Firefox – klasický a konzervativní vzhled

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stani 25. 4. 2017 10:58

Měl jsem nějaké problémy s již roky běžícím Firefoxem, tak jsem se rozhodl pro komplet novou čistou instalaci.
Protože jsem zvyklý na konzervativní vzhled (a nejsem sám), chci ho mít uchovaný takto i do budoucna, udělal jsem si profil s takovýmto nastavením, který tady nyní dávám i pro ostatní.

Jedná se o nejnovější 53.0 64 bit verzi pro Windows, ta je dnes myslím rozšířenější. Stáhnout si ji lze zde (anebo zde – záloha). V balíčku je nejen uvedený profil, ale i instalačka 53.0 Firefoxu, ze kterého tento profil vychází. Je to proto, že nevím, zda by tento profil udělaný v 53.0, pak fungoval i v novějších verzích Firefoxu. Při budoucích novějších verzích, se nejprve nainstaluje tato 53.0 verze spolu s přiloženým profilem a pak se jednoduše již nastavený Firefox upgraduje na vyšší verzi.

Následující postup popíši pro všechny, tedy i pro laiky a nováčky.

1) Pokud ještě Firefox nebyl v PC, zcela nová instalace:
- stáhnout a rozbalit balíček z odkazu
- nainstalovat Firefox 53.0. Nic neimportovat.
- ve Firefoxu jít v horním menu na Nápověda – Technické informace, ve Složce profilu zvolit Otevřít složku.
- zavřít Firefox (všechna okna)
- v otevřené složce profilu zvolit Vybrat vše, a vše smazat
- otevřít si ze staženého souboru složku „konzervativní profil“, taktéž zvolit Vybrat vše, poté Kopírovat, a do původní, nyní vymazané složky, všechny tyto soubory nakopírovat.
- Spustit Firefox, a případně si importovat data (záložky) z jiného prohlížeče: v horním menu Záložky – Zobrazit všechny záložky – Import a záloha – Importovat data z jiného prohlížeče

2) Pokud již Firefox na PC je, ale chceme novou čistou instalaci:
- stáhnout si program Revo Uninstaller Portable
- ve Firefoxu si stáhnout a nainstalovat doplněk Password Exporter, poté vyexportovat (zálohovat) všechna uložená hesla (např. do složky Dokumenty): Nástroje - Možnosti - Zabezpečení - vpravo dole Imort/Export Passwords
- taktéž si zazálohovat všechny záložky: v horním menu Záložky – Zobrazit všechny záložky – Import a záloha – Exportovat záložky do HTML
- pokud si chce někdo zazálohovat jeho vyhledávací moduly, pak je třeba jít do profilu (viz popsáno výše, anebo zde), vybrat soubor „search.json.mozlz4“ , zkopírovat a také si ho zazálohovat
- otevřít si profil Firefoxu a jít o dvě složky výše, na ...AppData – Roaming – Mozilla
- zavřít Firefox (všechna okna)
- spustit Revo Uninstaller Portable, nahoře v menu zvolit Option – Curent Language – Česky. Ve vypsaných programech zvolit Firefox – označit ho myší, a pak nahoře v menu zvolit Odinstalovat. Postupovat dle instrukcí (Vymazat, Vymazat). Když je Firefox tímto programem odinstalovaný, objeví se ještě odinstalačka samotného Firefoxu, taktéž provést.
- ve složce ...AppData – Roaming – Mozilla, vymazat zcela složku Firefox.
- restartovat PC.
- poté postupovat jako v bodu 1), importovat si záložky z původního Firefoxu, naimportovat hesla pomocí Password Exporter, a případně přepsat v novém profilu i „search.json.mozlz4“ ze zálohy.


V přiložených screenshotech je vidět tento klasický, konzervativní vzhled, vyhledávací moduly, doplňky. Vše si každý může ještě dále upravit dle svého, vyhledávací moduly uspořádat, či vymazat, doplňky nastavit, zakázat, anebo jednoduše smazat, či si přidat své další.

Hlavní rysy tohoto profilu:
- klasický, konzervativní vzhled
- klasický adresní řádek, kde je pouze favicon a URL
- stahování souborů na Plochu
- tmavší pozadí prohlížeče (aby bílá nevypalovala oči), doporučuji si do PC nainstalovat taktéž f.lux nebo RedShift
- (trvalé) nastavení velikosti stránky (je to dobré např. pro toho, kdo má celkové nastavení Windows jiné, např. na 125%)
- otevírání nových panelů napravo od toho posledního
- při přihlašování na http se nezobrazuje "Toto připojení není zabezpečeno. Vaše přihlašovací údaje mohou být vyzrazeny." (kdyby to někdo přesto chtěl: do adresního řádku zadat about:config, dát Enter, najít toto: security.insecure_field_warning.contextual.enabled ;false, poklepáním myši přepsat false na true)
Přílohy
1.jpg
2.jpg
2.jpg (33.35 ) Zobrazeno 3404 krát
3.jpg
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 4. 5. 2017 13:45

Na něco jsem zapomněl: je třeba doinstalovat Český slovník pro kontrolu pravopisu.
stani
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků