Záložky v Opeře

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 16:11

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, kde jsou v Opeře na disku uložené záložky oblíbených. Rozbila se mi základní deska počítače a tak bych chtěl do nového počítače znovu nainstalovat prohlížeč Opera. Ve starém počítači jsem měl v Opeře spoustu záložek a tak bych je chtěl nějakým způsobem, pokud to jde, přenést do nového počítače s nově nainstalovanou Operou. Disk s instalací Opera zůstal nepoškozený, tak jsem si myslel, že by to požít. děkuji za rady.
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 4. 2017 16:22

Jaká verze Opery?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 16:23

Jedná se o poslední verzi 44.
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 4. 2017 16:33

%APPDATA%/Opera Software/Opera Stable
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 16:38

Mohl bych poprosit o detailnější popis. Tam jsem se podíval. Jsou zde soubory Cache a Media Cache. Kde jsou další soubory. Jak je dostanu do nového prohlížeče? Děkuji.
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 4. 2017 16:53

Prostě překopíruj celou složku do stejného umístění na novém PC. Tím se přenese veškeré nastavení.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 17:10

AppData\Local\Opera Software\Opera Stable. tak z této cesty jsem překopíroval složku Opera Stable a nefunguje to. Ani po restartu Opery.
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 4. 2017 17:25

Roman N píše:Mohl bych poprosit o detailnější popis. Tam jsem se podíval. Jsou zde soubory Cache a Media Cache. Kde jsou další soubory. Jak je dostanu do nového prohlížeče? Děkuji.

Souborů by tam mělo být kolem padesátky. Pokud ne, je profil poškozený a jediná možnost je obnovit data z případné zálohy.

Záložky jsou uloženy v souboru pojmenovaném Bookmarks.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 17:29

A tento soubor najdu kde?
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 4. 2017 17:35

Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 17:37

V Opera Stable neni soubor Bookmarks.
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 4. 2017 17:42

Pak je profil poškozen.

Ještě je možnost, že pokud bylo na tom PC více uživatelských účtů, díváš se do nesprávného. Zkontroluj i případné ostatní.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 17:47

Ne. Mám jen jeden účet. Dívám se do adresáře Opery na starém disku a v něm není žádný soubor Bookmarks. Do té doby než mi odešla základní deska tak záložky v Opeře fungovaly bez problémů. Měl jsem jich hodně a nepamatuji si je vše a tak jsem si chtěl přenést do nové instalace Opery.
Roman N
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 30. 4. 2017 17:52

Ukázkový screenshot, jak má složka přibližně vypadat:
Obrázek
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roman N 30. 4. 2017 17:59

Tak už to funguje. Super. Byl jsem AppData/Local a to bylo špatně. Paráda. Děkuji moc. Omlouvám se za mé "přihloupé"dotazy. Přeji krásný zbytek dne.

-- 30. 4. 2017 19:01 --

Ještě se přeci jen zeptám, jdou i takto přenést hesla?
Roman N
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků