Pohodlné panely pro Firefox Quantum?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rydlo 27. 12. 2018 10:33

Ve staré verzi Moz.Firefox jsem měl nastavené panely vč. rozšíření Tab Mix Plus tak, že:
- se mi nový panel otvíral z každého odkazu (např zde ve fóru)
- se mi nový panel otvíral až na konci řady panelů
- se mi nový panel otvíral hned neskrytě a ne na pozadí
- měl jsem na konci lišty s panely křížek, kterým jsem zavíral jen právě aktivní panel
- panely se řadily pod adresním řádkem
To vše mi v současnosti chybí, jde to sice řešit jinak (něco např. v kontextovém menu), ale je to nešikovné a zdržuje to.
Potřebuji to hlavně pro snadnou a rychlou práci s panely, abych se k nim mohl snadno vracet a třídit je.
Teď v nových verzích (posl.Quantum v.64) je sice možné mít jakýsi doplněk Tab Mix - Links, ale bohužel takové nastavení neumožňuje. V samotném nastavení FF mi to samozřejmě také nestačí. Je tam sice "Přepnout na nový panel otevřený z odkazu", ale neotvírají se z každého odkazu.
Také jsem měl v hlav. liště ikonku pro návrat zavřeného panelu 1x kliknutím, nebo výběrem. Teď si tam sice mohu dát ikoku historie, přes kterou se několikanásobně také proklikám = nešikovné.
Nevíte někdo jak na to, nebo existuje-li nějaký vhodný doplněk?
----------------------
Nešlo by snížit výšku lišt a ty panely pak hodit pod hlavní lištu? (Např. v about:config, nebo v C:\Users\...\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\...default\extensions) ?
Dík za radu
Obrázek
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 27. 12. 2018 13:36

- se mi nový panel otvíral z každého odkazu (např zde ve fóru)
Doplnok Plain Text Linker:
https://gitlab.com/Marnes/plain-text-linker

- se mi nový panel otvíral až na konci řady panelů
Nastaviť si túto možnosť v doplnku Plain Text Linker

- se mi nový panel otvíral hned neskrytě a ne na pozadí
Zapnite si túto predvoľbu v možnostiach Firefoxu:
Obrázek

- měl jsem na konci lišty s panely křížek, kterým jsem zavíral jen právě aktivní panel
Riešiť sa to dá doplnkom Close Tab Button:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... ab-button/

- ikonku pro návrat zavřeného panelu 1x kliknutím
Doplnok Undo Closed Tabs Button
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... s-revived/
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 27. 12. 2018 19:33

Díky za pomoc. Něco mi funguje, něco ne
Toto například v nabídce vůbec nemám
Obrázek

-- 27. 12. 2018 19:59 --

Ansam píše:- se mi nový panel otvíral z každého odkazu (např zde ve fóru)
Doplnok Plain Text Linker:
https://gitlab.com/Marnes/plain-text-linker

- se mi nový panel otvíral až na konci řady panelů
Nastaviť si túto možnosť v doplnku Plain Text Linker

- se mi nový panel otvíral hned neskrytě a ne na pozadí
Zapnite si túto predvoľbu v možnostiach Firefoxu:
Obrázek

- měl jsem na konci lišty s panely křížek, kterým jsem zavíral jen právě aktivní panel
Riešiť sa to dá doplnkom Close Tab Button:
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... ab-button/

- ikonku pro návrat zavřeného panelu 1x kliknutím
Doplnok Undo Closed Tabs Button
https://addons.mozilla.org/en-US/firefo ... s-revived/

rydlo píše:Ve staré verzi Moz.Firefox jsem měl nastavené panely vč. rozšíření Tab Mix Plus tak, že:
- se mi nový panel otvíral z každého odkazu (např zde ve fóru) (už funguje ale ne na koci řady, ale hned vedle)
- se mi nový panel otvíral až na konci řady panelů (nefunguje, nevím jak to nastavit)
- se mi nový panel otvíral hned neskrytě a ne na pozadí (už funguje, ale ne až na konci řady )
- měl jsem na konci lišty s panely křížek, kterým jsem zavíral jen právě aktivní panel (ano, nahradí ho ikona na lište Close Tab Buton)
- panely se řadily pod adresním řádkem (nevím jak na to - třeba někde v about:config ?)
To vše mi v současnosti chybí, jde to sice řešit jinak (něco např. v kontextovém menu), ale je to nešikovné a zdržuje to.
Potřebuji to hlavně pro snadnou a rychlou práci s panely, abych se k nim mohl snadno vracet a třídit je.
Teď v nových verzích (posl.Quantum v.64) je sice možné mít jakýsi doplněk Tab Mix - Links, ale bohužel takové nastavení neumožňuje. V samotném nastavení FF mi to samozřejmě také nestačí. Je tam sice "Přepnout na nový panel otevřený z odkazu", ale neotvírají se z každého odkazu.
Také jsem měl v hlav. liště ikonku pro návrat zavřeného panelu 1x kliknutím, nebo výběrem. Teď si tam sice mohu dát ikoku historie, přes kterou se několikanásobně také proklikám = nešikovné. (jde to opravdu ikonou Undo Closed Tabs Buton)
Nevíte někdo jak na to, nebo existuje-li nějaký vhodný doplněk?
----------------------
Nešlo by snížit výšku lišt a ty panely pak hodit pod hlavní lištu? (Např. v about:config, nebo v C:\Users\...\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\...default\extensions) ?
Dík za radu
Obrázek
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 28. 12. 2018 05:59

Toto například v nabídce vůbec nemám
- akú verziu Firefoxu používate?

...se mi nový panel otvíral až na konci řady panelů (nefunguje, nevím jak to nastavit)
- nastaviť si túto možnosť bolo možné v doplnku Plain Text Linker. Nastavenie aby "se nový panel otvíral až na konci řady panelů" už prestalo fungovať - je to treba riešiť s autorom tohoto doplnku.

Poznámka:
- v ostatnom čase začala Mozilla nemilosrdne likvidovať nepohodlné doplnky - bez náhrady.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 28. 12. 2018 08:08

Mám toto portable
Obrázek
Myslím, že jestli je to portable, nebo běžná instalace na tom nezáleží. Je to škoda, že vývojáři FF takto "vylepšili". Když jsem s FF kdysi začínal, tak jsem si ho přizpůsobil sobě. Třeba jsem změnil výšku a barvu horní lišty. Teď není možné něco vykoumat změnou v about:config, nebo v profilu (extensions)?
Některé odkazy (třeba právě tady v tom fóru, ale i jinde) se mi neotvírají v novém panelu. Většina ano. Budu si muset zvyknout pro jstotu na vše raději klikat pravou myší "Otevřít odkaz v novém panelu".
Jinak díky Ansam jsem toho většinu vyřešil (viz červeně výše).
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 28. 12. 2018 12:40

Klikajte na tie odkazy TOČÍTKOM MYŠI.
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 29. 12. 2018 13:16

rydlo píše:- se mi nový panel otvíral z každého odkazu (např zde ve fóru) (už funguje ale ne na koci řady, ale hned vedle)

Uvedené chování lze vynutit např. pomocí rozšíření Tab Mix - Links.

rydlo píše:- se mi nový panel otvíral až na konci řady panelů (nefunguje, nevím jak to nastavit)
- se mi nový panel otvíral hned neskrytě a ne na pozadí (už funguje, ale ne až na konci řady )

Pozici otevřeného panelu ovliňují předvolby browser.tabs.insertAfterCurrent a browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent. Pokud chceš vše na konci, nastav obě na false.

rydlo píše:Nešlo by snížit výšku lišt a ty panely pak hodit pod hlavní lištu? (Např. v about:config, nebo v C:\Users\...\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\...default\extensions) ?

Modifikace lišty panelů je popsána v tomto vlákně.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 2. 1. 2019 19:48

Díky moc.
Ještě mě dokáže vytočit to, když píšu odpověď na fóru a zároveň si chci otevřít něco z url (napíšu přímo url do adresního řádku), tak se mi to otevře do toho samého panelu s rozepsanou odpovědí(!) Pak lovím rozepsanou odpověď a obvykle ji už nenajdu. Musím začít znova (!).
Jak to udělat, aby při několika otevřených panelech se mi z nové url z adresního řádku také otevřel nový panel?
Dík
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 2. 1. 2019 20:33

rydlo píše:Jak to udělat, aby při několika otevřených panelech se mi z nové url z adresního řádku také otevřel nový panel?

Změň předvolbu browser.urlbar.openintab na true.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 3. 1. 2019 07:56

Díky r34ktor.
Já věděl, že se zde najde někdo, kdo umí krásně FF upravit.
Ještě bych chtěl aby se mi otvíral nový panel ze záložek.
Také bych ještě chtěl zúžit (zmenšit výšku) horních lišt. (Lištu panelů nechám až nahoře, je to lepší pro úsporu místa). Z toho odkazu viewtopic.php?f=925&t=1275745 jsem tu upravu horních lišt nepochopil.
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 1. 2019 10:14

rydlo píše:Ještě bych chtěl aby se mi otvíral nový panel ze záložek.

browser.tabs.loadBookmarksInTabs > true

rydlo píše:Také bych ještě chtěl zúžit (zmenšit výšku) horních lišt. (Lištu panelů nechám až nahoře, je to lepší pro úsporu místa). Z toho odkazu viewtopic.php?f=925&t=1275745 jsem tu upravu horních lišt nepochopil.

Popis UserChrome.css: http://kb.mozillazine.org/index.php?tit ... ntable=yes

Kód pro snížení výšky lišt:
Kód: Vybrat vše
@namespace url("http://www.mozilla.org/keymaster/gatekeeper/there.is.only.xul");

/* Změna výšky lišty panelů */

:root {
  --my_tabs_tab_height: 28px;

  --tab-min-height: var(--my_tabs_tab_height) !important;
  --mltabs-newtab-height: calc( var(--my_tabs_tab_height) + 1px ) !important;
  --tab-min-height_tnot: calc( var(--my_tabs_tab_height) - 1px ) !important;
  --space_below_content: calc( var(--my_tabs_tab_height) + 1px ) !important;
}

#tabbrowser-tabs,
#tabbrowser-tabs > .tabbrowser-arrowscrollbox,
.tabbrowser-tabs[positionpinnedtabs] > .tabbrowser-tab[pinned] {
  min-height: var(--my_tabs_tab_height) !important;
}

#TabsToolbar #tabbrowser-tabs[overflow="true"] .tabbrowser-tab[pinned] {
  min-height: calc( var(--my_tabs_tab_height) - 1px ) !important;
  max-height: calc( var(--my_tabs_tab_height) - 1px ) !important;
}

/* Oprava zobrazení tlačítek okna při aktivním menu na Windows 10 */
  @media (-moz-os-version: windows-win10) {
   .titlebar-button {
     padding-top: 7px !important;
     padding-bottom: 7px !important;
   }
}

/* Změna výšky adresního řádku */

#urlbar,
.searchbar-textbox {
  margin: 1px !important;
  min-height: 0px !important;
  height: 28px !important;
}

.urlbar-icon,
#main-window[uidensity=compact] .urlbar-icon,
#main-window[uidensity=touch] .urlbar-icon  {
  width: 20px !important;
  height: 20px !important;
  padding: 0px 1px !important;
  margin: 2px !important;
}

#urlbar #reader-mode-button,
#main-window[uidensity=compact] #urlbar #reader-mode-button,
#main-window[uidensity=touch] #urlbar #reader-mode-button{
  padding: 1px !important;
}

.searchbar-search-icon {
  margin-inline-start: 4px !important;
  margin-inline-end: 4px !important;
}

#nav-bar .toolbarbutton-1 {
  padding-top: 1px !important;
  padding-bottom: 1px !important;
  min-height: 0px !important;
  height: 28px !important;
}

/* Změna výšky doplňkových lišt */

#PersonalToolbar {
  min-height: 22px !important;
}

Nastavil jsem dle mého názoru nejnižší rozumně použitelné hodnoty. Kód si pochopitelně můžeš upravit dle vlastního vkusu.

Spoustu inspirace a tipů najdeš zde: https://github.com/Aris-t2/CustomCSSforFx
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 3. 1. 2019 11:59

r34ktor - díky za pomoc. Musím se ještě zeptat, protože jsem nepochopil co s tím kódem mám udělat.?.
- ten kód zkopíruji do texťáku ?
- uložím jako soubor UserChrome.css ?
- zkusil jsem ho uložit do složky ... MozillaPortable\FirefoxPortable\Data\profile ?
nebo
do složky ...MozillaPortable\FirefoxPortable\App\DefaultData\profile ?
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ansam 3. 1. 2019 12:23

To patrí do novo vytvoreného priečinka s názvom chrome v profile Firefoxu. Ja to mám tuná:

C:\Users\xxxxx\AppData\Roaming\Mozilla\Firefox\Profiles\b1hokz2x.default-1544076646455\chrome
Ansam
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 3. 1. 2019 13:00

Aha, já to mám pak v ...MozillaPortable\FirefoxPortable\Data\profile\chrome\UserChrome.css
Pro další úpravy touto metodou mám dávat další kódy do toho samého souboru? Nebo ve složce vytvářet další soubory? K čemu je userContent.css ?
To je bomba!!
Tyhle všechny úpravy by měli znát uživatelé, kteří na nový FF nadávají. Změnili by názor.
Dík.
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 1. 2019 13:37

rydlo píše:Aha, já to mám pak v ...MozillaPortable\FirefoxPortable\Data\profile\chrome\UserChrome.css

Ano, u portable verze je to tak.

rydlo píše:Pro další úpravy touto metodou mám dávat další kódy do toho samého souboru? Nebo ve složce vytvářet další soubory?

Vše se dává do jednoho userChrome.css, ale pomocí @import jdou načíst i externí soubory.

rydlo píše:K čemu je userContent.css ?

K modifikaci zobrazení stránek. Ovšem mnohem lépe se na tomu hodí doplněk. Např. Stylus.

rydlo píše:Tyhle všechny úpravy by měli znát uživatelé, kteří na nový FF nadávají. Změnili by názor.

Problém je, že znalost problematiky se přesunula do kategorie ultra geeků. Když internet začínal, byly takový všichni, protože to bez toho nešlo. Dnes umí mladí vesměs pouze konzumovat. Proto jsou v oblibě instantní věci bez možnosti pokročilých úprav jako Chrome a iPhone.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků