Nejnovější Firefox automaticky zakázal starší doplňky

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod stani 15. 11. 2017 20:52

Právě se mě aktualizoval nejnovější Firefox na 57.0 - Firefox Quantum, ale sám od sebe zakázal starší doplňky, jde mě hlavně o "Old Location Bar" a "Classic Theme Restorer".

Rád bych měl opět klasický a konzervativní vzhled, poradí někdo?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Franklin 15. 11. 2017 21:10

Franklin
Junior

Odeslat příspěvekod stani 15. 11. 2017 21:19

Děkuji, ale nemám vůbec zdání co je to "'Classic' css tweaks" a jak se s tím pracuje.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 16. 11. 2017 10:34

Na Rootu to někdo zkoušel pomocí souboru userChrome.css. Podobnou možnost budou zřejmě obsahovat i náhrada za Classic Theme Restorer.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 16. 11. 2017 11:08

Dobrý den.
Díky, ale to je na mě moc komplikované.

Ale jinak je Firefox Quantum velmi svižný, něco jsem už upravil a potřeboval bych prosím jak docílit následující:

1) aby se v adresním řádku zobrazoval pouze favicon a URL (ne název webu)

2) aby Panely byly pod adresním řádkem

3) aby ve Vyhledávacím poli byly vyhledávače pod sebou s názvem (jako to bylo předtím), ne jako nyní kdy jsou jen ikonky na řádcích. Aby z vyhledávacího pole zmizela zelená ikonka + (Přidat do vyhledávání).

4) Aby se natrvalo nezobrazovaly nikde ikonky Zapnout zobrazení čtečky a Lupa (mám doplněk Zoom Page WE - zapnutý na 90%), viz příloha

předem díky

Jo, tady jsou nějaké tipy k novému Firefoxu.
Přílohy
FF.jpg
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zivan 16. 11. 2017 11:32

No ja mam bezne treba 40 zalozek a stary Firefox byl dost pomaly, casto bylo potreba ho zavrit a otevrit (zalozky zustaly, ale nenacetli se). Novy jede pekelne rychle :)
Motorola Edge 20; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP USB-C G5 Essential + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 16. 11. 2017 19:28

stani píše:1) aby se v adresním řádku zobrazoval pouze favicon a URL (ne název webu)

Nerozumím. Já tam název webu nemám. Pokud máš na mysli jméno subjektu zobrazené na některých zabezpečených stránkách, jde o žádoucí stav. Lze tak rychle vizuálně identifikovat stránky používající certifikát s rozšířenou validací (typicky např. banky).

stani píše:2) aby Panely byly pod adresním řádkem

Viz výše

stani píše:3) aby ve Vyhledávacím poli byly vyhledávače pod sebou s názvem (jako to bylo předtím), ne jako nyní kdy jsou jen ikonky na řádcích. Aby z vyhledávacího pole zmizela zelená ikonka + (Přidat do vyhledávání).

IMHO nelze. Starý kód byl odebrán a nevím, že by šel nějak jednoduše vrátit (ve staré verzi ho dokázal injektovat např. CTR).

stani píše:4) Aby se natrvalo nezobrazovaly nikde ikonky Zapnout zobrazení čtečky a Lupa (mám doplněk Zoom Page WE - zapnutý na 90%), viz příloha

Ikona čtečky:
about:config > reader.parse-on-load.enabled > false

Indikátor zoomu:
userChrome.css > #urlbar-zoom-button {display:none!important}
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 16. 11. 2017 19:46

Ad 1) chybně jsem se vyjádřil. Jde o to, když napíši do adresního řádku počáteční písmeno, tak se mi v nabídce rozbalí různé weby, ale je tam mimo jejich URL i název, někdy i s dodatkem ( -Navštívit). A to tam právě nechci, rád bych tam měl jen to URL.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod panet 17. 11. 2017 09:29

zivan píše:No ja mam bezne treba 40 zalozek a stary Firefox byl dost pomaly, casto bylo potreba ho zavrit a otevrit (zalozky zustaly, ale nenacetli se). Novy jede pekelne rychle :)



40 "založek" ti určitě nevleze na jeden řádek, to ti nevadi, že roluješ zleva doprava? 40 je takové moje běžné minimum, mám i 6 řádků tabů a podle všeho to nová verze nepodporuje (víceřádkový přehled).

Je mi na pytel, když to jede rychle, ale půl hodiny hledám správný tab.
panet
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 11. 2017 10:54

stani píše:Ad 1) chybně jsem se vyjádřil. Jde o to, když napíši do adresního řádku počáteční písmeno, tak se mi v nabídce rozbalí různé weby, ale je tam mimo jejich URL i název, někdy i s dodatkem ( -Navštívit). A to tam právě nechci, rád bych tam měl jen to URL.

Přidej si do userChrome.css tento kód:

Kód: Vybrat vše
#PopupAutoCompleteRichResult .autocomplete-richlistitem:not([actiontype="searchengine"]) .ac-title,#PopupAutoCompleteRichResult .autocomplete-richlistitem:not([actiontype="searchengine"]) .ac-separator {
    display: none !important;
  }
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 17. 11. 2017 11:04

Díky. Ale kde je ten userChrome.css ?

A to 2) aby Panely byly pod adresním řádkem ? Jako jsem to měl u starého Firefoxu. Nejlépe aby měly ty Panely kulaté rohy a byly ohraničeny ze všech stran, jako předtím.
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 11. 2017 12:08

stani píše:Díky. Ale kde je ten userChrome.css ?

Viz http://kb.mozillazine.org/index.php?tit ... ntable=yes

stani píše:A to 2) aby Panely byly pod adresním řádkem ? Jako jsem to měl u starého Firefoxu. Nejlépe aby měly ty Panely kulaté rohy a byly ohraničeny ze všech stran, jako předtím.

Ukázkový kód na přesunutí tabů pod adresní řádek a změnu jejich vizuálních vlastností:
Kód: Vybrat vše
/* Panely pod adresnim radkem */
#TabsToolbar { -moz-box-ordinal-group: 2; }
#nav-bar{ border-top-width: 0px !important; }

/* Zmena zobrazeni panelu */
#TabsToolbar .tabs-newtab-button,
#TabsToolbar .tabbrowser-tab,
#TabsToolbar .tabbrowser-tab .tab-stack,
#TabsToolbar .tabbrowser-tab .tab-background,
#TabsToolbar .tabbrowser-tab .tab-content {
   border-top-left-radius: 8px !important;
   border-top-right-radius: 8px !important;
   border-width: 2px !important;
   border-color: #A9A9A9 !important;
   }

/* Skyryti linky nad panely */
#TabsToolbar .tabbrowser-tab .tab-line {
   visibility: hidden;
   }

Výsledek vypadá takto:
FF_tabs_mod.png

PS: Musí být povolena Hlavní nabídka, jinak tlačítka Minimalizovat/Obnovit/Zavřít kolidují s adresním řádkem (nejspíše by šlo řešit dalšími úpravami).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 17. 11. 2017 20:12

Díky za tipy.

Tak zas tak těžké to není: Nápověda - Technické informace - Složka profilu: Otevřít složku. Tam pak vytvořit novou složku s názvem "chrome". Pak si třeba odsud stáhnout ten soubor "userChrome.css", otevřít ho v Poznámkovém bloku, vybrat vše, odstranit, a vložit tam co potřebuji, dát uložit a nakopírovat do té složky "chrome". Restartovat Firefox.

Potud je to vcelku jasné, akorát mě se to podařilo tak nějak napůl. Dal jsem do toho souboru vše výše uvedené, v adresním řádku už se v nabídce webů nezobrazuje i jejich název, zato se při zadání jakéhokoli písmena vždy na prvním místě objeví "Navštívit" - viz přílohy.
A taktéž panely nejsou pod adresním řádkem ale pořád nad. Změnilo se jejich ohraničení, ale u aktivního je i nadále hranaté - viz příloha.

Dodatek: vlastně v té nabídce v adresním řádku bych potřeboval jen URL. Ta flavicona je tam úplně zbytečná.
Přílohy
FF2.jpg
adresni2.jpg
adresni2.jpg (18.91 ) Zobrazeno 6590 krát
adresni1.jpg
adresni1.jpg (17.56 ) Zobrazeno 6603 krát
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 11. 2017 21:10

UserChrome.css si vytvořil chybně.

Správně má vypadat takto:
Kód: Vybrat vše
@namespace url("http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul");

/* Panely pod adresnim radkem */
#TabsToolbar { -moz-box-ordinal-group: 2; }
#nav-bar { border-top-width: 0px !important; }

/* Zmena zobrazeni panelu */
#TabsToolbar .tabs-newtab-button,
#TabsToolbar .tabbrowser-tab,
#TabsToolbar .tabbrowser-tab .tab-stack,
#TabsToolbar .tabbrowser-tab .tab-background,
#TabsToolbar .tabbrowser-tab .tab-content {
   border-top-left-radius: 8px !important;
   border-top-right-radius: 8px !important;
   border-width: 2px !important;
   border-color: #A9A9A9 !important;
   }

/* Skyryti linky nad panely */
#TabsToolbar .tabbrowser-tab .tab-line {
   visibility: hidden;
   }

/* Skyti idikatoru zoomu */
#urlbar-zoom-button { display: none !important; }

/* Skryti "Navstivit" */
  #PopupAutoCompleteRichResult richlistitem:first-of-type[actiontype="visiturl"] {
    display: none !important;
  }

stani píše:v adresním řádku už se v nabídce webů nezobrazuje i jejich název, zato se při zadání jakéhokoli písmena vždy na prvním místě objeví "Navštívit" - viz přílohy

Za normálních okolností by tam v jednom z tvých příkladů bylo irozhlas.cz - Navštívit. Pokud se jméno a oddělovač skryjí, zbude jen Navštívit. Do kódu výše jsem přidal část, která tuto položku schová kompletně.

Inspiraci pro více možností úprav najdeš: https://www.jeffersonscher.com/gm/url-bar-tweaks.html
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 17. 11. 2017 21:23

Tak bohužel, pořád to není ono.
Sice jsou už Panely pod adresním řádkem, ale je tam nyní navíc nějaká horizontální linka, navíc aktivní panel je pořád hranatý - viz příloha.

V adresním řádku sice zmizelo ono Navštívit, ale vše se vrátilo k původnímu: nejen flavicona, ale i název webu s pomlčkou, viz příloha.
Přílohy
adresni3.jpg
adresni3.jpg (18.39 ) Zobrazeno 6578 krát
FF3.jpg
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků