Co na domovskou stránku

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Co je výchozí stránkou ve vašem prohlížeči?
prázdná stránka (about:blank) 29 %  14%  [ 29 ]
běžná internetová stránka 23 %  11%  [ 23 ]
iGoogle, Netvibes či podobná služba 40 %  20%  [ 40 ]
dlaždice oblíbených či nejčastějších stránek 85 %  43%  [ 85 ]
jiné 19 %  9%  [ 19 ]
Celkem hlasů : 196

Odeslat příspěvekod David P. 23. 12. 2010 00:23

Dáme si malou anketu - co je výchozí stránkou vašeho prohlížeče? Zdá se, že se pomalu stávají standardem dlaždice oblíbených stránek, ať už ve výchozím stavu prohlížeče, nebo prostřednictvím nějakého doplňku. Ale pak jsou tu služby jako iGoogle, nebo nejrychlejší možnost - prázdná stránka. A samozřejmě se nabízí prostě nějaká stránka. Těžko říct, co je nejrozšířenější a proč, třeba na to přijdeme :-)

Btw. já hlasuju pro dlaždice. Používám Speed Dial pro Chrome.
David P.
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 23. 12. 2010 00:35

to je taková kočkopsí otázka; v titulku jeden termín, v příspěvku druhej termín...

po startu prohlížeče se spustí jen prohlížeč, bez jakékoliv stránky a tím nemyslím about:blank...

výchozí stránkou "new tab" je speed dial...

a homepage je gůgl...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jxjl 23. 12. 2010 00:36

Ve firefoxu používám dlaždice s favorites (addon Speed Dial), nicméně mnohem propracovanější je domácí stránka prohlížeče Rekonq, který mimo dlaždic obsahuje i další karty se záložkama, historií a seznamem zavřených panelů (http://picasaweb.google.com/adjam.photo ... 0282313890).
jxjl
Junior

Odeslat příspěvekod Sislik 23. 12. 2010 00:39

souhlasim s kolegou vyse :) takze jsem nehlasoval...

jako domovskou stranku mam z historickych duvodu nejak ze zvyku Google, ale prakticky ji vubec nepouzivam :)

pri startu Opery se mi oteviraji vsechny taby, co jsem mel otevreny predtim

pokud dam otevrit novej tab, tak se mi otevira SpeedDial s 20 strankama v matici 5x4
Radsi nic, nebo mi to zase smazou...
Sislik
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod aldik7 23. 12. 2010 01:35

já mám jako Domovskou stránku klasický Google.cz (ale ne iGoogle, ten mi nějak nesedl, radši mám Homepage Seznamu)

rozhodně bych si nedal Fejsbuk na domovskou stránku, i když tam jsem prakticky pořád :-D

a když otevírám novou záložku, tak mi Firefox automaticky otevře doplněk FastDial :-)
aldik7
Junior

Odeslat příspěvekod randomofamber 23. 12. 2010 01:46

randomofamber
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zevlovaci 23. 12. 2010 02:14

já už homepage dlouho neviděl. otevírá se mi session se kterou jsem skončil brouzdání.
zevlovaci
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod senad 23. 12. 2010 02:21

google.com/calendar :)
senad
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bladezone 23. 12. 2010 02:26

Domovská Google.
Při otevření se mi zobrazí poslední relace otevřených stránek.
New tab - Google Chrome, kde mám přišpendleno 8 stránek, které nejvíce navštěvuji.
Lištu se záložkami nepoužívám, používám doplněk Neat Bookmarks.
bladezone~cz
bladezone
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elza 23. 12. 2010 04:06

Používám Firefox. A stejně jako asi většina při spuštění browseru se mi otevřou taby, které jsem používal před jeho posledním uzavřením. Navíc se mi vždy před ukončením synchronizují všechny tyto otevřené taby přes rozšíření Xmarks, a to dokonce napříč vícero prohlížeči (tento doplněk v současnosti podporuje Internet Explorer, Firefox, Chrome a Safari), a tak mám na všech svých počítačích vždy k dispozici práci, kterou jsem nestihl dokončit minule.

Jako domovskou stránku potom používám about:blank. Přijde mi jako zbytečné zatěžování prohlížeče, kde už mám tak mnoho doplňků, aby mi zpomaloval jeho výkon ještě nějaký doplněk podobný "Speed Dial", když mám záložky po ruce na jedno, nanejvýš dvě kliknutí v horní liště (taktéž synchronizované přes Xmarks). Ale abych nebyl úplný suchar, mám tuto jinak prázdnou stránku alespoň trochu obarvenou. Resp. modré pulsující logo Firefoxu uprostřed prohlížeče na černém pozadí, a to prostřednictvím doplňku Stylish. Další uživatelské motivy stránky "about:blank" i pro ostatní prohlížeče potom hledám nejčastěji na stránce userstyles.org.

Celé to pak vypadá nějak takto:
Obrázek
Modified about:blank - Dark Firefox with new logo image embedded.

Dříve jsem pak používal převážně vlastní řešení, a to lokálně umístěné stránky, které obsahovaly vyhledávací pole, a několik textových nebo i obrázkových odkazů, a tak jsem měl vždy vše při ruce. Ale dnes už je pole pro hledání také jako součást všech alespoň nejrozšířenějších prohlížečů, a pomocí úpravy URL na stránce "about:config" můžu toto vyhledávací pole použít dokonce i jako "Zkusím štěstí" ("I'm feelin' lucky") na homepage Google. Čili napíšu vyhledávací dotaz, stisknu Enter, a prohlížeč mě rovnou přesměruje na danou stránku, kterou si myslí, že hledám, aniž bych musel listovat více výsledky. Jen to chce psát dosti přesné dotazy pro hledání :-).
Elza
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod five-min 23. 12. 2010 05:20

Po startu prohlížeče se mi otevřou taby, co jsem měl naposledy otevřené.

Při otevření nového tabu se mi načte speed dial.

A jako domovskou stránku mám nastavenou... ani nevím musím se podívat... portal.opera.com... popravdě řečeno to je v opeře defaultně nastaveno a nijak jsem to nikdy neměnil, nepotřebuji to. Dokonce ani nevím k čemu mi to vůbec je (kromě otevření po kliknutí na tlačítko domů, které stejně v liště nemám, protože jej nepotřebuji...)...
five-min
Junior

Odeslat příspěvekod myšpulín 23. 12. 2010 07:18

Česká klasika - Seznam.cz.
myšpulín
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Kelt72 23. 12. 2010 07:37

Na úvodní stránce mi Google Chrome nabízí 8 nejčastěji navštěvovanývch stránek. Mně to vyhovuje a nemám důvod to nějak měnit.
Kelt72
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod akira.uzai 23. 12. 2010 07:40

odpovím na obě otázky:

domovská stránka: doma: facebook.com a v práci login do systému na zapisování práce
jako "startovací": naposledy otevřené taby
あきらうざい
akira.uzai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nebhet 23. 12. 2010 08:31

Netvibes - lepší výchozí stránka (variabilita, uživatelská příjemnost, design, obsah - widgety) neexistuje. Alespoň pro mne :-)
nebhet
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků