Program pro VPN

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod maaart 10. 11. 2017 21:17

Mám doma router umožňující VPN připojení. Bohužel pouze PPTP protokolem. Nyní nám v práci v rámci zvyšování bezpečnosti upravovali nastavení wifi a od té doby se mi nedaří navázat VPN spojení domů. Zkoušel jsem OpenVPN na nějaké free servery a uspěl s TCP protokolem na portech 80 a 443. UDP spojení neprošlo. Předpokládám tedy že je port 1723 zakázán. Chtěl jsem v nastavení notebooku W10 změnit port 1723 na jiný a doma tento port přesměrovat na VPN, ale v nastavení VPN spojení v notebooku možnost změny portu není. Je nějaká možnost port změnit? Nebo nějaký program pro připojení k VPN PPTP, který by nabízel možnost modifikace portu? Popřípadě nějaká jiná možnost?
Předem díky
maaart
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 11. 2017 09:04

Přes port 1723 stejně prochází jenom řídící spojení, zbytek teče přes protokol GRE a ten je blokovaný určitě taky (nejjednodušší a nejefektivnější nastavení firewallu je zakázat vše a výslovně povolit výjímkou potřebné porty/protokoly).

Pokud to potřebuješ k práci, požádej administrátora, pokud to k práci nepotřebuješ, tak pracuj, nebo si kup pořádný router, který zvládá i jiné VPN, než prehistorický PPtP, třeba zmiňovaný OpenVPN (Mikrotik, nebo něco, na co jde nahrát DD-WRT / OpenWRT).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků