Internetová zásuvka v novém bytě

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod veve3 3. 6. 2015 15:26

Dobrý den,
přestěhoval jsem se do nového bytu. Vedle antény na TV je i ethernetová zásuvka (něco jako toto http://www.pks.muni.cz/images/zasuvka.png)
Půl roku přede mnou tu někdo bydlel, ale na něj kontakt bohužel nemám. Zajímalo mě kdo poskytuje internet přímo z této zásuvky, abych nemusel zavádět složitě novou variantu. Takováto zásuvka musí být evidentně v bytě už od počáteční stavby nebo se pletu??

Psal jsem tedy na Central Group, která tyto byty vystavěla.

Jejich odpověď:
"zasíláme Vám kontakt na společnost T-mobile (Praha - Zákaznické centrum, Tomíčkova 2144/1, 148 00 Praha 4, Zákaznické centrum T-Mobile: +420 800 73 73 73), která je dodavatelem datových rozvodů pro celý bytový dům. Je jediným poskytovatelem pevného připojení datových služeb (telefonu, internetu u satelitu).

Pokud chcete využít pevného připojení, jedinou možností je právě společnost T-Mobile. V případě volby jiného poskytovatele je možné využít připojení pouze bezdrátové. V každém případě je tedy nutné s daným poskytovatelem uzavřít smlouvu, na základě které budete hradit poplatky za internet."


Když jsem volal do T-Mobile říkali, že musím nahlásit číslo smlouvy jinak mi cenu nesdělí. Možná že jsem pouze narazil na asistentku, která vůbec netušila co po ní chci (ani když jsem jí to 3x vysvětlil). Na stránkách T-Mobile jsem koukal, že poskytují internet domu přes modem, nikoliv přes tyto zásuvky.

Je to tedy určitě v režii T-Mobile nebo máte nějaké nápady, komu za internet z této zásuvky platit?

Mnohokrát děkuji za odpovědi.
veve3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eLzyx 3. 6. 2015 15:38

kamarád bydlí v baráku od C-G na Zličíně a ti mají net od cznet.cz
Ale asi se to bude lišit lokalitu od lokality.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod x-rated 3. 6. 2015 15:41

to tam máš nejspíš tohle
http://viahome.cz/
100/100 za 1200 může nabízet vážně jenom t-mobile :roll: aspoň že někde místo toho dávají 300/300
i když i tak je to pěkně mastný :-|
9900K / G.Skill 32GB@4 GHz / MXI Formula / RTX 2080 Ti / Sabrent 4 TB NVMe / X-Fi THD / HD660S / G403 / G815 / UP2715K 5K IPS / HX1000i / Define R6 / EKWB full
x-rated
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 3. 6. 2015 15:53

Tedy kontaktuj správce domu (CG to postavilo i spravuje?), když je potřeba číslo nějaké rámcové smlouvy, sdělí ti ho.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků