Youtube video v Chrome mi zruší DNS z routeru

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod TomboCZ 11. 12. 2016 10:18

Prosím o radu, už jsem zkusil snad všechno... Když přehrávám (ale i nahrávám) pod CHROME libovolné VIDEO z/na YOUTUBE, pak do pár vteřin, nejpozději minut, mi spadne internetové připojení k mému routeru.

Přesněji přijdu o odkazy na DNS servery, protože přes IP adresu natvrdo se dostanu kam chci, ale jakmile zadám http://WWW... dostanu v CHROME hlášku "Dns_probe_finished_no_internet". Pak už mi samozřejmě nejeden net v libovolné aplikaci.

Když se na stejné video podívám přes Edge, pak je všechno v pořádku. Když se dívám z Chrome na Stream nebo další videoslužby, jede všechno v pořádku. Padá to jen v kombinaci Chrome + Youtube, a to v i případě libovolné stránky s embedovaným videoem z Youtube. PS: možná stopa: jedno video mi v této kombinaci nespadlo, bohužle už nevím jaké. Je možné že by tam byl nějaký problém s kodekem/HTML 5/Flash?

Jediné co funguje, je restart routeru. Tady je seznam věcí, které nefugují:
- ipconfig /release, ipconfig /all, ipconfig /flushdns, ipconfig /renew, netsh int ip set dns + netsh winsock reset
- restart Windows (nefunguje bez restartu routeru)
- čistá reinstalace Chrome
- reset Windows ("skorerinstalace")

Každá dobrá rada potěší :-)
TomboCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Gigi 11. 12. 2016 10:29

Zkus od škrtnout v nastavení Chrome tuto položku: Use DNS pre-fetching to improve page load performance
Gigi
Junior

Odeslat příspěvekod TomboCZ 11. 12. 2016 10:47

Bohužel nezabralo to.
TomboCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pointops 11. 12. 2016 11:11

Asi lze z popisu vytušit, ale stejně se zeptám:

- Jak to opravuješ, skutečně jen restartem routeru, nebo si nalezl ještě jiný způsob?
- Rozsype se nastavení počítače, anebo routeru?
- Když už to spadne, jak pak fungují další zařízení k routeru připojená?
- Od kdy to dělá, nějaká konkrétní situace?

Co router (typ/model?) a jeho firmware, aktualizován?
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod TomboCZ 11. 12. 2016 11:31

Rozsype se to jen na tom PC, kde jel Chrome.
Ostatní DHCP klienti v síti mají svá DNS OK.
Restart PC s tím Chrome nepomůže, je potřeba i restart routeru (jakoby PC čekal na flush DNS na straně routeru, tam dokonce nepomohlo ani jeho vypnutí/zapnutí, ale restart)

---

Blbne to od doby, kdy se mi v bytě začalo prohánět cca 20 Wifi sítí od sousedů. Postupně jsem přepínal na různé kanály, ale nic moc.
Nakonec jsem utekl do 5GHz pásma (Router TP LInk TL-WDR3500 + PC/USB D-Link 171)
Jenomže to blbne i když jsem ten USB D-Link odpojil, deaktivoval a vrátil se do 2,4 GHz.

-- 11. 12. 2016 12:41 --

Tak asi budu trochu za blbce, ale klidně to přiznám:
- ještě jednou jsem pro jistotu natvrdo vypnul ve Win adaptér té 5 GHZ sítě a vytáhl ven ten USB D-LINK
- restart čistě jen na 2,4 GHZ a pokusné "padací" video jede, hmm

Bohužel to problém řeší jen částečně. Teď zase budu muset bojovat s těmi dvaceti sousedy automatickým přehazovanáním kanálů a budu mít nízkou rychlost na sv vnitřní síti (ono je rozdíl přehazovat něco na NAS na dvakrát tak rychlejší wifi)

Řešením by bylo rozhýbat ten 5 GHZ klacek o D-LINKU, tak, aby to nedělalo ty problémy v kombinaci Chorme+YT. Zkusím ho ještě jednou přeinstalovat a testnu.
TomboCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pointops 11. 12. 2016 12:01

Ta ostatní zařízení, která zůstávala po pádu funkční, jedou taky na 5 GHz?
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod TomboCZ 11. 12. 2016 12:15

Je tam mix, něco 2,4, něco 5 GHZ, ale funkční bylo všechno
TomboCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pointops 11. 12. 2016 12:26

Aktualizováno? http://cz.tp-link.com/download/TL-WDR3500.html#Firmware

Možná ve snaze ten problém obejít, nikoliv vyřešit, co takhle koupit jiný 5GHz dongle a když to nepomůže tak jej do 14 dní vrátit? Ještě mě napadá zákaz 2,4 sítě na koncovém zařízení, ale to už máš asi taky prověřené...
p\o.
pointops
Junior

Odeslat příspěvekod TomboCZ 11. 12. 2016 13:06

Vidím to taky tak. Navíc můžu odstoupit od smlouvy už v případě tohoto donglu, dnes je to 13 den kdy jsem ho převzal, takže prodejci stačí poslat e-mail, že odstupuji.
TomboCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 11. 12. 2016 13:15

Zmen si heslo do konfiguracie routra na inom pocitaci, ktory nieje napadnuty, najlepsie z live Linuxu a nedavaj to heslo nikde zapamatat do ziadneho browsera na ziadnom pocitaci, mobile etc.. Problemovy pocitac, preinstalovat riadne, nie len "skororeinstalace". Chrome stiahnut z oficialenj stranky a skontrolovat hash stiahnuteho suboru az potom instalovat.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TomboCZ 11. 12. 2016 13:32

Moment, mám si celý den přeinstalovat celé Windows:

a) protože ti to přijde jako celkem dobrý nápad
b) máš k tomu nějaké důvody/důkazy, vyplývající z popisu problémů (kterého přesně prosím)


PS: s tím komplet Chromem to ještě zkusím, to se může hodit.
TomboCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 11. 12. 2016 13:52

celý den přeinstalovat celé Windows... WTF?
Max 90 minut aj so vsetkymi apkami k tomu. Ak mas bitovy obraz, tak to netrva dlhsie ako 10 minut. To by sme nezarobili ani na slanu vofu, keby sme sa tak suchtali v praci.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TomboCZ 11. 12. 2016 15:17

Takže tvoje rada skutečně zní takto: "Přeinstaluj si okna, protože mi to přijde jako dobrý nápad a navíc mi to netrvá dlouho a komu to trvá déle než mně, je lama". Tak to je rada na h*vno, kamaráde. Na h*vno.
TomboCZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 11. 12. 2016 16:09

Řešení je prosté:
Vyházej špionážního Chromáka včetně služeb a už ho nepoužívej.
Před další instalací sw obnov zdravý stav OS ze zálohy z doby před instalací špionážního sw. Chromák OS nenávratně zničí.
Pokud jsi závislý na jeho GUI a nemůžeš se bez něj obejít, instaluj čisté Chromium:
https://www.chromium.org/getting-involv ... d-chromium
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hunter21 11. 12. 2016 16:33

Nevieme ako mas nastaveneho chroma, ake doplnky tam mas a odkial ich mas stiahnute. Zmenil si aspon to heslo? Ak nie a pindas, ze furt to robi to iste, tak pindaj dalej a trap sa sam.
hunter21
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků