špatně fungující gmail..čím to je?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aragonit 23. 8. 2016 05:10

Mám dotaz, některé emaily mi vůbec nepřijdou, některé emaily když odešlu přijdou prázdné, kde je chyba??Mám gmail, používám firefox, což ovšem na zprávách které mi nedorazí a nejsou ve spamkoši nemůže mít žádný vliv.

Díky za podněty.
aragonit
Junior

Odeslat příspěvekod xmarek 23. 8. 2016 05:46

U některých free providerů docházelo v minulosti ke zpoždění a to i k docela výraznému. A tuším to bylo i Google-u (GMail). Ono totiž docela záleží kdo to provozuje. Google poskytuje pouze implementaci. V minulosti jsme ve firmě přešli na Google (Tenký client do každé "rodiny" 8-S ) a radost jsme z toho moc neměli. Tedy s vyjímkou managerů co si tu bl.ost vymysleli.
Rada? Zjistit si kdo (pokud je to možné) Vám poskytuje tuto službu a na nich hodit dotaz.
xmarek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 23. 8. 2016 07:40

Z některých adres maily nedocházejí pravidelně? Z jakých SMTP serverů ti maily nedojdou? Nejsou na blacklistu? Jsou autorizované pro danou emailovou adresu?

Pokud Gmail něco vůbec nedoručí z důvodu zavirování, tak Gmail odesílateli zprávu o nedoručitelnosti a zprávu do koše neuloží. Jak je tomu u blacklistů resp. neautorizovaných serverů, nevím, jestli je rovnu zahazuje, nebo jestli by je umístil do koše.
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 23. 8. 2016 08:14

1) pouzivas webove rozhrani GMail?
2) jedna se tedy jen o maily ktere odesilas ty nebo i ty ktere maji prijit tobe?
3) xmarek: ses si jisty, ze GApps poskytuje nekdy technicky nekdo jiny nez Google? ja tomu totiz neverim. "provideri" jsou jen prodejci a implementatori, ale system jako takovy jede normalne na infrastrukture google.
4) jeste se mi u gmailu na me domene nestalo, ze by proste neco zahodil a nikomu o tom nerekl (oblibena taktika na trase seznam.cz -> outlook.com).
5) pokud jsi mel v posledni dobe problem se zasilanim mailu na infrastrukturu seznam.cz tak muze byt problem zpusobeny infrastrukturou seznamu -> neakceptovali ipv6 spojeni (ale aspon to vraceli s chybou - sice ta chyba byla nicnerikajici, ale googlenim se clovek dostal na forum seznamu kde to potvrdilo vice lidi a nekdo tam psal ze vypnuti ipv6 na jeho serveru problem vyresilo)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aragonit 24. 8. 2016 05:31

1-ano
2-oboje
3 nevím
4 divné je právě to, že mi ani nepčišlo oznámení o nepřijetí pošty

ještě se zeptám takhle:
Jak se na to zeptat přímo v googlu?Nenašel jsem na ně žádný přímí kontakní email..:(
aragonit
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 24. 8. 2016 06:18

Mas Google Apps na domene nebo jen obycejny mail @gmail.com?
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod devy_ 26. 8. 2016 09:57

Přidám trochu zkušeností i z mého soudku. Dnes dopoledne pozoruji problémy u Gmailu - seskupují se mi příchozí zprávy od různých příjemců, které k sobě nepatří.

Problém bude nejspíš na straně Googlu - nic jsem neměnil, prostě to začalo blbnout .

Příklad:

předmět XY
konverzace s člověkem - tedy A-B
ve vláknu zpráv mám najednou zprávu od odesíatele C, který by se pod vlákno (dle předmětu a původního emailu odesílatele) neměl vůbec dostat.

//jde o Google Apps for Work.
//používám webové rozhraní
//za dlouhé roky jsem nikdy žádné problémy neměl
//používám Google Chrome
devy_
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod karlos00x 28. 8. 2016 18:25

ano tohle se mi nedavno taky s jednim mailem stalo, ze se zaradil naprosto nelogicky.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aragonit 28. 8. 2016 19:01

karlos00x píše:Mas Google Apps na domene nebo jen obycejny mail @gmail.com?

mám obyčejný email..na gmailu..
aragonit
Junior


Odeslat příspěvekod aragonit 28. 8. 2016 19:01

s tím seskupováním mi to blbne pořád..!:(
aragonit
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků