eM Client - problém s emaily

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod msimcard 16. 2. 2014 23:30

Zdravím,

řeším momentálně takový problém s tímto programem. Po nesprávném ukončení aplikace, následném restartu PC se mi již nepodařilo eM Clienta spustit - vždy to házelo hlášku, že je poškozená databáze a nepodařilo se jí obnovit. Vím, že jsem tam měl jak emaily přečtené, tak i nepřečtené. Následně jsem byl nucen obnovit OS, ale ještě před tím, jsem si celou složku z Program Files/eMclient zkopíroval zvlášť na jiný HDD. Samozřejmě po obnovení OS a spuštění eMClienta tam již žádné maily nebyly. Jde mi o to, jestli nejde nějak vytáhnout ty maily z té zazálohované složky. Někdo mi říkal, že by to snad mělo být v dbx souborech.

Poradí prosím někdo?
děkuji za rady(klidně by mi stačily i ty maily, co byly nepřečtené a klidně i jen třeba hlavičky, od koho, předmět...
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod navaraf 16. 2. 2014 23:55

Dobry den,

bohuzel jste si zazalohoval spatnou slozku. Data eM Clienta jsou ulozena v uzivatelskem profilu ("C:\Documents and Settings\(uzivatelske jmeno)\Application Data\eM Client" pod Windows XP a "C:\Users\(uzivatelske jmeno)\AppData\Roaming\eM Client" na novejsich Windows). Pokud jste si zazalohoval tuto slozku, tak by mohlo jit dane informace dostat ven.

Pro tyto situace mame v eM Clientu nastroje, pomoci kterych jsme schopni nektera data dostat ven. Nicmene se nejedna o .dbx soubory, ale o SQLite databazi, ktera by mela byt vuci poskozeni odolna. Bohuzel tomu casto tak neni, protoze vyrobci hardwaru pouzivaji levne komponenty a spatne napsane drivery, ktere casto zpusobi, ze system lze o tom, zda jsou data zapsana fyzicky na disk nebo ne.

S pozdravem,
Filip Navara
Vyvojar eM Client
navaraf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 2. 2014 11:21

Dobrý den pane Navaro,

děkuji za reakci. Posílám obrázek zazálohované složky. Jste prosím schopen určit, jestli z tohoto by šly emaily vytáhnout? Nebo alespoň hlavičky mailů? Složku SQLite to obsahuje.

Děkuji za odpověď.
Přílohy
emclient.JPG
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod navaraf 17. 2. 2014 14:39

Dobry den,

toto jsou pouze programove soubory eM Clienta, ktere jsou identicke pro kazdou instalaci, a nikoliv uzivatelska data. Z toho bohuzel nic obnovit nejde.

S pozdravem,
Filip Navara
navaraf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 2. 2014 17:45

Aha, tak to mám bohužel asi smůlu. Předpokládám, že jiná cesta dostání se k emailům asi neexistuje. Zvlášť, když mám email u free poskytovatele.
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod em.tom 17. 2. 2014 18:45

Asi hloupý dotaz, ale co používáš z mail? Zůstaly ti na něm nějaké maily? Protože normální je, použít IMAP s tím, že ti zůstanou maily na serveru, odkud je spravuješ klientem... Žádnou DTB nemusíš řešit, protože všechno je v cloudu.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 2. 2014 21:25

Mám email u volny.cz a používám pro příjem pošty pop3 s nastavením, že na webovém rozhraní se maily neuchovávají(pendluji mezi 2 PC a na obou mám příjem přes eM Clienta) Toto nastavení mám proto, protože se bojím, že kdybych nechal maily uchovávat ještě na serveru, tak by se mi mohla zaplnit schránka(dostávám denně cca 50 mailů) IMAP neznám, ale možná je to řešení - nevím, jak to přesně nastavit.
Pro mne by bylo ideální řešení, kdyby existovalo to, že by nějaký software si automaticky aktualizoval poštu podle toho, jak jsem skončil na jednom PC a naopak, jestli mi rozumíte. Tzv. např. bych byl na jednom PC a nechal tam nějaké maily nepřečtené, nějaké už by byly v Odstraněných atd. a ukončil bych tam práci. Přešel k druhému PC a tam by se to podle toho prvního vše zaktualizovalo, abych nemusel jako doteď si zprávy kopírovat. (Zkrátka webové rozhraní, ale přes nějaký software)

díky za případné rady
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod em.tom 17. 2. 2014 21:35

Volny a POP3... bohužel, dost archaická kombinace. Chápu, že přechod na nový mail je náročný, ale myslím, že zrovna teď k němu máš ideální příležitost. Založ si Gmail nebo Outlook (mail od Microsoftu) a napoj eM Client na něho. Mají výhodu v podstatně větší kapacitě (na Gmailu mám momentálně 15 GB schránku, outlook bude mít kolem 7 GB) a bude možné si nechat spravovat poštu i z toho Volny.cz. Nové maily pak nemusíš mazat a zůstanou ti, jako na záloze na webu.

P.S. Obávám se, že pokud to je, jak píšeš, jsou tvé maily nenávratně v troubě. Jediný, kdo by ti mohl pomoct, je Volny, ale bylo by to asi pěkně drahé. Možnost obnovy dat z přepsaného disku už je spíš teoretická a vzhledem k její nákladnosti se pro osobní data asi moc nehodí.

Přesně to, co potřebuješ, umožňuje IMAP a umí ho jak Gmail, tak Outlook.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 2. 2014 21:55

jojo, vím, že je to zastaralé řešení, ale jedu na něm už spoustu let(a žádné vážnější problémy nebyly) a když se řekne změna emailové schránky, tak se mi ježí vlasy vzhůru- nedokážu si to představit, jak bych všude tu adresu předělával - známí, různé registrace na různé weby atd... Zkrátka rád bych zůstal u té samé email. adresy.
Volny jsem kontaktoval, ale bohužel až asi za 3 dny a oni prý můžou emaily obnovit pouze 2 dny nazpět, takže smůla. Škoda, že jsem tohle nevěděl dříve. Možná je to možné i více dnů, ale jak píšeš - to už by asi bylo za těžký prachy.

A Volny neumí IMAP? To umí jen Google a Microsoft?
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod em.tom 17. 2. 2014 22:00

Musíš se podívat do nastavení, jak to funguje. Ale pokud ano, pořád je tady velikost schránky... Na netu jsem viděl, že je možné aktivovat neomezenou velikost schránky, při registraci přes myID. Pak už jenom aktivovat přístup přes IMAP, nastavit em Clienta a jedeš, jako za starých časů, jenom budeš víc v pohodě.

Kdyby sis chtěl založit nový mail, většina schránek umí "vybírat" i jiné schránky, takže bys o žádné maily nepřišel a časem bys přešel na ten nový.
HP Elitebook 8440p + Intel 320 80 GB = Silent power in the package made of magnesium and aluminium :-)
em.tom
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 2. 2014 22:25

Volný jede na platformě Centrumu, takže IMAP podporuje. Kapacitu schránky lze navýšit na 5 GB, což je IMHO pro většinu lidí dostačující.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod msimcard 17. 2. 2014 22:39

Ano, teď na to koukám - mám 5 GB kapacitu a IMAP4 podporuje.

Zkusím to tedy nastavit a uvidím, jestli se mi to bude zamlouvat.
msimcard
Junior

Odeslat příspěvekod dyžon 16. 2. 2016 15:33

Dobry den,
mam podobny problem,
v praci mi klekl pocitac a musel jsem menit ZK s procesorem, to znamena, ze nova instalace OS.
Nez jsem HD zformatoval, zalohoval jsem si celou slozku z AppData\Roaming\eM Client.
je v ni spousta souboru s priponami .dat, .dat-shm, .dat-wal.
chci se zeptat, zda staci po nove instalaci zkopirovat slozku do stejneho umisteni, nebo jestli existuje nejaky nastroj, ktery mi ze zalohovane slozky ty data prevede.
dekuji za odpoved.
AMD FX-6300; Gigabyte 970A-DS3P; DDR3 8192MBytes; AMD Radeon HD 6700 Series
dyžon
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Juwa2 16. 2. 2016 16:01

Stačí zkopírovat, resp. tu co tam bude smazat a nahradit ji tou ze zálohy.
Po spuštění klienta bude vše jako dříve.
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod msimcard 16. 2. 2016 16:02

A taky protokol pop3?
msimcard
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků