IP kamery - 3G modem

Poskytovatelé a technologie, dial-up, ADSL, kabel, optika, bezdrátové připojení

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petrenka 11. 2. 2016 10:36

Prosím o radu:
Mam sadu IP kamer připojenou do jednotky, která má LAN výstup.
Pokud to připojím k modemu pevné linky O2 Zyxel tak na telefonu vidím on-line přenos obrazu OK.

Potřebuji to napojit na USB 3G modem Huaw. od O2. Pořídil jsem si TP-LINK TL-MR3020. Do něj jsem připojil USB modem a přes LAN internet funguje - test na PC. Jakmile připojím kamery na LAN, tak na telefonu vidím jen jeden obrázek, ale on-line přenos nejede. Při přihlášení se zobrazí aktuální obraz, ale není přenášen živě. Rychlost uploadu je 2MBit, takže dostačující. na modemu zyxel je cca 0,3MBit.

Může mi někdo prosím poradit ? Potřebuju to zprovoznit na USB modem, ale takto je to nefunkční.

děkuji
Petr
Petrenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stopar99 24. 2. 2016 14:50

uz je to vyriesene?
Stopar99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petrenka 24. 2. 2016 20:25

Bohužel není, pořád stejné.
Petrenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jackbrno 24. 2. 2016 20:38

To by chtělo pořádný popis. Co to je ta "jednotka" s LAN výstupem? A do toho TP-LINKu napojuješ taky tu jednotku nebo rovnou kamery? Tvůj popis je naprosto zmatený. Napiš co přesně kam máš zapojeno a jak se k tomu pokoušíš připojit telefon.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod Petrenka 25. 2. 2016 08:50

Pokusím se to tedy popsat lépe :
Mám kamerový systém u kterého je centrální jednotka(NVR) s LAN konektorem pro připojení k internetu.
Aktuálně můžu sledovat online přenos na mobilu.
V NVR jednotce je DHCP na auto.
Pokud tuto jednotku propojím s kabelovým modemem od O2, tak vše běží na mobilu normálně, jen upload této linky je velmi nízký. Tato linka se používá i pro IP volání. Takže potřebuji jinou variantu.
Jelikož ještě vlastním od O2 mobilní internet-malinký modem do USB, tak jsem hledal jednotku, která tento internet převede na LAN připojení. Našel jsem TP-LINK TL-MR3020. Ten se přepne do módu 3G, kde se aktivuje USB modem a buď přes wifi, nebo přes LAN se internet rozvádí dál. Jakmile to připojím k NVR, dojde ke spojení a na mobilu vidím jen jeden snímek,ale ne živý přenos.
Pokusil jsem se TP-LINK TL-MR3020 připojit přes wifi do mobilu a LAN do NVR a přenos na mobilu probíhal normálně.
Nějaká problém je mezi TP-LINK TL-MR3020 a USB modemem - teda asi.
Petrenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 25. 2. 2016 09:42

To ze mas 3G modem je sice pekne, ale zjisti si rychlost a stabilitu toho 3G modemu na TPlinku. pokud. Muze byt i nekde v nastaveni NVR, ze pokud rychlost klesne pod nejakou mez, tak ma snizit fps u kamery, nebo jen obrazek posilat. Pises ze kdyz si pripojil tel k WIFI toho TP Linku, tzn jedes pres lokalni sit, je to PK, ale pres internet to nejede. Prvne zmer rychlost a stabilitu linky toho 3G
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrenka 25. 2. 2016 10:03

Takže 3G :
Download 5,32 Mbit
Ping 138ms
Upload 3,3 Mbit
Petrenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 25. 2. 2016 10:08

a to mas stale? po dobu treba 10 min? to by taky chtelo zjistit. Horsi je ze ti to bude ubirat limit a FUP. Takze radeji ne. Kukni teda do NVR, zda tam neni treba polozka ze kdyz zjisti 3G tak ma posilal static obrazek pouze., Nic jineho me nenapada.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrenka 25. 2. 2016 10:25

Rozumím, ale ten NVR nepozná že je na 3G,nebo na něčem jiném, on je stále připojený pře LAN kabel. Ten TPlink může být jako AP,Client a 3G. Jak jsem psal, když ho dám na Clienta a napojím se přes wifi na mobil-Android, LAN z TPlinku dám do NVR, tak obraz jede plynule. Mě by nevadilo, že dá sem tam snímek,ale on dá jen ten první a šmitec.
V NVR nenašel nic krom toho DHCP, DNS a portů video,web a mobil. Jinak je to kamerový systém Zmodo.
Petrenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 25. 2. 2016 10:27

Hmm tak ja vice neporadim. Skoda.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Petrenka 25. 2. 2016 11:51

Škoda, že si někde nemůžu půjčit nějaký jiný wifi s USB pro 3G, abych vyzkoušel, jestli to není tím TPlinkem. Výrobce uvádí u obou zařízení kompatibilitu, tak nevím.
Petrenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 25. 2. 2016 12:18

A nemůže to být třeba tím že 3g modem nemá veřejnou IP a podobně?

Protože nevím jakým systémem se to video přehrává.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Petrenka 25. 2. 2016 12:31

Pevná linka, a mobil, přes které jsem to zkoušel taky nejsou s pevnou IP. To video jde přes aplikaci přímo od výrobce.
Petrenka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Mike.M 25. 2. 2016 13:00

ja si stejne myslim ze on nejak zkousi rychlost a pak vyhodnoti jestli posilat obrazek, sadu obrazku ci plynule video
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 25. 2. 2016 13:45

Petrenka píše:Pevná linka, a mobil, přes které jsem to zkoušel taky nejsou s pevnou IP. To video jde přes aplikaci přímo od výrobce.


Pevná IP s tím nemá nic společného, ale je u té pevné linky veřejná IP nebo ne?

Samozřejmě taky jsi nám neřekl jak se ten obrázek, video posílá, prostě prohlížeč vyhodnotí pomalou linu a posílá načítá pouze statický obrázek.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků