Opera a stahování?

Online komunikátory, VoIP, webové prohlížeče, e-mailové klienty

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod rallydavid 2. 5. 2015 09:59

Zdravím, rád bych se chtěl zeptat na prohlížeč Opera a stahování. Nelíbí se mi u těch nových systém stahování souborů. U starší verzí jsem si zvykl na to, že mi vždy při každém stahování vyskočí okno s nabídkou, kam chci soubor stáhnout (to už jsem v nastavené docílil i u té nové) a hlavně taky možnost pouze otevřít (bez výběru kam to chci stahovat a po dokončení se automaticky otevře soubor). U té nové musím nejdřív vybrat, kam chci soubor stáhnout a pak si ho ještě otevřít. Je to otrava třeba při stahování malých pdf nebo takovýchto souboru jen na prohlédnutí. Lze nějak dosáhnout toho starého systému stahování i u nové opery?

Díky
rallydavid
Junior

Odeslat příspěvekod alter012 2. 5. 2015 10:21

Nastavenie -
- sťahovanie :
a . sťahovať do :....
b. spýtať sa vždy kam stiahnuť .
Dve možnosti sťahovania .
alter012
Junior

Odeslat příspěvekod rallydavid 2. 5. 2015 10:35

Ale vždyť to píšu, že této volby jsem již dosáhl. Ale mě jde o té možnosti otevření ihned a bez zadávání cesty a bez ukládání.
rallydavid
Junior

Odeslat příspěvekod Juwa2 2. 5. 2015 11:05

Aby sis prohlédl .pdf na webu, nemusíš ho přece stahovat!
Juwa2
Junior

Odeslat příspěvekod rallydavid 2. 5. 2015 13:42

Jak které pdf, docx jdou přímo z webu otevírat. Není to pravidlem. Nebo ted jsem stahoval nějaké programi (exe) a nemohu je přímo otevřít, ale musím je nejřív stáhnout a uložit někam a až pak je otevřít a instalovat. To mi vadí.

Btw. To Juwa2: Odpust si ty vykřičníky za každou větou, není to poprvé.
rallydavid
Junior

Odeslat příspěvekod mople71 2. 5. 2015 13:47

Pokud vím, tak ne...

Juwa: Geniální rada. :-D Bezpečnost nic?
Administrátor fóra MobilMania.cz a moderátor fóra Živě.cz
Pokud neodpovím do dvou dní, připomeňte se.
mople71
Taťka moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rallydavid 2. 5. 2015 14:06

A víte co myslím? Tohle okno bych chtěl docílit při každém stahování: http://postimg.org/image/5obr7xr1l/
rallydavid
Junior

Odeslat příspěvekod Kysa 3. 5. 2015 08:56

Něco ti prozradím. Pokud chceš otevřít cokoliv z webu musíš to stáhnout. Pro Juwa2 to asi bude zklamání, ale je to tak.
Kysa
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 3. 5. 2015 09:53

Opera > 12.x neni Opera.
Pokud chces Operu a stara skvela verze 12 ti z nejakeho duvodu nestaci (vim, ze treba na facebook to neni zadna hitparada) tak vidim dve mozna reseni:
Otter browser
Vivaldi

Sic je pravda, ze nevim jestli nektery z nich resi prave tuto otazku (sam jedu na brouzdani v Opere 12 protoze z hlediska UI a UX proste nic lepsiho neexistuje)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rallydavid 3. 5. 2015 10:17

Opera > 12.x neni Opera? Jak není?

12ka je super, ale nestačí mně právě kvůli tomu FB. Někdy to je otřes a celkově se už dost zasekává. Nechápu proč to nezachovali v těch novějších verzích :-/
rallydavid
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 3. 5. 2015 10:36

Opera vyssi nez 12 uz neni Opera, ale Chrome s logem O.

Pokud chces Operu, ale novejsi tak mrkni na ten Otter nebo Vivaldi.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rallydavid 3. 5. 2015 10:42

Už jsem stáhnul ten Vivaldi..Zatím vypadá pěkně.
Co v podání prohlížeče znamená, že je to TP. Nění to jako u Windows, že se sledují vše, co prohlížím a píšu do prohlížeče? Mohu ho bezpečně plnohodnotně využívat (placeni na internetu, banka atd)?
rallydavid
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 3. 5. 2015 13:24

Tady to znamena velmi ranou fazi vyvoje - vede to puvodni Opera leader ktery odesel prave po zmene na Chrome. Zkratka muze to byt nestabilni, ma to zatim jen par z planovanych funkci.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod rallydavid 3. 5. 2015 14:09

To už jsem se dočetl, ale jde mi to, jestli to můžu používat normálně-tzn. vyplnovat hesla, používat bankovnictví a ostatní soukromé služby. Není to nijak díky tomu TP monitorovano?
rallydavid
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 3. 5. 2015 16:15

Nijak jinak nez jakykoliv jiny prohlizec ktery je distribuovan v podobe binarnich balicku (tj jakykoliv ktery pouziva 99,9% uzivatelu)
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků