Google Chrome - informace a diskuze

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 1. 2016 23:14

Já používám Chrome výlučně v portable verzi. Jde nainstalovat bez problémů.

Mrkni do logu antiviru (pokud nějaký používáš), zda ti stažení neblokuje.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marczus 18. 1. 2016 04:58

Pavel Černík - kde nastavim anglicke rozhrani?
marczus
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 1. 2016 18:03

Proč se ptáš na trivialitu, která je v nápovědě a lze ji během pár vteřin najít pomocí vyhledávače?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 27. 1. 2016 10:48

mám dotaz ohledně chytrých karet od googlu. nikdy jsem je nepoužíval, ale teď jsem koupil telefon s androidem a chtěl bych je zkusit i n aPC jenomže nevím, jak je tam dostat, tedy pokud ta služba stále funguje. Vím, že dřív byl mezi ikonama vpravo dole zvonek a tam se to dalo nastavit. Teď ho tam ale nemám ani na jednom počítačí, které používám. V nastavení obsahu mám zobrazovat všechna oznámení, ale karty pořád nikde.
vormen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 27. 1. 2016 15:47

Tato funkcionalita byla z desktopových verzí Chrome odebrána. Dostupná je jen na Androidu a iOS.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vormen 27. 1. 2016 15:49

ok, díky za info, jsem si říkal, že to není možný :-)
vormen
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod organ1 28. 4. 2016 17:44

Chtěl bych se zeptat, jestli někdo neví kde jde v Chrome nastavit, že když kliknu na odkaz v jakémkoliv messengeru ( Skype, Viber ), který mi někdo poslal, tak aby se mi otevřela pouze nová karta a ne nové okno. Do včerejška mi to otevíralo bez problému a po dnešním zapnutí počítače mi to dělá tohle. Nepomohl ani reset nastavení. Nemá s tím někdo zkušenosti?
organ1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Vestor 5. 6. 2016 13:30

Potřeboval bych poradit ohledně blokování reklamy (ano jsem zloduch a redaktoři kvůli mě umřou hlady). Pár bannerů bych si klidně nechal, ale blikající flash nebo dokonce video přes celou obrazovku jsou trochu moc, takže to holt zkrouhnu všechno. Dlouho jsem používal AdbIock, teď jedu na uBlock origin. Problém je, že poslední dobou všude vyskakují okna "že vy si blokujete reklamu!". A to co před pár dny zavedli na iDnes je vyloženě otravné. Takže otázka zní, jaký použít blocker, aby tyhle hlášky obešel, případně jak změnit nastavení?
Vestor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mople71 5. 6. 2016 14:42

V uBlock nastavení můžeš zvolit nějaké Anti-Adblock Killer listy, to by mohlo pomoci.

Další možnosti: Adguard, blokování JS, blokování přes HOSTS atd.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 6. 6. 2016 07:10

Přeji hezký den. Toto téma mě zajímá také.
Nainstaloval jsem do chromu uBlock Origin, ale kýžený efekt se nedostavil. Nastavení jsem nechal výchozí.
Má cenu zkusit i uBlock?

Ještě jsem nainstaloval do Tampermonkey script anti-adblock-killer https://github.com/reek/anti-adblock-killer
Jen nainstaloval a spustil, ale požadovaného efektu jsem se nedočkal. Restartovat prohlížeč také nepomohlo.
AdBlock Plus i uBlock Origin mám nyní aktivní, nějaké reklamy blokuje, tohle funguje, ale tu hlášku ze zmíněného zpravodajského ne.
Nějaké tipy a nápady?
Děkuji
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puschpull 7. 6. 2016 06:29

P.S. tak pomohla opakovaná instalace scriptu do Tampermonkey trochu odlišným způsobem. :-)
Audio Card: Asus Xonar Essence STX | PC Speakers: Audioengine A2 | Beyerdynamic DT 990 | Xavian XN 270 | DPA 380 SE MkII | PP01SE | Denon DCD-2560 | Cowon Plenue D | Echobox Nomad N1 | T-Peos Altone200
puschpull
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franta321 18. 7. 2016 13:55

Dobrý den,
prosím prosím, léta používám FF, ale protože (asi kvůli antiviru) se dost cuká, chtěl jsem zkusit Chromajzl. Nainstaloval jsem si Portable verzi, dotahal nějaký doplňky a importoval bookmarks. A k Chromu mám 3 dotazy:
1) nastavil jsem si že NECHCI aby byla viditelná Lišta záložek. OK, v prvním otevřeném okně je vypnutá, ale v každém dalším je zas zapnutá. Dá se to nějak vypnout tak, aby prohlížeč respektoval vypnutí ve všech oknech?
2) umí chromajzl "napovídat" v adresním řádku nejen z historie, ale i z bookmarks? (např. chci se dostat na firemní server, jehož adresu mám v záložkách, ve FF jak začnu psát do adresního řádku, hned vyskočí název serveru ze záložek, vyberu ho a potvrdím a jsem tam)
3) umí chromajzl vyhledávat v rámci stránky BEZ klikání CTRL+F? (opět ve FF - jsem uvnitř stránky, začnu psát hledaný výraz a ten se najde a začne se označovat zelenou barvou)
Děkuji všem za nápovědu, kterou jsem na ofic stránkách prostě nenašel.
Franta
franta321
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 7. 2016 14:31

Ve FF můžeš zkusit aktivovat víceprocesovou podporu.

Nastav tyto předvolby dle vzoru a restartuj prohlížeč:
browser.tabs.remote.autostart - true
browser.tabs.remote.force-enable (nutno ručně vytvořit; typ logická hodnota) - true
layers.async-pan-zoom.enabled - false

ad 1) Pokud myslíš zobrazení lišty na výchozím novém panelu, tak to deaktivovat nelze.

ad 2) Funguje v základu.

ad 3) Lze řešit rozšířením. Např. Type-ahead-find.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod franta321 19. 7. 2016 08:03

Super, díky, vyzkouším to :-)
franta321
Junior

Odeslat příspěvekod franta321 29. 7. 2016 09:18

Nakonec se ukázalo, že ve FF stačí zakázat Flash a jedno protireklamní rozšíření (název už nevím, ale AdBlock to nebyl). Na webech, kde jsou jen flashový reklamy, mi flash nechybí a kde si chci pustit nějaký video, povolím si ho jen pro jednou. Ale i tak díky za tipy :-)
franta321
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků