Prosím o radu a pomoc s Operou

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod samarit 29. 11. 2018 09:23

Okouzlil mne článek Jakuba Čížka a několikátý den si hraji s novou Operou. Z NB Win10-64bit jsem vyhodil IE a zablokoval MS Edge. Defauldně používám Moz.FF portable (pro Int.Bank s čip.kartou ale nefunkční stejně jako MS Edge) a mám teď hlavně pro přístup na Int.Bank. Operu portable.
Co mi však v Opeře chybí je:
- nastavení přepínání listů podobně jako u panelů v Moz.Firefox (např. v nastavení TabMixPlus). Chci nový list z každého odkazu a aby se neotvíraly na pozadí a vždy jako poslední - ne vedle aktivního. Má to nějaké řešená?
- nemá hlavní heslo pro uložená hesla. Už jsem na to v minulosti doplatil, proto mám prohlížeče portable na šifrovaném disku.
- hesla neumí naimportovat z Moz FF portable;
- Opera portable se stejně uhnízdí ve Windows (např. ve ... AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable). Jak se portale odinstaluje beze zbytků ve Win ? - to nevím.
- chybí možnost otevření pouze 1x okno;
- chybí mi české fórum uživatelů Opery;
- chybí mi v Opeře osobní nastavení lišt a ikon v nich - něco jako "nastavit lišty" v Moz.FF:
- chybí mi vymazání všech nastavených dat po ukončení Opery. Když nezapomenu musím ručně Ctrl+Shift+Del.
Prosím o jakoukoli radu jak odstranit tyto nedostatky .
Díky
Raději se 2x zeptám, než abych udělal něco špatně. Vím, že tak budu pár minut za pitomce, ale je to lepší než zůstávat pitomcem trvale. Děkuji všem, co mi ochotně pomáhají. :-)
samarit
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 12. 2018 19:08

samarit píše:- nastavení přepínání listů podobně jako u panelů v Moz.Firefox (např. v nastavení TabMixPlus). Chci nový list z každého odkazu a aby se neotvíraly na pozadí a vždy jako poslední - ne vedle aktivního. Má to nějaké řešená?
- chybí možnost otevření pouze 1x okno;

Tyto neduhy by mohl řešit doplněk Classic Tabs.

samarit píše:- nemá hlavní heslo pro uložená hesla. Už jsem na to v minulosti doplatil, proto mám prohlížeče portable na šifrovaném disku.

Master password Opera nepodporuje.

samarit píše:- hesla neumí naimportovat z Moz FF portable;

Viz viewtopic.php?p=12118462#p12118462

samarit píše:- Opera portable se stejně uhnízdí ve Windows (např. ve ... AppData\Roaming\Opera Software\Opera Stable). Jak se portale odinstaluje beze zbytků ve Win ? - to nevím.

Portable verze by měla být nezávislá. Ale blíže jsem to nezkoumal.

samarit píše:- chybí mi české fórum uživatelů Opery;

Pokud po tom extra toužíš, můžeš zažádat o založení české sekce na oficiálním fóru.

samarit píše:- chybí mi v Opeře osobní nastavení lišt a ikon v nich - něco jako "nastavit lišty" v Moz.FF:

Rozvržení lišty měnit nelze.

samarit píše:- chybí mi vymazání všech nastavených dat po ukončení Opery. Když nezapomenu musím ručně Ctrl+Shift+Del.

Opera to sama o sobě neumí, ale jako řešení lze použít např. doplněk Close & Clean.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 21. 1. 2021 13:04

Rád bych se přiživil na tomto vlákně. Přešel jsem z Chrome prohlížeče na Operu. Zatím velká spokojenost, až na jednu věc, když dám nový list, neskočí mi tam stránka google.cz, ale spousta podikon na úvodní stránce a nemohu přijít na to, jak to změnit. Děkuji za rady
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod Abox 21. 1. 2021 16:13

A proč ti to tak vadí..?
Když něco hledáš, tak to zadáš přímo do toho vyhledávacího řádku...
Abox
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 21. 1. 2021 16:59

Nebo si jako podikonu dej Google
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dj wenec 22. 1. 2021 06:21

Podikonu google jsem si dal, vadí mi to proto, protože používám hodně aplikace google, a mám rád, když na nové stránce je hned podikona googlu, kam najedu a otevřu kalendář, kontakty, zprávy apod.
dj wenec
Junior

Odeslat příspěvekod polda 22. 1. 2021 06:46

Pokud potřebuješ takto pracovat tak můžeš mit odkaz na google bez opery přímo z plochy.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 24. 1. 2021 10:51

dj wenec píše:Zatím velká spokojenost, až na jednu věc, když dám nový list, neskočí mi tam stránka google.cz, ale spousta podikon na úvodní stránce a nemohu přijít na to, jak to změnit. Děkuji za rady

V základu to Opera změnit neumí, ale lze to vyřešit pomocí rozšíření. Nejprve si nainstaluj Install Chrome Extensions a poté New Tab Start Page.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nedek 2. 2. 2021 06:15

Všechna rozšíření, která fungují v chromu, budou fungovat i v opeře. Koukni tedy, jestli Chrome má ekvivalentní doplňky toho, co píšeš.
nedek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dj wenec 3. 2. 2021 08:45

Pánové,

moc děkuji za rady, classic tab vyřešil problém s listy, když otevřu nový list, otevře se nakonci a ne vedle aktivního listu, a poté další dva doplňky Install Chrome Extensions a New Tab Start Page, změnili novou stránku na google vyhledávač s ikony google.

Všem děkuji za pomoc, už je to tak, jak má být :)
dj wenec
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků