blbne zobrazovani mnoha web. stranek v Chromu na tabletu

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Roger73 6. 11. 2018 00:17

Zdravim, na tabletu s Androidem 5.1.1 mi poslední asi tyden dost blbne prohlizeni webu pres CHrome. Vypada to tak, ze když kliknu na nejaky odkaz, tak mi to hodi hlasku "Aj chyba!" atd. Na nektere odkazy se takto vůbec neda dostat, ani když klikam opakovane, na nektere odkazy jsem se treba po 5. nebo 6. opakovanem kliknuti nakonec dostal, nektere odkazy zase zafunguji hned. To mi prijde hodne zvlastni, nevidim v tom zadnou logiku.
Jo a taky když nektery odkaz nefunguje na jedne zalozce, tak jsem si vsiml, ze se nekdy ta stranka da normalne otevřít na jiné zalozce.
Drive bylo vse v zásadě v poradku, zaclo to takhle blbnout bez nejakeho zasahu do tabletu.

Jaky postup byste mi poradili? V tabletu mam jako prohlizec jenom ten Chrome. Jako napadlo mne přeinstalovat ten Chrom, ale mam v nem otevreno vicero zalozek, kde mam potrebne veci, o tyto záložky bych nerad prisel, a pritom nevim, jestli by nejaka přeinstalace Chromu vůbec pomohla. Je nejaka moznost, jak si ty záložky uchovat, krome ulozeni do oblibenych, které uz ale podle mne všechno neuchova? Myslim treba nak se do toho Chromu prihlasit s tim, ze by po preinstalovani Chromu a prihlaseni se do nej ty záložky automaticky naskocily?
Nebo jak byste postupovali? Predem diky
Roger73
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 6. 11. 2018 05:58

Chybu by som začal hľadať v rozšírení uBlock. Pokusne ho vypnite.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vladimir 6. 11. 2018 07:36

Nepíšeš, jestli jsi to zkoušel i v jiných wifi-sítích a jak se to tam chová. Napadá mne, jestli by nestačilo restartovat tvůj domácí wifi-router (odpojit na chvíli od elektřiny).
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roger73 6. 11. 2018 22:09

Ansam píše:Chybu by som začal hľadať v rozšírení uBlock. Pokusne ho vypnite.


a kde se prosim vas da vypnout to rozsireni uBlock v Chromu? Ted to nikde nevidim. diky
Roger73
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 7. 11. 2018 05:59

Podľa informácii z iných diskusných fór, tento problém pred niekoľkými dňami začalo spôsobovať rozšírenie (doplnok) uBlock. Ak toto rozšírenie nemáte v prehliadači nainštalované, tak chybu treba hľadať niekde inde.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roger73 7. 11. 2018 14:21

No ja teda nevim na 100%, jestli ten uBlock man nebo nemam nainstalovany, ale kazdopadne jsem nic neinstaloval ani neodklikaval.
Roger73
Junior

Odeslat příspěvekod Ansam 7. 11. 2018 15:28

- Chrome - : (tri zvyslé bodky) - Ďalšie nástroje - Rozšírenia
a tu sú všetky nainštalované rozšírenia

Obrázek
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 8. 11. 2018 10:49

Chrome pro Android rozšíření nepodporuje.

Co se týče problému, nejprve je potřeba zjistit původce.

Jiný prohlížeč na tabletu funguje normálně?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roger73 10. 11. 2018 04:33

Diky za rady, bohuzel to stale nemam vyreseno.
Ansam: V Chromu zadna rozsireni nemam, neni tam zadna takova kolonka, kdyz se divam podle Vaseho navodu . Takze bych veril tomu, ze Chrome pro Android zadna rozsireni neumoznuje.

r34ktor: Tak kdyz zkousim otvirani zhruba stejnych stranek v tom zakladnim Prohlizeci, ktery jsem zatim nepouzival, tak se mi prozatim na rychlo zda, ze tam to funguje normalne. Jine prohlizece jsem si do tabletu nestahoval, i ten Chrome tam uz byl, kdyz jsem ho dostal.

Kazdopadne bych ale dal chtel pouzivat ten Chrome, na ten jsem zvykly, mam tam svoje oblibene polozky, pripadne by se mel dat synchronizovat s pocitacem atd. Takze budu muset dal zkouset.

Jinak je to tak, ze ten Chrome z tabletu ani odinstalovat nejde jako jine bezne aplikace, treba Spotify?
Myslim jako, ze bych musel zaroven s tou odinstalaci provest restart do tovarniho nastaveni, pripadne na tom tabletu aspon deaktivovat svuj Google ucet nebo se z nej odhlasit nebo neco takoveho? Proste mi to na rozdil od jinych aplikaci tuto moznost nenabidlo. Nemel jsem ten tablet jako novy, mozna tam ten Chrome uz byl z vyroby predinstalovany...Ale do tovarniho nastaveni bych kvuli tomuto asi nesel.

PS Ten Chrome mi nabizi po kliknuti na ty tri tecky vpravo nahore "Aktualizovat Chrome (je dostupna novejsi verze)". Myslite, ze by to mohlo pomoct vyresit tyto problemy?
Ja jen, abych si tim nenadelal vic skody nez uzitku, protoze az na tento problem mi to soucasne usporadani Chromu vyhovuje. A jakmile udelam aktualizaci, tak uz pujde tezko downgradeovat, resp. tu aktualizaci zrusit.
Diky moc.
Roger73
Junior

Odeslat příspěvekod soban 10. 11. 2018 08:19

Aktualizuj chrome, pokud nepomůže vymaž mu cache pokud pořád nepomůže vymaž mu data.

Jinak nepoužíváš nějaký blokátor reklam, nějakou VPN síť atd....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Roger73 10. 11. 2018 17:27

Ne zadny blokator reklam, zadnou VPN sit, nic nestandardniho tam nemam. Proste pred nejakym tim tydnem zaclo to nacitani stranek najednou blbnout.

-- 10. 11. 2018 19:07 --

Tak restart wifi routeru opravdu nepomohl. Nektere odkazy se mi neotevreli, i kdyz jsem na ne kliknul treba 10x.
Myslim, ze to stejne blbne i pres mobilni data (LTE).
Roger73
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 10. 11. 2018 19:32

Chápu správně, že restart tabletu jsi nezkoušel, protože nechceš přijít o aktuálně otevřené okna?

Tu aktualizaci bych spustil určitě.
Chipoun
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Roger73 10. 11. 2018 23:45

Chipoun: Tak tablet jsem samozrejme vypnul a zapnul , ostatne ta okna, resp. ty taby se v tomto pripade obnovi.
Ale tovarni nastaveni, to uz je hodne velky zasah, kdy o hodne veci prijdu, do toho ted nechci z vicero duvodu jit.
Roger73
Junior

Odeslat příspěvekod Chipoun 11. 11. 2018 05:51

Aktualizací jsem myslel tu aktualizaci chromu co o ní píšeš.
Chipoun
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků