Pohodlné panely pro Firefox Quantum?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rydlo 3. 1. 2019 16:00

r34ktor - Díky moc!
Myslím, že teď už mám Mozilla Firefox Quantum tak jak jsem ho chtěl.
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 4. 1. 2019 14:31

Ještě dám také něco k dobru:
S prosincovou aktualizací FF Quantum mi zmizely záložky s přednastavenými RSS čtečkami. Aktualizace uložila nějaký soubor na plochu a v novém FF byla hláška s doporučením, abych si nainstalovali doplněk třetí strany. To je pak ale taková prasárna, že se mi to všechno promíchalo. Naštěstí jsem měl zálohu všech záložek (bookmarks.json) a když jsem jí obnovil v (Ctrl+Shift+B)/Import a záloha/Obnovit , tak mám čtečky RSS tak jako předtím. Jen do nich neumím přidat další.

Obrázek
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 1. 2019 15:10

Funkce "Živých záložek" byla odebrána ve FF 64.

Jako náhradu lze použít doplněk Livemarks, nebo pokročilejší čtečku jako je Feedbro.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 4. 1. 2019 16:38

ok, zkusím.
Jenže to chce soubor OPML, jinak to asi nejde ze staré čtečky natáhnout do Livemarks či Feedbro?
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 1. 2019 16:56

Automaticky to převést nelze. Buď import OMPL (při přechodu na FF64 se ti měl na ploše ze stávajících živých záložek vytvořit), nebo ruční zadání.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 4. 1. 2019 17:18

To se mi stalo tak, že jsem měl po aktualizaci na ploše soubor OPML z mých starých záložek (před aktualizací na verzi 64). Podle hlášky co na mě vyskočila jsem nainstaloval doplněk a natáh do něj soubor OPML. Pak jsem měl celé to kvantum aktualit pohromadě bez původního rozdělení na kategorie (viz předchozí obrázek). Naštěstí jsem měl zálohu čerstvých původních záložek a ty jsem do verze 64 obnovil. Kupodivu to šlo. A mám to tak jak jsem to měl před aktualizací na v.64. Jen do nich už nepřidám nové kanály. Odstraňovat staré lze. Neumím si vůbec představit to vše si zakládat jedno po druhém znova ručně. O to jsem se pokoušel v Opeře a v Maxthonu, ale nic se nevyrovná původním možstem ve Firefoxu (viz obrázek).
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rydlo 5. 1. 2019 16:08

Někde se nemohu přihlásit je to někde neaktivní, jinde jo. Ani v kontextovém menu není volba jako u aktivního odkazu,
V jiných prohlížečích se připhlásit mohu.
Co jsem udělal těmi předchozími úpravami špatně?

Obrázek
rydlo
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 6. 1. 2019 16:15

rydlo píše:To se mi stalo tak, že jsem měl po aktualizaci na ploše soubor OPML z mých starých záložek (před aktualizací na verzi 64). Podle hlášky co na mě vyskočila jsem nainstaloval doplněk a natáh do něj soubor OPML. Pak jsem měl celé to kvantum aktualit pohromadě bez původního rozdělení na kategorie (viz předchozí obrázek). Naštěstí jsem měl zálohu čerstvých původních záložek a ty jsem do verze 64 obnovil. Kupodivu to šlo. A mám to tak jak jsem to měl před aktualizací na v.64. Jen do nich už nepřidám nové kanály. Odstraňovat staré lze. Neumím si vůbec představit to vše si zakládat jedno po druhém znova ručně.

Ano, import OPML zálohy z FF do Livemark nezachová původní rozdělení do složek. Ty je nutné ručně vytvořit a následně do nich jednotlivé kanály roztřídit.

Funkčnost živých záložek po obnovení ze zálohy je jen dočasná věc. Ve verzi FF64 ještě zůstal původní kód, který se stará o jejich běh. Ale ten bude časem odstraněn. Zkusil jsem import do FF66 Nightly, a tam už to nefunguje.

rydlo píše:Někde se nemohu přihlásit je to někde neaktivní, jinde jo. Ani v kontextovém menu není volba jako u aktivního odkazu,
V jiných prohlížečích se připhlásit mohu.
Co jsem udělal těmi předchozími úpravami špatně?

Obrázek:
Obrázek

Chyba je v kódu stánky. Stejně se to chová i v Chrome a Edge. Řešením je vytáhnout odkaz na přihlašovací stánku do nového panelu, nebo otevřít nějakou subsekci. Pak to jde.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků