Google Chrome - informace a diskuze

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Popeye1982 24. 2. 2017 20:29

Dobrý den.

Tímto článkem se chci podělit o své zkušenosti s Google Chrome, který je všemožně vychvalovaný pro svou rychlost a bůh ví co. Osobně jsem zastáncem integrovaných prohlížečů v systému Windows tudíž Explorer a nyní MS Edge roky čelím kritice a narážkám že IE není prohlížeč že je lepší to a nebo to samozdřejmě každému vyhovuje něco jiného a pravda je že IE dříve nebyl dokonalý, ale s nástupem Win 7 se vše vyřešilo nemužu si na nic stěžovat. Boužel i na mě došlo protože potřebuju nějakou náhradu do Win XP do kterého nelze nainstalovat aktuální IE 11 - lze pouze verzi 8 která už moc dobře nefunguje jóóó pokrok nezastavíš a microsoft své staré systémy neřeší kup si nový což chápu. Chrome se nainstaluje a běží takže XP podporuje akorát je pomalý neustále se seká musí se neustále restartovat a při pokusu o instalaci aktualizací vždy modrá smrt. Hlášky typu "Ajaj něco se pokazilo" a podobné dětinské hlášky na ty nejsem zvědavý je alespoň vidět jací odborníci tento prohlížeč vyvíjí, nejvíc mě ale dostal systémový čas který je pro chrome důležitý hodiny se zpomalují nebo zrychlují, prostě pokud nejsou správně nastaveny hodiny v systému Chrome nefunguje - špatná baterka pro bios na desce...... proč proboha !!!!!! co to je ??? k čemu potřebuje vědět kolik je hodin aby mi načetl seznam.cz - IE 11 ve Win 10 nemá problém, jediný co mi tu blekotá je avast rok 1987 se mu moc nezdá ani se mu nedivím, ale nevyskakujou mi tu žádný blábloly jako umí Google Chrome. To už je pro mě druhé zklamání ze strany Googlu jejich systém android pro telefony je taky super ani zadarmo bych ho znovu nechtěl naposledy mě Samsung galaxy S5 stála půl zdravý než jsem sním škrábnul o zem a pořídil si Windows Phone od té doby mám nervy v klidu až do instalace Google Chrome - do včerejška.
Nyní bych potřeboval poradit zda je nějáký jiný prohlížeč podobný IE co poběží pod XPčkama - dnes zkouším Firefox zatím se to jevý jako ok mám sním zkušenosti z Linuxu. Aby se nikdo nedivil že má někdo ještě XPčka ...... asi nemá jen jsem si tu poskládal dinosaura (Intel P4) pro dceru, aby se na tom naučila a bylo mi jedno když to spadne nebo něco pokazí - naopak aby si vyzkoušela vše od správy PC řešení problémů a třeba i přeintalaci systému - prostě je její a až jí ho předám už o něm nechci slyšet navíc na zdejší škole stále používají XP takže to bude mít stejný i doma, teď za mnou lítá pokaždý, když trénuje na mém PC kde jsou Win 10 a na Noťasu mám 8.1 to je úplně hotovo. A nakonec by mě zajímalo jak se zjišťuje který prohlížeč je rychlejší ???? Před deseti lety to bylo zřejmé IE načítal stránky po řádkách a třeba firefox načetl celou stránku bez obrázků ty načítal dodatečně takže pohyb na netu byl rychlejší, navíc už uměl záložky přímo v prohlížeči v tom IE zaostával takže nainstalovat exetrní prohlížeč mělo smysl, ale v dnešní době smysl postrádám tedy pokud používám alespoň Win 7
Popeye1982
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sikus 28. 2. 2017 07:23

Zkus Operu. Možná je i nějaká light verze.
Zdravi Šikus
Sikus
Junior

Odeslat příspěvekod MrFail 28. 2. 2017 08:28

Chrome je strašný žrút ramky - koľko máš, toľko zoberie. Na archaickej zostave s 2 gb tam zoberie 1 gb, zo 4gb zoberie 2gb... Teraz som chvíľu používal IE 11 kvôli hre iSketch ,ktorá vyžaduje deravý Adobe Shockwave. IE to ide v pohode (a je aj celkom rýchly, nechápem tie narážky, "vtipy") Chcem to dať do chrome... ejhle, ono to nejde!
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod unitak 25. 3. 2017 14:26

Ahoj,
mám problém s minimalizací a následnou maximalizací okna. Když mám otevřen chrome a minimalizuji ho, tak mi normálně zmizne, když ale dole na Panelu nástrojů znovu kliku na ikonku chromu, tak se sice okno otevře, ale zobrazí se jen malá část nahoře vlevo (viz obrázek).
Výstřižek.PNG


Normálně na ploše okno opravdu otevřené je, proto když najedu někam myší, tak vidím dole, že mám kurzorem najeto např. na mapy.cz, ale samotné okno se nezobrazí, pouze zůstane zobrazená plocha...nejlépe to půjde vidět na přiloženém obrázku č.2.
Výstřižek2.PNG


Děkuji za rady co s tím :)
unitak
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sinco 21. 4. 2017 00:57

Take bych se rad zeptal na svuj problem. Pred casem jsem zkusil chrome a na duocore se 4GB ram fungoval dobre. Az jsem byl prekvapeny, co negativniho jsem se o nem docetl. Pridal jsem nekolik doplnku a fungoval jsem. Ale ted kdyz chci deaktivovat doplnek, odinstalovat doplnek, nainstalovat jiny tak to nejde. Chrome se sekne a bez zadne hlasky prestane reagovat.Kvuli nemu a nejen nemu jsem zformatoval hdd a nainstaloval znovu win 10, 64b. Prvni co jsem testnul byl chrome prohlizec. Nezadaval jsem ucet pro synchronizaci a hned z voleje zkusil nainstalovat nejaky doplnek, kontrola a dal nic. Zakousnuti. Jinak normalne funguje, ale jak hrabnu do doplnku tak konec. Mam jich tam cca 10 ale aktivnich je asi 5. Hlava me to nebere. Diky za rady
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod jackbrno 21. 4. 2017 08:51

Popeye1982:
Píšu sice trochu pozdě, ale nedá mi to :) Ne, Chrome už WinXP opravdu nepodporuje, protože WinXP už nedostává bezpečnostní záplaty od MS. To že jde nainstalovat se nevylučuje, změny nejsou tak zásadní, aby nainstalovat nešel a Google to direktivně nezablokoval. A že nefunguje kvůli špatnému systémovému času? To je samozřejmě dobře, protože bezpečnostní certifikáty webů se ověřují na platnost a čas musí sedět. Takže nesváděj nefunkčnost moderního prohlížeče v zoufale zastaralém a ještě vadném počítači na Google ;) To je chyba tvého počítače, nic jiného. Google potřebuje moderní systém a plně funkční hardware.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod sinco 21. 4. 2017 16:02

Tak jsem na to dosel. Musel jsem vypnout HW akceleraci v prohlizeci. Mam v notasu integrovanou grafiku intel GM 4500. A jedine co to vse zpusobilo musal byt predposledni-posledni aktualizace os, co probehla. Vubec jsem na HW akceleraci do ted nemusel sahat a prohlizec fungoval.
sinco
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 27. 8. 2017 13:30

Zdravim,

hladam rozsirenie pre Chrome, ktore zobrazi video v samostatnom okne, podobne ako to ma Opera, ikona nad videom otvori video v okne. Nasiel som mnoho tem, ale zrejme nejaka zmena v Chrome to znemoznila, alebo je to zlozitejsie, pre mnohe rozsirenia je nutne zapnut chrome://flags/#enable-panels - to tam ale nie je. Pozname, alebo pouzivate taketo funkcne rozsirenie, nazov je casto aj PIP, PopOut a pod.

Hlavne poziadavky:
- co najlepsia podpora pre (takmer) vsetky videa (napr. archivy tv)
- vzdy navrchu, always on top
- moznost menit velkost okna
- zapamatanie si velkosti a pozicie okna

Dalsie nepovinne poziadavky:
- bezramcekovy, frameless rezim
- prepnutie na celu obrazovku dvoj-klikom, prip. cez tlacidlo
- panel s tlacidlami s automatickym skryvanim, autohide
- tlacidlo pri kazdom videu
- pretacanie sipkami vlavo/vpravo
- pauza pomozou medzernika
- moznost otvarat vsetky videa v okne automaticky/vzdy

Pouzivam Chrome 60.0.3112.113 (Official Build) (64-bit), Window 10 Home 64-bit.

Dakujem.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sikus 29. 8. 2017 12:56

Ahoj,

možná by to šlo v Tampermonkey. Myslím, že jsem si tam nastavoval plovoucí okno pro YT.
https://chrome.google.com/webstore/deta ... ldmpobfkfo
Zdravi Šikus
Sikus
Junior

Odeslat příspěvekod Dreamer 29. 8. 2017 18:03

Dik za tip, ale budem potrebovat aj skript, je nutne ho najst, takze som na zaciatku. Mozno by slo to aj nastavit, resp. naprogramovat, ale to nezvladnem.

Inak som skusal niekolko rozsireni a nakoniec niektore fungovali, problem je ze len na youtube, nie na dalsich strankach, hlavne archivoch televizii.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod denisek56 29. 8. 2017 18:44

dobrý den, prosím nejde mi načítat stránka -poraďte.cz, nemohu zjistit čím to je. děkuji za pomoc-mám chrome google.
denisek56
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sikus 31. 8. 2017 13:17

Příčin mohou být desítky. Takhle na fóru těžko někdo poradí. Musíš si sehnat někoho, kdo se na to podívá fyzicky.
Zdravi Šikus
Sikus
Junior

Odeslat příspěvekod Kysa 31. 8. 2017 18:32

denisek56 píše:dobrý den, prosím nejde mi načítat stránka -poraďte.cz, nemohu zjistit čím to je. děkuji za pomoc-mám chrome google.

nefunguje to jenom v chrome, nebo v žádném prohlížeči?
"ping poradte.cz" vypíše co?

pokud je tam cca toto:
Kód: Vybrat vše
ping poradte.cz

Pinging poradte.cz [88.208.118.65] with 32 bytes of data:
Reply from 88.208.118.65: bytes=32 time=7ms TTL=53
Reply from 88.208.118.65: bytes=32 time=8ms TTL=53
Reply from 88.208.118.65: bytes=32 time=10ms TTL=53
Reply from 88.208.118.65: bytes=32 time=11ms TTL=53

bude problém v prohlžeči
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kony123 13. 11. 2017 23:13

Nevíte někdo jak nastavit (pravděpodobně asi někde v chrome://flags bych hádal) aby vytažená záložka z full screen okna se zobrazila nemaximalizovaná? Přijde mi, že to tak má nastaveno snad každý až na mě.
Mám třeba otevřeno 20 záložek maximalizováno na monitoru, jednu si vytáhnu do nového okna (myší ji chytím a sjedu dolů), tato záložka se ale také maximalizuje v novém okně nad těmi 19ti zbylými. Pokud ji chci jako malé okno, nemaximalizované, musím myší to okno chytit a sjet s ním opět dolů. U kolegů co mají chrome jsem ale viděl, že jim okno zůstane nemaximalizované hned po tom prvním "vytažení". Nikdo ale nic neví, prý si nic nenastavovali, takže jsem to asi někde nastavil já. Je to takové divné chování a docela mě to štve, protože většinou když vytahuji záložku, tak ji potřebuju vidět zmenšenou nad oknem (něco kopíruji) apod...


Díky moc za rady.
Kony123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RaknalB 2. 12. 2017 10:17

Ahoj,
nepodařilo se mi nikde najít odpověď, tak to zkouším tady.
Nevíte, prosím, jak zabránit automatickému spuštění Chrome po startu PC?
Neděje se to při každém zapnutí, ale dost často. Našla jsem, že to mohl způsobovat nějaký instalovaný software od Seznamu. V programech opravdu byl, odinstalovala jsem ho.
Pár dní byl klid a teď se Chrome spouští automaticky zas.
Seznam software už nemám, kontrolovala jsem. V msconfig Po spuštění taky nevidím na první pohled nic, co by mělo vztah k Chrome a bylo zaškrtnuto.
Nevím, co s tím mám dělat. Je to otravné.
Děkuji za rady.
RaknalB
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků