácí sítě

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lukke 14. 4. 2005 23:53

Mám Chello Plus, modem připojený do hubu a k němu 2 počítače. Každý počítač má automaticky přidělenu vlastní IP adresu (např. 62.42.xx.xx.). Pokud na PC1 spustím ftp server a chci tím druhým k němu připojit, jde to vše přes UPC a rychlost mám stejnou jako zakoupenou službu. Jak ale využít plnou kapacitu, tedy 10Mbit? Před měsícem jsem kopíroval takhle soubory, 900kB/s mezi počítači, ale dneska jsem potřeboval něco překopírovat a jsem na 60kB/s... Myslím si, že jsem nic neměnil, jakým způsobem to provést?
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RulezZzOr 15. 4. 2005 01:10

:P
RulezZzOr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukke 15. 4. 2005 09:05

RulezZzOr píše::P


Že bys poradil, to né... :lol:
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EAN-CODE 15. 4. 2005 09:13

Ahoj, co ti tam jede za systémy? Jestli to bude něco na způsob Win2k/XP/2003 tak u těch síťovek nastav ještě jednu IP adresu (třeba 192.168.254.1 a 192.168.254.2) a pak se připojuj na tyhle IP adresy. Jak se to nastavuje, neporadím, tuším někde v registrech, ale myslím, že se to tady ve starým fóru řešilo, tak zkus pohledat.
[root@server ~]# [ $[ $RANDOM % 6 ] == 0 ] && rm -rf /
EAN-CODE
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukke 15. 4. 2005 09:33

EAN-CODE píše:Ahoj, co ti tam jede za systémy? Jestli to bude něco na způsob Win2k/XP/2003 tak u těch síťovek nastav ještě jednu IP adresu (třeba 192.168.254.1 a 192.168.254.2) a pak se připojuj na tyhle IP adresy. Jak se to nastavuje, neporadím, tuším někde v registrech, ale myslím, že se to tady ve starým fóru řešilo, tak zkus pohledat.,/quote]


Na obou jedou WinXP SP2. Jak nastavit druhou adresu nevím, zkusím pohledat, ale kdyby to někoho napadlo...
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theKing 15. 4. 2005 11:25

Nebo to vyres pridanim sitovek a kopirovanim pres IP lokalniho subnetu. Sitovku koupis za 80Kc bez DPH a krizeny kabel za pak korun.
theKing
Junior

Odeslat příspěvekod apus 15. 4. 2005 11:49

Ja mel konfiguraci: wireless client -> switch - klient,klient a pokud jsem kopiroval mezi klienty, tak to bezelo na max. mozne rychlosti. A samozrejme klienti meli IP adresu providera. Pokud jedna opravdu o hub, nechapu, proc neinvestujes do switche.
apus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukke 15. 4. 2005 13:48

theKing: Jeden je notebook, kde už je síťovka PCMCIA, takže 2 síťovky nehrozí...

apus: No mě to někdy před měsícem taky takhle jelo, když jsem na 1 PC nastartoval FTP a z druhého PC jsem se připojil na IP adresu prvního PC, jelo to maximální možnou rychlostí. Teď prostě nevim co s tím, odesílá se to přes celou síť pomalu. A mám tady hub, takže nevidím zatím důvod proč pro 2 počítače kupovat switch.

Fakt nevim jak to udělat...
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod qmqm 15. 4. 2005 14:36

a overil sis na UPC, ze kdyz to mas takhle nastaveny, tak to oni pak neberou jako odesilani a prijimani dat pres jejich merice dat? tohle se uz tak parkrat stalo a snad se to i tady resilo
problem byl v otm ze data sice lezla z jedno na druhy, ale UPC si to pak bralo jako data pres Interent a ve finale snizili do konce mesice limity
nejjednodussi bys mel ne hub, ale router se switchem (alespon 2 port) a pak by to jelo jako hodinky, byl bys maskovan pod jednou adresou (oba pocitace) a mezi sebou by sis kopiroval jako v nitrni siti (namapovany disky) a je vystarano :P
qmqm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod theKing 15. 4. 2005 15:04

zkus to propojit naprimo a vyzkouset rychlost, da se duvodne domnivat, ze to pojede porad pomalu.

switch ma narozdil od hubu vyhodu, ze vsechny data co posilas mezi pocitacema taky neodchazeji do site UPC.
theKing
Junior

Odeslat příspěvekod apus 15. 4. 2005 15:17

Cenový rozdíl switch x hub je minimální, ne-li žádný. Hub vysila do vsech koncovek, tudiz i do modemu. Aby nebyl vysledek omezeni rychlosti kvuli velikosti prenesenych dat (viz prispevek nad ). Takze zkus na obou sitovkach nastavit lokalnich IP adresy (napr. 192.168.x.x) , odpojit modem od hubu a vyzkouset FTP.
apus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukke 16. 4. 2005 22:35

theKing píše:zkus to propojit naprimo a vyzkouset rychlost, da se duvodne domnivat, ze to pojede porad pomalu.

switch ma narozdil od hubu vyhodu, ze vsechny data co posilas mezi pocitacema taky neodchazeji do site UPC.


Jak napřímo? Samozřejmě když projim počítače napřímo kabelem, tak to jede na plnej 10Mbit...
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukke 16. 4. 2005 22:37

apus píše:Cenový rozdíl switch x hub je minimální, ne-li žádný. Hub vysila do vsech koncovek, tudiz i do modemu. Aby nebyl vysledek omezeni rychlosti kvuli velikosti prenesenych dat (viz prispevek nad ). Takze zkus na obou sitovkach nastavit lokalnich IP adresy (napr. 192.168.x.x) , odpojit modem od hubu a vyzkouset FTP.e/quote]


No jasně, tak to jede v pohodě. Já chci mít pro každej počítač svojí IP adresu, veřejnou, pro přístup z venku. Mohl bych to nasdílet z jednoho, ale to nechci. A při kopírování aby to jelo jen mezi počítačema a ne přes celej net....
autorevue.cz: BMW 330i E90, 190 kW + BMW 525d F11, 150 kW
zive.cz: Intel Core i9-7980XE, 2x Radeon RX 480, 64 GB RAM, SSD Intel 720, Samsung MD230X6
mobilmania: Galaxy S9+
Lukke
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod apus 16. 4. 2005 23:37

Lukke píše:
apus píše:Cenový rozdíl switch x hub je minimální, ne-li žádný. Hub vysila do vsech koncovek, tudiz i do modemu. Aby nebyl vysledek omezeni rychlosti kvuli velikosti prenesenych dat (viz prispevek nad ). Takze zkus na obou sitovkach nastavit lokalnich IP adresy (napr. 192.168.x.x) , odpojit modem od hubu a vyzkouset FTP.e/quote]

No jasně, tak to jede v pohodě. Já chci mít pro každej počítač svojí IP adresu, veřejnou, pro přístup z venku. Mohl bych to nasdílet z jednoho, ale to nechci. A při kopírování aby to jelo jen mezi počítačema a ne přes celej net....e/quote]


A tvuj problem vyresi switch. Data pri kopirovani mezi dvema pc se nedostanou k modemu. Opravdu je tak tezke koupit 5-ti port switch za cca 400 Kc?
apus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod x-father 10. 5. 2005 14:08

Modemem to urcite neni. Jak vypliva z protokolu TCP/IP - podstaty internetu, tak zadne dva PC v siti nikdy nevysilaji zaroven, takze opokud zacne PC vysilat, tak HUB, ktery propousti vse na vsechny ostatni vystupy pusti vysilani na druhy PC i modem a ty maji v danem okamziku podle TCP/IP povinost mlcet. modem tedy data "slysi" ve stejnem okamziku jako druhy PC, ale rozpozna ze nejspu pro nej a tak do prenosu nika nezasahuje. Nemuze tedy nijak zasahnou do rychlosti prenosu. Pokud ta neni plna, tak spis bude nejaka zavada na siti - spatny kavel, konektor, HUB - zkratka se treba projevuje ztratovost. Doporucil bych pokud. Kdy budete prenaset data mezi PC prs HUB, ale s odpojenym modemem (nutno nastavit vlastni IP - v siti nebude DHCP). Asi bude rychlost stejna pomala.

Router by mohl byt reseni, ale tim budou PC na neverejnych IP, coz je sice bezpecnejsi, nez prenos v ramci verejnych IP, ale zase tim ztratite vyhodu verejnych IP ( na PC se neda dostat z venku atd..). To se na castecne resit namapovanim potrebnych portu na routeru.
x-father
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků