Mozilla Firefox 57

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ansam 23. 11. 2017 08:09

v prípade takýchto problémov spravidla pomôže "Obnova firefoxu": https://support.mozilla.org/cs/kb/obnov ... y-problemu Spustite firefox a potom:
[SK:] F10>Pomocník>Informácie pre riešenie problémov>Obnoviť Firefox
[CZ:] F10>Nápověda>Technické informace>Obnovit aplikaci firefox

Obrázek
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 23. 11. 2017 10:14

Spíše než obnovu bych doporučil otestovat chování na novém čistém profilu (stávající zachovej, kdyby si z něj potřeboval nějaká data).

Co se týče spotřeby paměti, lze ji omezit snížením počtu aktivních procesů. Možnosti > Výkon, odškrtnout Použít doporučené nastavení výkonu, změnit Omezit počet procesů pro obsah na 1, nebo 2 (více viz https://support.mozilla.org/cs/kb/nasta ... u-firefoxu).

Také v about:support zkontroluj, zda korektně funguje HW akcelerace (sekce Grafika). Požadované verze ovladačů najdeš zde.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanhouten 23. 11. 2017 13:28

nový firefox a už teď jsem na nervy.

Zjistil už někdo jak rozchodit gesta na myši tak, abych myší zavřel třeba Tab s nastavením nebo doplňky nebo úplně čistý Tab?

na starém firefoxu s firegestures to šlo. Na novém jsem vyzkoušel asi 10 různých doplňků a všude to samé. na webové stránce to funguje parádně, ale na Tabech, kde není "vyplněná" webovka v adresním řádku to nejde. Stejně tak na těch "servisních" tabech nefungují gesta vpřed/vzad atd. Takže když omylem dám na webovce zpět a hodí mě to na čistý tab, tak už nejde přejít "vpřed" a stejně musím jezdit myší na tlačítka nahoru nebo sahat na klávesnici.

Hledám, ale řešení jsem nenašel. Ani v samotném firefoxu, ani v doplncích ani na netu :-/

Díky
Ryzen 7 5700X + Fera3+Arctic F12 | Gigabyte B450 Aorus Elite V2 (rev 1.0) | Kingston FURY Renegade 32GB 3600MHz CL16 | Gigabyte RTX 3060 Eagle OC 12GB | WD Blue SN550 M.2 PCIe NVMe | Toshiba P300 3 TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define XL R2
vanhouten
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 23. 11. 2017 14:35

WE rozšíření nemohou z bezpečnostních důvodů modifikovat UI a přistupovat k interním stránkám.

To co požaduješ tedy není možné realizovat.

Edit: Interní stránky nejsou jen about:, takže jsem raději poznámku v závorce odmazal.
Naposledy upravil r34ktor dne 23. 11. 2017 15:26, celkově upraveno 1
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vanhouten 23. 11. 2017 14:48

:roll: bezpečnost ok, ale z tohoto mi praskne hlava >:-(
Ryzen 7 5700X + Fera3+Arctic F12 | Gigabyte B450 Aorus Elite V2 (rev 1.0) | Kingston FURY Renegade 32GB 3600MHz CL16 | Gigabyte RTX 3060 Eagle OC 12GB | WD Blue SN550 M.2 PCIe NVMe | Toshiba P300 3 TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define XL R2
vanhouten
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 23. 11. 2017 15:23

Mě to taky vadí. Řešením by bylo, kdyby Firefox podporoval gesta myši nativně.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samarit 30. 11. 2017 12:00

samarit píše:
rydlo píše:Já jsem neuvěřil tlachům o nebezpečnosti starších verzí a zůstal jsem u verze 55.0.3 a do vyšších už nikdy nepůjdu.
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/55.0.3/
Další starší verze:
https://ftp.mozilla.org/pub/firefox/releases/

freekarol píše:Kdo nechce riskovat(přece jen, víra je slepá), tak sáhne po Firefox ESR, Pale Moon či novém Basilisk(http://www.basilisk-browser.org/)

Co se stane když si nechám starou verzi (55.0.3) se starými doplňky? Co tím riskuji?
r34ktor píše:...
Na přístup do banky a jiné podobně kritické záležitosti doporučuji používat podporovanou verzi prohlížeče a čistý profil bez doplňků.

Asi mi nikdo neřekne co riskuji, kdyžsi nechám verzi 55.0.3 se starými doplňky (pro v. 57 nejsou) a kde konkrétně je nějaká bezpečnostní díra.
Pro internetbanking od ČSOB používám jen IE, protože žádná (ani čistá, ani stará, ani v.57) nepodporuje ke vstupu do IB přihlašování čipovou kartou.

-- 30. 11. 2017 12:07 --

Ansam píše:v prípade takýchto problémov spravidla pomôže "Obnova firefoxu": https://support.mozilla.org/cs/kb/obnov ... y-problemu Spustite firefox a potom:
[SK:] F10>Pomocník>Informácie pre riešenie problémov>Obnoviť Firefox
[CZ:] F10>Nápověda>Technické informace>Obnovit aplikaci firefox

Obrázek

Pls popiš také o co všechno takovou "Obnovou firefoxu" přijdeš?
- v nastavení
- ve vzhledu
- v bookmarks
- v login+pass
Nebo všechno zůstane jak bylo?
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 30. 11. 2017 13:19

samarit píše:Pls popiš také o co všechno takovou "Obnovou firefoxu" přijdeš?
- v nastavení
- ve vzhledu
- v bookmarks
- v login+pass
Nebo všechno zůstane jak bylo?

Vidieť že si si môj príspevok neprečítal celý. Takže ešte raz: "Čo funkcia obnovy urobí"
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod samarit 1. 12. 2017 16:52

Takže jsem to pochopil dobře co se v té nápovědě píše?
Že příjdu o:
- Rozšíření a jejich data budou odstraněna;
- Firefox se ukončí a obnoví do výchozího nastavení.
- Rozšíření a motivy vzhledu,
- oprávnění jednotlivých serverů,
- změněné předvolby,
- přidané vyhledávací moduly
- webové úložiště (DOM storage)
- nastavení bezpečnostních certifikátů a zařízení
- akce při stažení
- nastavení zásuvných modulů
- nastavení nástrojových lišt,
- uživatelské styly a sociální funkce
- Pokud složku se starým profilem již více nepotřebujete, měli byste ji smazat, jelikož obsahuje citlivé informace.
Takže o toto všechno příjdu, když to udělám? Tedy o tunu nastavení, které si jsem léta piplal?
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 2. 12. 2017 09:16

samarit píše:Takže jsem to pochopil dobře co se v té nápovědě píše? Takže o toto všechno příjdu, když to udělám? Tedy o tunu nastavení, které si jsem léta piplal?
ANO, pretože prehliadač Firefox 57 (Quantum) má nové používateľské rozhranie a veľa nových nástrojov, ktoré sa už spravidla nekamaradia s nastaveniami z nižších verzií Firefoxu. Firefox 57 Quantum lepšie využíva viacjadrové procesory na zrýchlenie prehliadača a súčasne na zlepšenie stability. V budúcnosti sa predpokladá, že príde opäť k posunu a zlepší sa paralelné spracovanie tak, aby viac jadier procesora mohlo načítať iný obsah na tej istej stránke, čo ešte viac urýchli načítavanie.

Takže ak chcete pokračovať v používaní Firefox 57 a budúcich vyšších verzii, je nutné začať od "nuly" (odporúčam úplne čistú inštaláciu) a začať si Firefox Quantum nanovo "piplat". Alebo je tiež možnosť ustrnúť vo vývoji a do konca života používať "vypiplanú" verziu Firefox 56 a nižšiu.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod supfor 15. 12. 2017 15:37

zdravím,- v Nástroje/možnosti mám nastavenou domovskou stránku a pro start firefoxu je nastavena
"domovská stránka".Přesto mi firefox nastartuje na stránku,kde to bylo před vypnutím firefoxu.Můžete poradit?Děkuji.
Naposledy upravil supfor dne 15. 12. 2017 20:23, celkově upraveno 1
supfor
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 12. 2017 16:03

Vyber jinou možnost (např. Zobrazit prázdnou stránku) a pak nastav zpět původní. Mám zkušenost, že se to občas rozhodí po instalaci rozšíření, které modifikuje domovskou stránku, nebo obsah nového panelu.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod supfor 15. 12. 2017 20:22

Díky za radu,ale to jsem už zkoušel,-nepomohlo.
supfor
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 16. 12. 2017 09:43

supfor píše:zdravím,- v Nástroje/možnosti mám nastavenou domovskou stránku a pro start firefoxu je nastavena
"domovská stránka".Přesto mi firefox nastartuje na stránku,kde to bylo před vypnutím firefoxu.Můžete poradit?Děkuji.

1. Vypnite Firefox
2. Spustite Firefox a zmeňte otvorenú stránku na "Domovskú stránku" napr.: google.cz
3. Firefox - Nástroje - Možnosti - Všeobecné
a tu po textom "Domovská stránka" kliknite na dlaždicu "Použiť aktuálnu stránku"
Preverte ešte nastavenie o 5 cm vyššie: Po spustení prehliadača Firefox použiť: Domovskú stránku
4. Vypnite Firefox
5. Spustite Firefox

Obrázek
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod supfor 16. 12. 2017 20:07

Díky Amsam,ale také nepomohlo.
supfor
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků