Text to Speech, TTS addon s podporou Slovenciny pre Firefox

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dreamer 10. 12. 2018 20:26

Hladam Text to Speech, TTS addon, resp. citanie textu z webstranky, s podporou Slovenciny, prip. volbou rychlosti citania, bezplatny, bez reklam.

V Chrome uz nieco pouzivam, nie je to idealne ale funkcne, takze nieco by mohlo byt aj pre Firefox, len zatial neviem nic najst, jazyky nie su vzdy uvedene, prip. je tam autodetekcia, ale Slovencina nasledne nefunguje.

Mam Windows 10, kde mam jazyky EN, CZ, SK pre TTS, funguje to napr. v PotPlayer bezchybne na citanie titulkov, takze addon by mohol vyuzivat aj podporu tychto nativnych jazykov.

Je to celkom prakticke pri dlhsich clankoch, mozem popritom robit nieco ine.

Dakujem.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 11. 12. 2018 12:30

Microsoft v základu umožňuje použití některých jazyků jen v určitých aplikacích. Pro globální využití je musíš zásahem do registru odemknout. Postup zde.

Na této stránce si můžeš ve Firefoxu ověřit, jaké jazyky má dostupné skrze HTML5 TTS API.

Co se týče rozšíření, já používám Text to Speech (TTS). Ale dopuručuji nainstalovat starší verzi 0.1.7 (a zakázat aktualizace), protože je v něm dostupné i Google TTS API (k plné funkčnosti nevyžaduje výše zmíněný hack), takže si člověk může vybrat, co mu vyhovuje více.

Další možností jsou např. Native text to speech ( tts ), nebo Talkie.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 11. 12. 2018 22:10

Dakujem, vyskusam.

Zatial som nasiel Read Aloud: A Text to Speech Voice Reader, tam je prave Google TTS Slovak, takze to bude asi jedina moznost okrem TTS od MS. Nefunguje tam ale autodetekcia, bolo nutne jazyk manualne vybrat, takze pri Cestine a Anglictine je nutne manualne prepinat.

Taktiez som zistil, ze Edge podporuje TTS nativne, taktiez integrovane vo Windows a su tam aj dalsie uzitocne funkcie:
- lista s tlacidlami
- pauza
- predosly / dalsi odstavec (uzitocne na preskocenie reklam, odkazov na clanky a pod.)
- autodetekcia - funkcna
- citanie celej stranky bez nutnosti oznacenia celeho textu

Pacia sa mi hlavne tie tlacidla, pauza, dalsi odstavec a hlavne to ze ked oznacim zaciatok odstavca, automaticky cita cely clanok, snad bude toto podporovat aj niektore rozsirenie pre Firefox.

Nasiel som aj program eSpeak, dokaze pridat jazyky do zoznamu TTS (su aj v tom odkaze dostupnych jazykov), ale tam asi nie je ziadny realny TTS hlas, skusal som to, ale znelo to velmi umelo.

Myslim ze pre Slovencinu existuju dva skutocne TTS hlasy, Filip od MS a zensky hlas "GoogleTranslate Slovak", ak o nejakych dalsich (bezplatnych) viete, napiste. Dakujem.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 11. 12. 2018 23:10

Text to Speech (TTS) - skusal som predtym, nebola tam Slovencina, v starsej verzii uz je a funguje aj autodetekcia, ale nenasiel som zmenu rychlosti, to mi chyba, skoda, ta bublina sa mi paci, ale ziadne vylepsenie uz nepride.

Talkie - funguje len Anglictina, chybaju aj niektore moznosti, je to lite verzia.

Native text to speech ( tts ) - viditelne len En jazyky a nepodarilo sa mi to spustit.

Read Aloud: A Text to Speech Voice Reader - zostavam teda pri tomto rozsireni, funguje tu Slovencina a ma moznost zvysit rychlost citania, dokonca uz funguje aj autodetekcia - EN/CZ/SK, taktiez som nasiel sposob citania celej stranky bez nutnosti oznacovania, Alt+P, v kontextovom menu moznost citat chybala ak nebol text oznaceny, skoda, ale aj tak uz funguje skoro vsetko co som chcel.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dreamer 4. 5. 2019 23:35

Tak mi Read Aloud zmazali, co teraz? Preco dobre a fungujuce veci prestavaju fungovat? Existuje moznost ako to dostat do Firefox? V Chrome to stale funguje.

Oops! We can’t find that page

If you’ve followed a link from another site for an extension or theme, that item is no longer available. This could be because:

The developer removed it. Developers commonly do this because they no longer support the extension or theme, or have replaced it.
Mozilla removed it. This can happen when issues are found during the review of the extension or theme, or the extension or theme has been abusing the terms and conditions for addons.mozilla.org. The developer has the opportunity to resolve the issues and make the add-on available again.
Dreamer
Dreamer
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků