MAGIO - reálne skúsenosti?

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod josa 8. 11. 2010 10:26

Zdravim, skoncila mi viazanost od t-comu a teraz mi zostal Magio box (Kiss x301) zbytocny. Chcel by som ho nejako vyuzit. Da sa nejako vyuzit inak ako podlozka pod nieco? :D Napr. kebyze prepalim FW na originalny, neziskam tym nieco? Da sa to vobec v domacich podmienkach?
Co je v zadu v boxe S-video konektor. je to vstup, alebo vystup?
CPU: Intel Core i5 9600k
GPU: EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0
RAM: 16GB
Zdroj: ENERMAX MaxPro EMP700AGT 700W
josa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stevo4 13. 12. 2010 23:37

Zdravím chalani.
Potreboval by som poradiť. Moji známi vlastnia televízor LG 42LE4500 a magiobox SKT-3820S. Ak tieto dva komponenty prepojím cez scart kábel všetko beží bez problémov. Ak sa ich pokúšam prepojiť cez HDMI kábel tak na obrazovke televízora sa mi objaví hlásenie Žiadný príjem. Skúšal som na TV meniť vstupy, Hdmi vstupy no stále to isté. Kábel je dobrý nokoľko som ho vyskúšal. Vďaka za radu.
stevo4
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod josa 19. 12. 2010 13:03

Zaujimalo by ma ci sa neda pouzivat KISS X301 aj bez sluzby magio. Magio bolo zrusene, box mi zostal a ked ho spustim tak tam naskoci len logo T-COM a to je cele. Maximalne co s nim viem robit, je zapojit nan DVD prehravac do SCART a to je cele co funguje. Neda sa nejako spojazdnit aj DVBT tuner bez magia? :(
CPU: Intel Core i5 9600k
GPU: EVGA GeForce GTX 1070 SC GAMING ACX 3.0
RAM: 16GB
Zdroj: ENERMAX MaxPro EMP700AGT 700W
josa
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marfy1980 28. 2. 2011 17:16

stevo4 : pravdepodobne majú tvoji známi magio sat že ? problém nie je v TV ani v STB. Musíš len pomocou tlacitka na ovladaci od TV potlacit input a tam nastavit napr HDM1(podla toho v ktorom HDMI to je zapojene) . Cez scart to ide automaticky lebo Ti to TV hned hodi na scart ;-) ;-)
marfy1980
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Arkantos666sk 28. 5. 2011 15:53

Zdravim mam jeden problem s magiom.Cely cas vsetko islo ale dnes sestra vypla a zapla Wi-finu,zostal zaseknuty obraz ale to uz sme robili viac krat a vzdy po nastartovani routra program bezal dalej.Dnes ostal obraz zaseknuty stale a tak som restartoval magio box a po jeho nabehnuti ostal na TV len napis T-com a ziadne programy nejdu...nic.Nestretol sa niekto s tymto problemom a vedel by mi poradit pls ??? dakujem
Arkantos666sk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tifar 2. 10. 2011 09:26

Trapim sa z magiom uz dva tyzdne a stale mi nejde. Prosim o radu,pretoze tkom je v koncoch...

popisem problem:
1.pokazil sa mi povodny magiobox kiss
2.prisiel mi novy(motorka) a po pripojeni mi nenaskoci magio sluzba

popis problemu:
a.po zapnuti motorky naskoci uzubene koliesko s teplomerom dole ktory pomaly prejde az na koniec

b.samovolny restar po ktorom naskocia 2 ozubene kolieska

c. po asi 10 minutach nabehne cervene x

priznaky:
v bode (a) blika port 4 a aj dioda na lan porte na motorke+velmi rychlo blika adsl2+vrstva

v bode (b) port 4 neblika,adsl vrstva velmi rychlo blika v pravidelnych intevaloch

Poznamka: Internet mi inak funguje bez problemov. Magio box motorola je novy.Skusal som vsetky mozne typy restartov

Dakujem za akykolvek podnetny nazor.
ibasso dx200+audiosense t800
galaxy s7+dragonfly red+corda swing+akg 701
tifar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod camilo 17. 5. 2013 12:22

cafte, odisiel mi zdroj od motorky vip 1216, nemate niekto nahradny na predaj, alebo nejaky ODSKUSANY a stabilny co ste kupili? DIK.
Asus ZenBook UX305CA / 8GB RAM / 256GB SSD / Dell 2209WA
Linux / HP UX
Lumia 950
history: Blackberry Classic - Iphone 4s - Razr I - Blackberry 9780 - HTC Desire - MDA Compact IV - Orange SPV M700 - Qtek S200 - MDA Compact I - hp2210
camilo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EnoSat 17. 5. 2013 19:08

tifar píše:Trapim sa z magiom uz dva tyzdne a stale mi nejde. Prosim o radu,pretoze tkom je v koncoch...

popisem problem:
1.pokazil sa mi povodny magiobox kiss
2.prisiel mi novy(motorka) a po pripojeni mi nenaskoci magio sluzba

popis problemu:
a.po zapnuti motorky naskoci uzubene koliesko s teplomerom dole ktory pomaly prejde az na koniec

b.samovolny restar po ktorom naskocia 2 ozubene kolieska

c. po asi 10 minutach nabehne cervene x

priznaky:
v bode (a) blika port 4 a aj dioda na lan porte na motorke+velmi rychlo blika adsl2+vrstva

v bode (b) port 4 neblika,adsl vrstva velmi rychlo blika v pravidelnych intevaloch

Poznamka: Internet mi inak funguje bez problemov. Magio box motorola je novy.Skusal som vsetky mozne typy restartov

Dakujem za akykolvek podnetny nazor.


zabudli ti ho sparovat s tvojim kontom
EnoSat
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KAMAK 17. 5. 2014 16:19

;-) Mám otázku ohľadne teletextu. Využívam ho lebo som nedoslýchavý. Včera som si preladil všetky programy (STV, CT) z normálnych na HD optik a na MAGIO Motorola nejde.
Pri prijme týchto HD programov na satelite, pozemnom vysielaní DT a na pôvodných kanáloch mi teletex beží bez problémov.
Je to v v samotnom MAGIO boxe že pre HD optik nemá v možnosť zobraziť teletext? :oops:
Radšej užívať život, ako v klube dôchodcov spomínať na pracovné úspechy.
KAMAK
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 17. 5. 2014 17:37

Vzhledem k tomu, že tohle je české fórum a téma je již dlouho mrtvé, bude nejlepší obrátit se přímo na podporu poskytovatele.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod vaskos 28. 5. 2014 20:31

Kolegovia,

konci mi magio viazanost a mam VIGOR 2700 VGST HAG. Kedze magio som pouzival asi 6 rokov router je moj (v minulosti sa routre kupovali , nedavali sa do prenajmu). Ostane mi tak router, a chcem ho odblokovat , lebo magio uz nebudem pouzivat dalej.

Otazka : existuje nejaky postup ako odblokovat tento router ? Nasiel som sice nejaky starsi hack na stranke http://www.cyprian.sk/index.php/categor ... -2700-vgst ale URL http://192.168.1.1/doc/cfgrest.htm kde mam nahrat upraveny firmware chce heslo ktore zial neviem. admin/admin ani user/user nefunguje. Mame nejaky novy vyuzitelny postup na tento hack ? Dik a sorry ak to uz niekde bolo preberane.
vaskos
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod židlho 8. 7. 2014 19:41

Dobry den mam doma magito tv a mam to na dva televízory niečo sa mi tam stalo a teraz ked chcem zapnúť jeden televízory tak na tom mi ide program ale ked zapnem aj druhy tak ten mi nejde neviete mi poradiť .? :)
židlho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod židlho 8. 7. 2014 19:41

Dobry den mam doma magito tv a mam to na dva televízory niečo sa mi tam stalo a teraz ked chcem zapnúť jeden televízory tak na tom mi ide program ale ked zapnem aj druhy tak ten mi nejde neviete mi poradiť .? :)
židlho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod GIGN1987 7. 10. 2017 19:14

asi je to tu dávno po zenite a naozaj sa mi nechce čítať 576 strán príspevkov takže ma prosím ospravedlnťe ale prepojil som mágio zo scrat výstup cez video grabber na usb do PC, signál bol analogovy a obraz 4:3 chcel použiť digitalny hdmi grabber a zase cez usb do PC skusal to niekto ? dakujem
GIGN1987
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dadik08 7. 10. 2017 22:30

židlho píše:Dobry den mam doma magito tv a mam to na dva televízory niečo sa mi tam stalo a teraz ked chcem zapnúť jeden televízory tak na tom mi ide program ale ked zapnem aj druhy tak ten mi nejde neviete mi poradiť .? :)


stava sa to, ak je jeden z tych 2 programov v HD a nemas dost rychle pripojenie
dadik08
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků